Przejście do sekcji:

Treść strony - sierpien

Sto lat, Pani Stefanio!

Pani Stefania Rumińska z Zębowa obchodziła 1 sierpnia 90. urodziny. Z tej okazji jej bliscy zaprosili wójta gminy Obrowo i jego najbliższych współpracowników na spotkanie.

Pani Stefania Rumińska urodziła się 1 sierpnia 1932 roku w Kuźnikach i całe życie spędziła w naszej gminie. Dziś mieszka z rodziną w swoim domu w Zębowie i na szczęście cieszy się dobrym zdrowiem. Jej bliscy postanowili zaprosić wójta gminy Obrowo Andrzeja Wieczyńskiego na krótkie spotkanie z okazji pięknego jubileuszu 90. urodzin pani Stefani. Wójt i jego współpracownicy skorzystali z zaproszenia i odwiedzili panią Stefanię.

Wizyta była okazją do wielu wspomnień, żartów, uśmiechów, ale także i chwil refleksji związanych z tymi, których już nie ma. Pani Stefania i jej rodzina to "żywa kronika" północnej części gminy i tego, co się tutaj wydarzyłow minionych kilkudziesięciu latach.

- Pracy na wsi nigdy nie brakowało i nie brakuje. Owszem, dawne życie było trudniejsze, zwłaszcza na gospodarce, ale mimo to ludzie byli chyba sobie bardziej życzliwi i serdeczni. Nie było takiego pośpiechu, celebrowaliśmy odpoczynek - zaznaczała jubilatka.

Wójt przekazał pani Rumińskiej list gratulacyjny, kwiaty oraz upominek.

 

 

Wróć

Przejdź do początku strony