Przejście do sekcji:

Treść strony - Gmina okiem mieszkańców

Gmina okiem mieszkańców

Stronicowanie

 • Wyśpiewali dla Matildy 7 572 złote i 7 groszy

  Wyśpiewali dla Matildy 7 tysięcy 572 złote i 7 groszy

  Dwie gminy, dwie sąsiadujące miejscowości, dwie radne i dziewczynka jedna na milion. W Grabowcu w gminie Lubicz odbył się charytatywny koncert dla chorej Matildy Salejko z Silna w gminie Obrowo. Prowadzona podczas koncertu zbiórka pieniędzy dla chorej dziewczynki przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Zebrano ponad 7,5 tysiąca złotych, w tym 2000 zł od indywidualnego darczyńcy. Koncert zorganizowały radne Sylwia Lisińska z Obrowa i Danuta Wojciechowska z Lubicza.

 • Wójt Wieczyński powołał Zespół do spraw promocji Wisły w gminie Obrowo

  Wójt Wieczyński powołał Zespół do spraw promocji Wisły w gminie Obrowo

  W skład zespołu wchodzą specjaliści z różnych dziedzin: historycy, ekolodzy, leśnicy, ornitolodzy, fotograficy, pasjonaci Wisły i lokalnej historii, członkowie organizacji pozarządowych z terenu gminy. Głównym zadaniem Zespołu jest inicjowanie i promocja działań związanych z Wisłą w gminie Obrowo. Zespołowi przewodniczy sekretarz Mirosława Kłosińska, a Radę Gminy reprezentuje radny Kazimierz Musiałowski.

 • Wójt Wieczyński tworzy Młodzieżową Grupę Doradczą

  Wójt Wieczyński tworzy Młodzieżową Grupę Doradczą

  Powstaje Młodzieżowa Grupa Doradcza przy Wójcie Gminy Obrowo. Do pracy w Grupie wójt Andrzej Wieczyński zaprasza młodych mieszkańców gminy w wieku 13 – 26 lat, których interesują zadania samorządu i praca na rzecz gminy. Jeśli chcesz zostać członkiem Młodzieżowej Grupy Doradczej, wypełnij zgłoszenie załączone do informacji. Podaj w nim swoje dane kontaktowe, przedstaw się i wyjaśnij, dlaczego chcesz pracować w Grupie i jakie masz pomysły na „Obrowo dla młodych”. Wnioski o przyjęcie do MGD prosimy przesyłać na adres mlodzi@obrowo.pl do dnia 28 lutego br. Grupa rozpocznie pracę w kwietniu.

 • Znamy zwycięzców konkursu foto "Szacunek to życia kierunek"

  Znamy zwycięzców konkursu foto "Szacunek to życia kierunek"

  Radosław Dzięciołowski, sołectwo Zawały reprezentowane przez sołtyskę Alicję Tarkowską i Wiktora Celmer zwyciężyli w konkursie fotograficznym "Szacunek to życia kierunek". W konkursie mogli brać udział starsi i młodsi mieszkańcy gminy Obrowo. Organizatorzy: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej poszukiwali kreatywności, pomysłowości, emocji w przekazie i innowacyjności. Wręcznie nagród nastąpi we wtorek 12 stycznia o godz. 15.30 w siedzibie GOPS w Obrowie.

   

 • Wyjątkowy kalendarz gminy Obrowo na 2021 rok dla WOŚP

  Wyjątkowy kalendarz gminy Obrowo na 2021 rok dla WOŚP

  Wójt gminy Obrowo przekazuje na 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy niepowtarzalny kalendarz na 2021 rok. Kalendarz na dwunastu kartach przedstawia gminę Obrowo w skali makro – na zdjęciach panoramicznych oraz w skali mikro – na zdjęciach ukazujących detale wspaniałej gminnej przyrody. Publikacja jest wyjątkowa, ponieważ powstały jedynie trzy jej egzemplarze. Przygotowali je artyści fotograficy z Zawał w gminie Obrowo: Magda Majewska i Krzysztof Majewski.

   

 • Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Szacunek to życia kierunek”

  Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Szacunek to życia kierunek”

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrowie zaprasza mieszkańców gminy do udziału w konkursie fotograficznym "Szacunek to życia kierunek".  Tematyką prac ma być szacunek i miłość do drugiego człowieka. Poszukujemy kreatywności, pomysłowości, emocjonalności w przekazie i innowacyjności. Autorów trzech najciekawszych fotografii nagrodzimy atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Na prace czekamy do 30 grudnia br.


 • I Wojna Światowa i walka o niepodległość miejscowych Polaków

  I Wojna Światowa i walka o niepodległość miejscowych Polaków

  Wybuch I Wojny Światowej dawał szansę na odzyskanie niepodległości.  Miejscowi Polacy aktywnie włączyli się w to dzieło. Gminę Dobrzejewice i powiat lipnowski, tak jak i całą Ziemię Dobrzyńską zajęli Prusacy. Lekcję lokalnej historii daje Dariusz Machajewski ze Szkoły Podstawowej w Brzozówce.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony