Przejście do sekcji:

Treść strony - Kultura

Stronicowanie

 • Po raz 18, ale online po raz 1: Koncert Kolęd i Pastorałek za nami

  Po raz 18, ale online po raz 1: Koncert Kolęd i Pastorałek za nami

  W wersji online – nie mniej spektakularnej i radosnej od tradcyjnej – odbył się w tym roku XVIII Koncert Kolęd i Pastorałek. Udział w nim wzięli znakomici artyści naszej gminy oraz goście. Koncert zakończył się burzą oklasków na stojąco, kierowanych przede wszystkim do Janusza Lewandowskiego, muzyka, aranżera i nauczyciela Szkoły Podstawowej w Obrowie, bez którego organizacja wielu gminnych imprez muzycznych byłaby niemożliwa. Transmisja zgromadziła przed monitorami ponad 130 osób.

   

 • Już dziś o g. 18.30 transmisja koncertu kolęd i pastorałek

  Już dziś o g. 18.30 transmisja koncertu kolęd i pastorałek

  Zatrzymajamy atmosferę świąt jak najdłużej! Dzięki artystom i gościom naszej gminy będzie to możliwe. O godz. 18.30 rozpocznie się transmisja tradycyjnego w gminie Obrowo koncertu kolęd i pastorałek. Koncert, który co rok odbywał się w parafii w Osieku nad Wisłą, zawsze gromadził tłumy słuchaczy. Organizatorzy postanowili więc mimo pandemii podtrzymać piękny zwyczaj i przenieść koncert do internetu. Spotkajmy się z naszymi artystami pod adresem https://www.parafianspjosiek.pl/

   

 • dzieci śpiewają w kościele

  Niedziela 24 stycznia: gminny koncert kolęd i pastorałek w tym roku online 

  Wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński oraz proboszcz parafii w Osieku nad Wisłą Rafał Bogus zapraszają w niedzielę 24 stycznia na godz. 18.30 na gminny koncert kolęd i pastorałek. Koncert, który obywał się co rok w styczniu, zawsze gromadził tłumy słuchaczy. Aby tradycja nie została przerwana i aby na jak najdłuższy czas zachować w pamięci klimat świąt, organizatorzy zdecydowali o przygotowaniu wydarzenia w internecie. Koncert będzie na żywo transmitowany na stronie parafii.

   

   

 • Jego imię zmieniło dzieje mieszkańców obrowskiej ziemi

  Jego imię zmieniło dzieje mieszkańców obrowskiej ziemi

  Bramę otwierano zawsze wczesnym rankiem, gdy mieszkańcy pobliskiego Osieka jeszcze spali. Wychodził z niej młodzieniec, którego imię zmieniło dzieje mieszkańców obrowskiej ziemi. Był to Kovid, potomek rodu przybyłego wiosną z dalekich Chin. Był on jednym z 19 braci, którzy wyjechali ze swej ojczyzny, by szukać swojego miejsca na Ziemi. To fragment Legendy o szpetnym Kowidzie, jednego z tekstów nadesłanych na gminny konkurs literacki O koronawirusie na poważnie i na wesoło. Dziś wręczano nagrody w konkursie.

   

 • Coraz bliżej święta – pastorałka z Osieka nad Wisłą

  Coraz bliżej święta – pastorałka z Osieka nad Wisłą

  W tym roku niemożliwe są przedświąteczne wspólne spotkania mieszkańców naszej gminy. Nie odbyły się mikołajki ani jasełka, nie będzie kolędowań przy choinkach. Osiecka Grupa Teatralno – Wokalna przygotowała więc muzyczną kartkę świąteczną. Pastorałka „Coraz bliżej święta” ilustrowana jest zdjęciami z dawnych występów zespołu. OGTW składa wszystkim życzenia zdrowia, wiary, nadziei i miłości oraz spełnienia marzeń w nowym roku.

   

 • Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Szacunek to życia kierunek”

  Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Szacunek to życia kierunek”

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrowie zaprasza mieszkańców gminy do udziału w konkursie fotograficznym "Szacunek to życia kierunek".  Tematyką prac ma być szacunek i miłość do drugiego człowieka. Poszukujemy kreatywności, pomysłowości, emocjonalności w przekazie i innowacyjności. Autorów trzech najciekawszych fotografii nagrodzimy atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Na prace czekamy do 30 grudnia br.


 • W gminie Obrowo oswajamy koronawirusa poezją i prozą

  W gminie Obrowo oswajamy koronawirusa poezją i prozą

  Agata Krajewska – 1 miejsce, Nina Jabłońska – 2 miejsce, Konstancja Kornetowska – 3 miejsce w kategorii do lat 15 oraz: Agnieszka Jabłońska ex aequo z Hanną Stroińską - 1 miejsce, Kamila Ochocka – 2 miejsce i Ryszard Lewicki – 3 miejsce w kategorii osób dorosłych to laureaci gminnego konkursu literackiego „O koronawirusie na poważnie i wesoło.” - Wolałbym nie mieć więcej okazji do oceny prac dotyczących życia w czasie epidemii koronawirusa – żartował Grzegorz Filut, przewodniczący jury.

 • Internetowy Gminny Konkurs Recytatorski „Kocham Cię, Polsko!” rozstrzygnięty

  Internetowy Gminny Konkurs Recytatorski „Kocham Cię, Polsko!” rozstrzygnięty

  Aż 35 nagrań wpłynęło do III Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Kocham Cię, Polsko!" W tym roku, ze względu na epidemię, konkurs został przeprowadzony w sieci. Jury, w którego składzie były aktorki Baja Pomorskiego: Barbara Rogalska, Edyta Łukaszewicz – Lisowska oraz Dorota Nowak, aktorka, nauczyciel akademicki emisji głosu i kultury żywego słowa, wybrało 9 laureatów (po trzech w każdej kategorii wiekowej) i przyznało 10 wyróżnień.

 • Łódź „z prawdziwym nadwiślańskim charakterem” stanęła w Silnie

  Łódź „z prawdziwym nadwiślańskim charakterem” stanęła w Silnie

  Nasza gmina ma kolejną atrakcję turystyczną przypominającą o związkach Obrowa z Wisłą. W Silnie, na rozwidleniu ulic Wiślanej i Toruńskiej, dzięki staraniom stowarzyszenia Nasze Silno, stanęła replika łodzi wykonywanej na przełomie XIX i XX w szkutni państwa Stoyke. To miejsce jest symbolicznie związane z Wisłą, historią (obok szkoły z lat międzywojennych) oraz szkutnią rodziny Stoyke (obecna ul. Wiślana to droga prowadząco do dawnej szkutni) - mówią członkowie stowarzyszenia.

   

   

 • Osiecki Klub Kultury wyśpiewał 1 miejsce i wyróżnienie w ogólnopolskim przeglądzie piosenki

  Osiecki Klub Kultury wyśpiewał 1 miejsce i wyróżnienie w ogólnopolskim przeglądzie piosenki

  Nina Olszewska, Aleksandra Kowalewska, Alicja Durmowicz, Aleksandra Durmowicz, Julia Kwiatkowska, Marta Sobczak, Marta Podciborska, Marcelina Rafalska, Maja Kopystecka i Jan Mytlewski z Osieckiego Klubu Kultury wyśpiewali 1 miejsce w ogólnopolskim przeglądzie piosenki żołnierskiej. Anna Zaremba otrzymała wyróżnienie. Zespołem kieruje Ewelina Mytlewska.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony