Przejście do sekcji:

Treść strony - czerwiec

Rozbudowujemy sieć wodociągową w gminie Obrowo

Trwa budowa nowego kolektora wodociągowego do Obór. Magistrala zapewni stabilne ciśnienie wody w sieci również przy zwiększonych poborach w okresie wiosennym i letnim. Obory dotychczas były zaopatrywane przez Z.U.K. w Lubiczu. Niestety w czasie zwiększonego zapotrzebowania, Z.U.K nie był w stanie dostarczać wody w ilości, która zaspokajałaby stale rosnące potrzeby mieszkańców.  Po zakończeniu budowy, od 30 czerwca miejscowość będzie zaopatrywana w wodę z Toruńskich Wodociągów. Długość nowego kolektora to 4,3 km, jego przekrój wynosi 160 mm.

Po zakończeniu prac na nitce do Obór, jeszcze w tym roku planujemy kontynuować budowę magistrali wodociągowej do miejscowości Smogorzewiec wraz z nitką łącząca Dzikowo. Jest to pierwszy etap generalnej zmiany układu wodociągowego w tej części gminy. 

Aktualnie czekamy na rozstrzygnięcie przetargu na budowę stacji podnoszenia ciśnienia wody wraz ze zbiornikiem retencyjnym w Obrowie o pojemności 400 m3. Inwestycja ta poprawi ciśnienie wody w sieci dla mieszkańców Obrowa - kolonia Obrowska oraz Sąsieczna. Docelowo ta inwestycja będzie stanowiła podwaliny pod przyszłą stację uzdatniania wody w tej części gminy. Prace planujemy rozpocząć w najbliższych tygodniach.

W 2023 roku planujemy budowę zbiornika retencyjnego do wody o pojemności 300 m3 w Silnie, co ma znacznie poprawić zdolności rozbudowanej magistrali wodociągowej, która docelowo będzie łączyła się z Osiekiem nad Wisłą oraz z Sąsiecznem.

  • DSC_2870
  • DSC_2873
  • DSC_2874
  • DSC_2880

Wróć

Przejdź do początku strony