Przejście do sekcji:

Treść strony - grudzien

Budynek byłej stacji PKP w Obrowie odzyskuje dawny blask

Zmiany na zewnątrz widać, jak i wewnątrz obiektu. Równolegle prowadzone są prace w budynku gospodarczym znajdującym się na terenie inwestycji.

Postępują prace przy remoncie budynku byłego dworca PKP w Obrowie. Zmiany widać gołym okiem: zakończono prace murarskie i tynkarskie, zainstalowano nową stolarkę oraz konstrukcję i pokrycie dachu. Elewacja zostanie pomalowana przy sprzyjających warunkach pogodowych. Dostarczono również podnośnik dla osób z ograniczeniami ruchowymi oraz rodziców z dziećmi. Również wewnątrz prace dobiegają końca. Gotowe są poszczególne instalacje, posadzki, ściany zostały otynkowane i pomalowane. Trwa wykończenie pomieszczeń sanitarnych i montaż drzwi wewnętrznych. 

Równolegle prowadzone są prace w budynku gospodarczym znajdującym się na terenie inwestycji. Pomimo niewielkich wymiarów, po wzmocnieniu i uzupełnieniu ścian, otynkowaniu i zainstalowaniu pokrycia dachu spójnego wizualnie z głównym obiektem byłego dworca, będzie on funkcjonalnym, ciekawym i estetycznym dopełnieniem inwestycji.

Zagospodarowywany jest również teren wokół byłej stacji. Gotowe są chodniki i parking z kostki betonowej, pojawiają się elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci i oświetlenie zewnętrzne. Zaplanowano również nasadzenia roślin. Teren inwestycji płynnie łączy się z funkcjonującym peronem kolejowym, który jest coraz częściej wykorzystywany przez podróżnych w związku ze zwiększoną liczbą kursów pociągów na trasie przebiegającej przez Obrowo. Dalekowzroczne planowanie i trudne negocjacje w sprawie pozyskania od poprzedniego właściciela - Kolei Państwowych - zapomnianego budynku dworca ostatecznie dadzą efekt nie tylko w postaci ciekawego architektonicznie obiektu wchodzącego w zasób mienia gminy, ale też przyczynią się do poprawy komfortu podróży koleją oraz atrakcyjności tej części Obrowa.

Obiekt po remoncie będzie wykorzystywany na potrzeby działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Obrowie.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 701.100,00 zł, z czego 456.883 zł gmina pozyskała Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Podgrodzie Toruńskie."

Fot. Maciej Kamiński

  • stacja-PKP-12-2022-01
  • stacja-PKP-12-2022-02
  • stacja-PKP-12-2022-03
  • stacja-PKP-12-2022-04
  • stacja-PKP-12-2022-05
  • stacja-PKP-12-2022-06

Wróć

Przejdź do początku strony