Przejście do sekcji:

Treść strony - październik

Strażacy ochotnicy zapraszają na szczepienie przeciwko covid-19

W piątek 15 października od godz. 16.00 przy szkole w Obrowie (ul. Szkolna 4) będzie można bez skierowania zaszczepić się przeciwko covid-19. Do wyboru są dwie szczepionki: jednodawkowa Johnson&Johnson i dwudawkowa Pfizer. Osobom mającym trudności z dotarciem na szczepienie strażacy proponują transport.

Więcej informacji na temat szczepień znajduje się na plakacie. O szczegółach porozmawiać można również ze Sławomirem Lewandowskim z urzędu gminy, inspektorem ds. zarządzania kryzysowego, obrony cywilnej i przeciwpożarowej, zastępcą naczelnika OSP Kawęczyn, tel. 793 350 998. Dzwoniąc na ten numer telefonu można również zamówić transport.

- Jeśli podczas pierwszego szczepienia przyjęliśmy inną szczepionkę niż firmy Pfizer, podczas drugiego możemy przyjąć właśnie tę jako dawkę przypominającą podkreśla Sławomir Lewandowski.

W tymczasowym punkcie szczepień będzie możliwość zaszczepienia dzieci, dorosłych pierwszą, drugą jak i trzecią dawką. Trzecia dawka uzupełniająca przeznaczona jest dla osób po 50. roku życia i z grupy ryzyka, tj. chorzy na nowotwory, z chorobami obniżającymi odporność itp. Na miejscu będzie lekarz, który w razie potrzeby wystawi skierowanie na szczepienie.

Strażacy zapewniają, że będą szczepić do ostatniego pacjenta.