Przejście do sekcji:

Treść strony - styczeń

Wszystko już było – powieść mieszkanki Brzozówki

Marta Lenkowska, mieszkanka Brzozówki, wydała powieść obyczajową. Jej premiera odbędzie się 17 stycznia. „Wszystko już było to opowieść o poszukiwaniu własnego ja w świecie kłamstwa, blichtru i ułudy” – zapowiada pisarka.

Marta Lenkowska (ur.1992) to mieszkanka Brzozówki, pisarka, absolwentka filologii romańskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autorka powieści obyczajowych skupionych na relacjach międzyludzkich, poszukiwaniu prawdziwego ja, przekraczaniu granic. Uwielbia dobrą książkę, a jeszcze bardziej – rozmowę o niej.

Wydawca – firma Plectrum – tak pisze o książce:

Częściowa amnezja to przekleństwo czy błogosławieństwo? To utrata własnej tożsamości czy szansa na rehabilitację? Kto jest przyjacielem, a kto wrogiem? Kto chce pomóc, a kto zaszkodzić?

Przed takim dylematem stoi Liz Doporto. Sławna malarka nie pamięta ostatnich dwudziestu kilku lat swojego życia. W odzyskaniu własnego „ja” pomaga jej Lily. Z okruchów wspomnień, wycinków z gazet i reakcji otoczenia wyłania się obraz namalowany ciemnymi barwami. Liz z przerażeniem odkrywa, że świat show-biznesu jest brutalny. Że dla agentki liczą się tylko pieniądze. Że dla sławy odtrącała i raniła najbliższe osoby. Że jej postępowanie doprowadziło do tragedii.

Liz przechodzi wewnętrzną przemianę. Próbuje odzyskać utracony czas. Cieszy ją życie z dala od blasku fleszy. Męczą paparazzi szukający sensacji. Chciałaby naprawić relacje z siostrą, a przede wszystkim odbudować więź z córką. Wie, że aby osiągnąć cel, czeka ją długa droga i dużo pracy.

Czy los da jej szansę? Czy można zapomnieć wyrządzone krzywdy? Ponownie zaufać?

Więcej informacji o Marcie Lenkowskiej i jej książce na https://lenkowska.com/

Wróć

Przejdź do początku strony