Przejście do sekcji:

Treść strony - Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Obowiązek zgłoszenia zbiornika bezodpływowego lub przydomowej oczyszczalni ścieków do gminnej ewidencji

  Właściciele nieruchomości, którzy nie spełnili obowiązków wynikających z ustawy o utrzymanie czystości i porządku w gminach, tj. nie podpisali umów na opróżnianie zbiorników bezodpływowych lub przydomowych oczyszczalni ścieków – powinni uczynić to NIEZWŁOCZNIE.

   

 • Zapraszamy na spotkanie informacyjno - konsultacyjne

  Zapraszamy na spotkanie informacyjno - konsultacyjne

  Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A .(PSE) jako operator sieci przesyłowe w Polsce, prowadzą obecnie zadanie inwestycyjne pod nazwą „Budowa linii elektroenergetycznej 400kV Grudziądz Płock”. To przedsięwzięcie jest inwestycją celu publicznego, która ma zapewnić niezawodne wprowadzenie mocy z farm wiatrowych powstających na Morzu Bałtyckim i poprawić zasilanie energią elektryczną woj. kujawsko – pomorskiego i mazowieckiego.

   

 • Wspólne inwestycje gminy Lubicz i Obrowo – informacje po kolejnym spotkaniu 

  Wspólne inwestycje gminy Lubicz i Obrowo – informacje po kolejnym spotkaniu 

  Podczas spotkania  omawialiśmy szczegółowe kwestie formalne i techniczne  związane z wydłużeniem linii 113 z Kopanina do Obór. W dniu 15 lutego 2024 r., w toruńskim MZK, odbyło się kolejne spotkanie dotyczące poszukiwania rozwiązania sprawy wydłużenia linii autobusowej MZK nr 113 do Obór.

 • Wójt gminy Obrowo wspiera wszelkie pasje

  Wójt gminy Obrowo wspiera wszelkie pasje

  W życiu każdego człowieka ważne jest jakieś hobby, pasja, zainteresowanie. Mogliśmy się o tym przekonać podczas Regionalnej Wystawy Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego zorganizowanej w dniach 10-11.02.2024r. przez Toruńskie Stowarzyszenie Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza "PASJONACI" oraz Kujawski Związek Hodowców Gołębi Ras Europejskich – Ptactwa Ozdobnego i Drobnego Inwentarza.

   

 • Ponad tysiąc gospodarstw w zasięgu

  Ponad tysiąc gospodarstw w zasięgu

  Proces cyfryzacji gminy Obrowo postępuje. Firma Nexera prowadzi na terenie gminy inwestycję wartą ponad 1 mln zł. Sieć światłowodowa kładziona przez firmę Nexera jest już doprowadzona do ponad 1000 gospodarstw domowych i z każdym miesiącem będzie się zwiększać. 

   

 • Chodnik prawie gotowy

  Chodnik prawie gotowy

  Trwają prace przy remoncie chodnika przy skrzyżowaniu Alei Lipowej z ulicą Szkolną w Obrowie. Wykonawca  na bieżąco rozbiera stary chodnik z płyt betonowych, przygotowuje podbudowę, układa nowe krawężniki, a później nawierzchnię z kostki brukowej. 

 • Artystycznie i twórczo.

  Artystycznie i twórczo.

  19 lutego 2024r. Gminny Ośrodek Kultury zorganizował warsztaty z ceramiki dla dzieci. To doskonała okazja do rozwijania kreatywności i zdolności manualnych. W Świetlicy Wiejskiej w Obrowie odbyły się zajęcia, podczas których dzieci miały możliwość stworzenia własnych doniczek.

   

 • Od marca emerytury i renty będą wyższe o 12,12 proc.

  Od marca emerytury i renty będą wyższe o 12,12 proc.

  Świadczenia emerytalno-rentowe wypłacane przez ZUS co roku są waloryzowane. W tym roku waloryzacja będzie tylko procentowa, a nie procentowo-kwotowa.  Od 1 marca świadczenia wzrosną o 12,12  procent.  Podwyżka  przeprowadzona zostanie z urzędu, co oznacza, że nie trzeba składać w tej sprawie żadnego wniosku.

 • Warsztaty z Gminnym Ośrodkiem Kultury

  Warsztaty z Gminnym Ośrodkiem Kultury

  Ferie zimowe - w tym czasie, w dniach wolnych od nauki Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie organizował zajęcia dla dzieci. W programie znalazły się zajęcia plastyczne, kulinarne oraz wyjazdy. Na uczestników warsztatów zimowych czekały atrakcje w postaci sali zabaw, parku liniowego, gdzie aktywnie spędziły czas oraz warsztaty, uwielbiane przez dzieci - slime („glutek”)

Stronicowanie

Przejdź do początku strony