Przejście do sekcji:

Treść strony - Maj

Życzenia dla druhen i druhów z okazji Dnia Strażaka 2021

4 maja to święto wszystkich strażaków. Z tej okazji wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński i sekretarz Mirosława Kłosińska kierują do druhen i druhów okolicznościowe życzenia.

Druhny i Druhowie, Szanowni Państwo!

Z okazji Dnia Strażaka przekazujemy Wam podziękowania za Waszą ofiarność, niesioną pomoc, gotowość do działania.
W 2020 roku, roku pandemii, udowodniliście nam, że można na Was liczyć nie tylko wtedy, gdy pojawia się ogień. Takie sytuacje, jak opieka nad starszymi i potrzebującymi w czasach, kiedy inni ze względu na covid nie mogli pomagać, transport i roznoszenie środków ochronnych, transport na szczepienie – to nowe czynności, w których jak zawsze znakomicie się sprawdziliście.

Gmina Obrowo jest z Was dumna i docenia tę pracę, czemu dała wyraz w ubiegłym roku. Wóz strażacki, który Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Obrowo zdobyły dzięki frekwencji w II turze wyborów prezydenckich, jest pewnego rodzaju „darem” dla Was od mieszkańców gminy. Nasi mieszkańcy licznie poszli do urn, ponieważ jednoczyła ich chęć zrobienia czegoś dla swoich strażaków ochotników.
Przyjaciele, przyjmijcie od nas – Waszych druhów – życzenia zdrowia i sił do pracy. Kolejny rok mija nam bez wspólnego świętowania Dnia św. Floriana, dlatego składamy życzenia internetowo. Zapewniamy jednak, że są one nie mniej serdeczne niż te, które składaliśmy dotąd bezpośrednio.

Pozdrawiamy!
wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński oraz sekretarz gminy Mirosława Kłosińska wraz z pracownikami urzędu

***

Na zdjęciu druhna Mirosława Kłosińska ze strażakami ochotnikami po mszy w intencji strażaków w dniu 3 maja 2021 roku

strażacy w mundurach galowych pozują do zdjęcia

 

Realizacja filmu: Łukasz Piecyk

Nowy wóz strażacki dla OSP Szembekowo - listopad 2020

Wróć

Przejdź do początku strony