Przejście do sekcji:

Treść strony - Organizacje pozarządowe

Stronicowanie

 • Zaproszenie na  konsultacje społeczne Lokalnej strategii rozwoju na lata 2023 - 2029

  Zaproszenie na  konsultacje społeczne Lokalnej strategii rozwoju na lata 2023 - 2029

  Lokalna Grupa Działania „Podgrodzie Toruńskie” zaprasza na konsultacje społeczne Lokalnej Strategii Rozwoju. Spotkania konsultacyjne odbędą się 9 sierpnia br. o godz. 13.00 w świetlicy wiejskiej w Obrowie oraz 11 sierpnia br. o godz. 13.00 w świetlicy wiejskiej w Sąsiecznie. Do udziału w konsultacjach zaproszeni są m. in. mieszkańcy, przedsiębiorcy, władze gminy, pracownicy urzędu i jednostek organizacyjnych gminy, a także przedstawiciele organizacji społecznych, ochotniczej straży pożarnej i kół gospodyń wiejskich.

 • Stowarzyszenie „Podaj rękę” planuje wycieczki  

  Stowarzyszenie „Podaj rękę” planuje wycieczki  

  Osoby z niepełnosprawnością ze swoimi opiekunami należące do Stowarzyszenia „Podaj rękę” z Obrowa spotkały się w świetlicy wiejskiej w Sąsiecznie na walnym zebraniu sprawozdawczym. Ponad 40 członków stowarzyszenia, po załatwieniu spraw formalnych, doskonale się bawiło w swoim towarzystwie, przy kawie i słodyczach. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią ponownie możliwe są bowiem wspólne spotkania i wyjazdy, na które członkom stowarzyszenia nie brakuje pomysłów. Najbliższa wycieczka odbędzie w lipcu - do Częstochowy.

   

 • Zapraszamy na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Dobrzejewicach

  Zapraszamy na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Dobrzejewicach

  To nie koniec atrakcji z okazji Dnia Dziecka! Koło Gospodyń Wiejskich w Dobrzejewicach oraz parafia Św. Wawrzyńca w Dobrzejewicach zapraszają w niedzielę 5 czerwca od godz. 13:00 na Festyn Rodzinny. Wśród atrakcji dla najmłodszych będą zabawy na dmuchańcach i konkursy. Podczas festynu nie zabraknie owoców i warzyw oraz świeżo wyciskanych soków. Wydarzenie jest częścią projektu "Chcę wiedzieć co jem", promującego zdrowe odżywianie i wiedzę z zakresu tradycyjnych prozdrowotnych produktów spożywczych.

   

 • Dzień dla zdrowia już 4 czerwca

  Dzień dla zdrowia już 4 czerwca

  W sobotę 4 czerwca od godz. 10:00 przy budynku urzędu gminy w Obrowie odbędzie się kolejny Dzień dla zdrowia. To doskonała okazja, aby skorzystać z porad lekarzy specjalistów, kosmetologa, dietetyka i fizjoterapeuty. W programie również pokazy straży pożarnej i ratownictwa medycznego oraz spacery nordic walking. W godz. 9-12 będzie możliwość oddania krwi. Dla dzieci organizatorzy przygotowali zabawy i konkursy, a dla wszystkich uczestników zdrowe przekąski. Zapraszamy!

 • Kolejne spotkanie projektu Wisła Wciąga za nami

  Kolejne spotkanie projektu Wisła Wciąga za nami

  W sobotę 14 maja przedstawiciele gminy Obrowo wzięli udział w kolejnym spotkaniu warsztatowym projektu Wisła Wciąga, którego celem jest szeroko rozumiana promocja królowej polskich rzek. Spotkanie było dla nas szczególne, ponieważ gmina Obrowo wystąpiła w roli jego gospodarza. Na zaproszenie wójta Andrzeja Wieczyńskiego do świetlicy w Obrowie przyjechali przedstawiciele 12 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, aby wspólnie pracować nad swoimi pomysłami.

 • Seniorze, a może na basen ze Stowarzyszeniem Nasze Silno?

  Seniorze, a może na basen ze Stowarzyszeniem Nasze Silno?

  Stowarzyszenie Nasze Silno posiada jeszcze kilka wolnych miejsc na cykliczne, bezpłatne zajęcia dla seniorów na toruńskim basenie przy ul. Bażyńskich. Zajęcia odbywają się w maju i czerwcu. To aqua fitness (fitness w wodzie) i auqa bike (rowery wodne). Informacje i zapisy pod nr tel. 502 - 244 - 481. Zajęcia odbywają się w ramach konkursu Fundacji Wspólnota Pokoleń, która spośród 199 zakwalifikowanych do oceny merytorycznej wniosków finansuje 17 najlepszych – w tym ten Stowarzyszenia Nasze Silno.

   

   

   

   

 • Granty od 2 do 8 tys. zł na nieszablonowe nauczanie matematyki

  Granty od 2 do 8 tys. zł na nieszablonowe nauczanie matematyki

  Do 9 maja na stronie www.mpotega.pl trwa nabór wniosków o sfinansowanie kreatywnych zajęć matematycznych dla dzieci i młodzieży. Fundusze przyznaje fundacja mBanku w ramach projektu mPotęga. O granty mogą się obiegać publiczne szkoły podstawowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, biblioteki publiczne oraz grupy nieformalne. Programem grantowym fundacja obejmuje dzieci uczące się co najmniej w klasach 4 - 8 szkoły podstawowej.

 • Wiślane Inicjatywy Lokalne w gminie Obrowo

  Wiślane Inicjatywy Lokalne w gminie Obrowo

  Gmina Obrowo zakwalifikowała się do programu Wiślane Inicjatywy Lokalne. WIL to działanie w ramach szerszego projektu Wisła Wciąga realizowanego przez Fundację Wolna Wisła, do którego przystąpiliśmy w zeszłym roku. Nasza aplikacja do projektu WIL została uznana za jedną z najlepszych  – na 10 zakwalifikowanych podmiotów, nasze zgłoszenie zajęło drugie miejsce pod względem punktacji. Nasz pomysł zostanie objęty wsparciem merytorycznym i finansowym.

 • XV edycja konkursu "Rodzynki z pozarządówki" - nabór wniosków

  XV edycja konkursu "Rodzynki z pozarządówki" - nabór wniosków

  Rozpoczął się nabór wniosków do XV edycji konkursu na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe "Rodzynki z pozarządówki" o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie tych inicjatyw, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju społeczności lokalnych, mają wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców oraz mogą być inspiracją do działań podejmowanych przez inne podmioty pozarządowe.

 • Aktywność lokalnej młodzieży – projekty odpowiadające na potrzeby dzieci i młodzieży - ankieta

  Aktywność lokalnej młodzieży – projekty odpowiadające na potrzeby dzieci i młodzieży - ankieta

  Lokalna Grupa Działania „Podgrodzie Toruńskie", której gmina Obrowo jest członkiem, rozpoczyna konsultacje na temat potrzeb młodych (do 25 roku życia) mieszkańców gmin Obrowo, Wielka Nieszawka i Lubicz w zakresie aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań. W tym celu LGD przygotowała ankietę. Zachęcamy młodych mieszkańców naszej gminy do udziału w diagnozie. Link do ankiety w treści informacji.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony