Przejście do sekcji:

Treść strony - Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Kickbokserzy z medalami i pucharem

  5 medali i 7 powołań do reprezentacji Polski PZKB dla A&W Team Obrowo

  Obrowscy kickboxerzy udali się 24 lipca br. do Stębarka w gminie Grunwald, na zawody „Kickboxerska bitwa pod Grunwaldem”. Nazwa zobowiązywała, toteż nasi przedstawiciele przyjęli bojowy nastrój. Zawiszą Czarnym naszej młodzieży została Julia Szyjkowska, która zdobyła jedyny złoty medal. Po srebrnym dołożyli Łukasz Kalinowski, Borys Damrath i Klaudia Koc, brązowy trafił do Dawida Lisińskiego. Fortuna nie sprzyjała jedynie Michałowi Olszewskiemu, który zawody skończył na piątym miejscu.

 • Wioślarze po mistrzostwach polski juniorów

  Mistrzostwa Polski Juniorów w Kruszwicy zaowocowały powołaniem do kadry narodowej dla Cezarego Bajańskiego

  17-letni Cezary Bajeński obecnie występuje w kategorii wiekowej junior (16-18 lat). Na mistrzostwach rozgrywanych w Kruszwicy zdobył srebrny medal w kategorii czwórka ze sternikiem oraz złoto w koronnej konkurencji ósemka ze sternikiem. Jego kolekcja medalowa jest o wiele większa, gdyż od pięciu lat regularnie zdobywa medale na mistrzostwach Polski. Występ na ostatniej imprezie został zauważony przez trenera kadry narodowej, który powołał młodego wioślarza na zgrupowanie w Wałczu.

 • Święta Tekla wróci do Zawał

  Święta Tekla wróci do Zawał

  W sobotę 31 lipca o godz. 18.30 do Zawał uroczyście wróci święta Tekla. Figurka z lat 20. XX wieku stanie w specjalnie dla niej przygotowanym miejscu: w gablocie na postumencie przy krzyżu, na utwardzonym i ogrodzonym terenie przy przejeździe kolejowym w kierunku nadleśnictwa. O przygotowanie terenu i renowację figurki zadbali mieszkańcy Zawał, zaprzyjaźnieni historycy, sympatycy lokalnych tradycji oraz radna, sołtys Zawał Alicja Tarkowska i rada sołecka miejscowości.

   

 • zboża

  Nie mamy możliwości przystąpić do szacowania strat w rolnictwie

  W związku z licznymi pytaniami naszych rolników, informujemy, że niestety ze względów formalno – prawnych nie mamy możliwości wystąpić do wojewody z wnioskiem o powołanie komisji, która mogłaby przystąpić do szacowania strat w rolnictwie. Zgodnie z przepisami, gmina ma obowiązek wziąć pod uwagę przepisy zanim wystąpi do wojewody. Przepisy zaś mówią, że natężenie zjawiska atmosferycznego (tzw. współczynnik wydajności) musi osiagnąć odpowiedni poziom. W naszej gminie podczas lipcowej nawałnicy był on stosunkowo niski.

 • ludowe eksponaty w muzeum

  Uroczyste otwarcie Osieckiej Izby Regionalnej

  Jutro, we wtorek 27 lipca o godzinie 12.00, uroczyście otwieramy Osiecką Izbę Regionalną. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którym bliska jest nasza lokalna twórczość ludowa oraz tych, którzy chcą ją poznać. Izba znajduje się w Osieku nad Wisłą przy ul. Toruńskiej 34, podlega Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Obrowie. Jej opiekunką jest Ewelina Mytlewska z GOK. Izba to niezwykłe miejsce, przechowujące pamięć o lokalnych artystach i ich osiągnięciach. Znajduje się tu około 500 eksponatów - prac obrowskich artystów.

   

 • Srebro i brąz w mistrzostwach Polski dla wioślarzy z Głogowa!

  Srebro i brąz w mistrzostwach Polski dla wioślarzy z Głogowa!

  Młodzi wioślarze z naszej gminy Rayan Zapałowski i Jakub Wielgus  (AZS UMK Toruń) wywalczyli srebrny i brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się w niedzielę, 25 lipca na torze regatowym w Kruszwicy. Brązowy medal zawodnicy zdobyli w kategorii dwójka bez sternika, a srebrny w kategorii czwórka podwójna. Dwa lata temu nasi chłopcy zdobyli złoto Poznaniu, mają także na swoim koncie kilka medali zdobytych w regatach kontrolnych, a miesiąc temu zakwalifikowali się do Olympic Hopes Regatta 2021, międzynarodowych zawodów, które odbędą się w sierpniu w Brnie.

 • Awans pięciu nauczycielek z Osieka nad Wisłą i Dobrzejewic

  Awans pięciu nauczycielek z Osieka nad Wisłą i Dobrzejewic

  Pięć pań nauczycielek otrzymało awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego. Są to panie: Magdalena Szewczyk - edukacja wczesnoszkolna, świetlica, Anna Rosołowska - wychowanie przedszkolne, wczesne wspomaganie rozwoju, Dorota Witkowska i Monika Zaremba – Wieczorek - wychowanie przedszkolne i rewalidacja indywidualna z Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą oraz pani Karolina Rogalska - ucząca języka angielskiego z Zespołu Szkół w Dobrzejewicach. Gratulujemy!

   

 • Świadczenie 300+ od lipca w ZUS. Nasz GOPS zaprasza na spotkanie z ZUS-em

  Świadczenie 300+ od lipca w ZUS. Nasz GOPS zaprasza na spotkanie z ZUS-em

  Od najbliższego roku szkolnego 2021/2022 świadczenie „Dobry start 300+” będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski będzie można składać do ZUS tylko drogą elektroniczną. GOPS w Obrowie zaprasza osoby mające problemy ze złożeniem wniosku na spotkanie z pracownikiem ZUS. Spotkania odbędą się w środę 4 sierpnia i w poniedziałek 9 sierpnia w godz. 8.00 - 11.00 w filii GOPS-u w Dobrzejewicach 54 A.

 • Zaszczep się w wakacje. Bez rejestracji

  Zaszczep się w wakacje. Bez rejestracji

  Mieszkańcy naszej gminy mogą szczepić się przeciwko covid-19 nie tylko w gminie Obrowo. W Toruniu i w Lubiczu Górnym w wakacje działają punkty szczepień, w których można przyjąć szczepionkę Pfizer lub Johnson&Johnson bez wcześniejszej rejestracji. Od soboty 24 lipca nowy punkt będzie działał w galerii Copernicus w Toruniu. Osoby, których stan zdrowia nie pozwala na dotarcie do punktu szczepień, mogą skorzystać z możliwości szczepienia w domu. Aby otrzymać szczepionkę w domu, należy zadzwonić pod nr tel. 782 500 207.

   

 • Kolarze na polu startowym

  Ostatni wyścig, krótki odpoczynek i wyjazd na letnie zgrupowanie

  Czwartego lipca reprezentanci UKS Kometa Obrowo ruszyli do Rogóżna i zaliczyli ostatni występ w pierwszej części sezonu. Zajęli wysokie 4., 5. i 6. miejsca, po czym rozpoczęli zasłużone wakacje. Te nie trwały jednak długo. Po niespełna 10 dniach ruszyli na zgrupowanie letnie do Mościsk w okolicach Rypina, gdzie oprócz pracy na sportowo czekały na nich różne atrakcje. Paintball, gry zespołowe, wizyta w parku linowym, wypoczynek na plaży i krótka lekcja udzielania pierwszej pomocy.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony