Przejście do sekcji:

Treść strony - kwiecien

Ogłosiliśmy przetarg na rozbudowę szkoły w Brzozówce

Trwa przetarg na rozbudowę szkoły w Brzozówce i budowę przedszkola. Wykonawca będzie mieć dwa lata na zakończenie zadania. Dofinansowanie na budowę wynosi 5 mln zł. Pieniądze pochodzą z rządowego programu Polski Ład. Pozostałe środki na rozbudowę szkoły i przedszkola to wkład własny gminy Obrowo.

Jesienią 2021 roku gmina pozyskała 5 mln złotych z rządowego programu Polski Ład na rozbudowę szkoły w Brzozówce. Obecnie trwa przetarg na wykonanie zadania, którego pełna nazwa to "Rozbudowa budynku szkoły podstawowej i budynku przedszkola wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w miejscowości Brzozówka". Wykonawca będzie mieć dwa lata na zakończenie prac.

Jaka będzie nowa szkoła?

Nowa szkoła będzie dwukondygnacyjna. Na parterze znajdzie się przedszkole z sześcioma salami dla dzieci, szatniami, pomieszczeniem na wózki i gabinetem pielęgniarki. Każda sala dla przedszkolaków będzie oczywiście miała osobną łazienkę z prysznicami i toaletę.

Na parterze powstanie także nowoczesna, duża kuchnia, gotująca posiłki na potrzeby wszystkich uczniów. Kuchnia wyposażona będzie w sterylizator oraz w zmywalnię ze zmywarkami z funkcją wyparzania. W kuchni znajdą pomieszczenia do obróbki określonego rodzaju żywności. Będą to: pomieszczenie do magazynowania i obróbki jaj, stanowisko do przygotowania potraw mącznych, stanowisko obróbki mięsa, magazyn warzyw oraz osobne stanowiska do ich obróbki wstępnej oraz wtórnej.

Bezpośrednio przy kuchni będzie się mieścić stołówka.

Na piętrze ulokowana zostanie nowa część szkoły. Powstanie w niej 10 przestronnych sal lekcyjnych, pokój nauczycielski, gabinet logopedy i gabinet wczesnego wspomagania. Na piętrze znajdzie się również aula oraz sala rekreacyjna, z zamontowanymi świetlikami dachowymi dostarczającymi wymaganą ilość światła dziennego do pomieszczenia. Także tutaj przewidziano łazienki i toalety oraz pomieszczenia magazynowe.

Przy szkole powstanie parking, a cały teren wokół budynku zyska nowe nasadzenia. Wokół placówki będzie więc zielono.

Obiekt będzie wyposażony w kotłownię gazową.

Budynek przystosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zaprojektowano pochylnię zewnętrzną przy głównych wejściach oraz zastosowano drzwi bez progów. Na każdej kondygnacji przystosowano po jednym WC dla osób niepełnosprawnych. Aby zapewnić dostęp na I piętro, w jednej z klatek schodowych zaprojektowano platformę schodową. Na terenie inwestycji powstaną także miejsce postojowe przystosowane dla osób  z niepełnosprawnościami.

- Bardzo się cieszę, że rozbudowa szkoły w Brzozówce będzie faktem. Plan systematycznej modernizacji placówek edukacyjnych, który realizuję, odkąd jestem wójtem gminy Obrowo, ma kolejny ważny punkt. Na pewno nie ostatni. Nasza gmina Obrowo rozrasta się, przybywa nam mieszkańców, więc czekają nas kolejne oświatowe inwestycje - zapowiada wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

Link do postępowania: https://platformazakupowa.pl/transakcja/596047

Projekt pn. „Rozbudowa budynku szkoły podstawowej i budynku przedszkola wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w miejscowości Brzozówka” dofinansowany jest z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

  • Brzozowka_01_elewacje
  • Brzozowka_02_rzut_przyziemia
  • Brzozowka_03_rzut_1_pietra
  • Brzozowka_04_projekt_zagospodarowania_terenu

Wróć

Przejdź do początku strony