Przejście do sekcji:

Treść strony - sierpien

Pobawmy się razem jak na weselu!

Kawęczynianki, Kapela Ludowa im. Kamińskich i chór seniora Sami Swoi będą reprezentować naszą gminę na 13. Przeglądzie Tradycyjnych Kapel Weselnych, który odbędzie się 20 sierpnia na tarasie widokowym w Stajenczynkach. Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią impreza powraca do naszej gminy.

Już po raz trzynasty Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie organizuje Przegląd Tradycyjnych Kapel Weselnych. Wydarzenie rozpocznie się na tarasie widokowym nad Wisłą w Stajenczynkach o godz. 15.00 i potrwa do późnych godzin wieczornych. Podczas przeglądu wystąpi siedem kapel weselnych z regionu, a imprezę zakończy koncert zespołu Trzy Korony (szczegóły na plakacie). Trzy Korony wykonują utwory Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar.

- Tańce i wspólne śpiewanie są na naszym festiwalu jak najbardziej wskazane. Powiedziałbym nawet, że ze względu na weselną i naszą gminną tradycję są nakazaneżartuje wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.Zapraszam wszystkich naszych mieszkańców i ich gości na taras widokowy. Będzie okazja także posmakować pysznych wyrobów od kół gospodyń wiejskich z terenu naszej gminy.

 

Aktualizacja 19.08. W zastępstwie Zespołu Trzy Korony wystąpi Zespół "NOEMI", który wykona polskie przeboje z repertuaru Urszuli, Izabeli Trojanowskiej, Maanam i Beaty Kozidrak oraz zagraniczne, m. in. Madonny, Sabriny, Abby, Katy Perry. 

 

Fotografia przy informacji na stronie głównej przedstawia Kapelę Ludową im. Kamińskich w obecnym składzie. Kapela, Kawęczynianki i Chór Seniora Sami Swoi będą reprezentować naszą gminę na przeglądzie.

Autorką zdjęcia jest Marta Cąbrowska.

 

Wróć

Przejdź do początku strony