Przejście do sekcji:

Treść strony - marzec

Młodzi znawcy twórczości Chopina

Reprezentanci naszej gminy zajęli najwyższe miejsca w 18. Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Poświęconym Fryderykowi Chopinowi i Muzyce.

Konkurs tradycyjnie odbywa się w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, dla upamiętnienia urodzin Fryderyka Chopina – 1 marca. Do recytatorskich zmagań stanęli uczniowie szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego.

W grupie pierwszej zwyciężyła Nina Olszewska ze Szkoły Podstawowej im. mjr Henryka Sucharskiego w Osieku nad  Wisłą. II miejsce zajęła Aleksandra Kopystecka reprezentująca Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie. Wyróżnienie w tej kategorii wiekowej zdobyła Alicja Kopystecka z GOK w Obrowie.

W drugiej grupie wiekowej również zwyciężył mieszkaniec naszej gminy - Tymon Mazurkiewicz, który reprezentował Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą. III miejsce zajął Jan Olszewski z Osieckiego Klubu Kultury GOK w Obrowie.

W trzeciej grupie wyróżnienie otrzymała Maja Kopystecka ze szkoły w Osieku nad Wisłą.

Naszą gminę reprezentowały także Bianka Węgrzecka i Lenka Kalinowska. Dziękujemy.

W jury zasiadali: Jarosław Felczykowski, aktor Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, Justyna Pietrzak, polonistka, nauczyciel Zespołu Szkól nr 1 w Golubiu-Dobrzyniu oraz Iga Bancewicz, aktorka, absolwentka wydziału lalkarskiego wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza naturalnie Nince, Oli, Alicji, Tymonowi, Jankowi i Mai. Brawa, kochani!

Fotografie pochodzą ze strony internetowej Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni.
https://szafarnia.art.pl/xiii-wojewodzki-konkurs-recytatorski-poezji-i-prozy-poswieconej-fryderykowi-chopinowi-i-muzyce/

 

Wróć

Przejdź do początku strony