Przejście do sekcji:

Treść strony - Luty

Trwa odbiór odpadów wielkogabarytowych

W tym tygodniu (22 – 26 lutego) oraz w dniu 1 marca z terenu naszej gminy odbierane są wielkie gabaryty. Są to takie odpady, które ze względu na swoje rozmiary nie mieszczą się w przydomowych pojemnikach. Wielkie gabaryty to np. stare meble, dywany, lustra, zabawki, rowery. Pamiętajmy, że elektrośmieci to nie odpady wielkogabarytowe. Elektrośmieci oddajemy do pszoków lub w sklepach oferujących sprzęt rtv agd. Każdy sklep ma obowiązek przyjąć od nas elektrośmieci, niezależnie od tego, czy kupiliśmy sprzęt w tym punkcie, czy też nie.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Toruniu, w myśl umowy zawartej z naszą gminą, rozpoczęło w tym tygodniu odbiór odpadów wielkogabarytowych.  Harmonogram ich odbioru w pierwszym półroczu jest następujący:


Zgłoszenia odbioru odpadów wielkogabarytowych przyjmowane są na 5 dni przed planowanym terminem wywozu. Prosimy je wysyłać, pisząc na adres odpadykomunalne@obrowo.pl lub telefonując: 56 678 60 22 wew. 182. Kontakt do MPO Sp. z o.o.: tel. 56 63 98 124, bok@mpo.torun.pl, sekretariat@mpo.torun.pl

Informacja na temat pszoku - punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych w naszej gminie pod tym linkiem
 

Wróć

Przejdź do początku strony