Przejście do sekcji:

Treść strony - Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Europejski Dzień Języków – konkursy dla uczniów pod patronatem gminy

  Europejski Dzień Języków – konkursy dla uczniów pod patronatem gminy

  Gmina Obrowo objęła patronat nad dwoma konkursami organizowanymi przez Szkołę Podstawową w Brzozówce z okazji Europejskiego Dnia Języków. Konkursy skierowane są do uczniów szkół w naszej gminie. Pierwszy to konkurs plastyczny pt. Znając języki obce, wszędzie czujesz się jak w domu dla uczniów klas I - IV. Drugi zaś jest przeznaczony dla uczniów klas V - VIII, a jego tytuł brzmi: Tego jeszcze nie wiesz o językach. Uczestnicy tego konkursu są proszeni o przygotowanie gry lub quizu online.

   

 • UKS Kometa Obrowo zaprasza na zawody kolarskie

  UKS Kometa Obrowo zaprasza na zawody kolarskie

  08 października (sobota) 2022 roku od godz. 9.00 przy Zielonym Zakątku blisko siedziby Nadleśnictwa Dobrzejewice Kometa przeprowadzi gminne współzawodnictwo kolarskie na rowerach górskich (długość trasy 1,3 km) z podziałem na płeć, oddzielnie dla klas III, IV oraz V. Nasza młodzież będzie korzystać wyłącznie z rowerów przygotowanych przez organizatora. Zapewniamy dowóz 20 uczniom z każdej szkoły, a pozostałych chętnych mogą dowieźć rodzice. Po rywalizacji dekoracja zwycięzców oraz ciepły posiłek.

 • Chłopcy z Obrowa i Brzozówki zwycięzcami gminnych zawodów w piłce nożnej

  Chłopcy z Obrowa i Brzozówki zwycięzcami gminnych zawodów w piłce nożnej

  W ubiegłą sobotę (24.09.2022 r.) chłopcy z naszych szkół rywalizowali na boisku szkolnym w Obrowie w zawodach piłki nożnej. Wśród klas VII i VIII swoje reprezentacje wystawiły szkoły podstawowe z Obrowa, Łążyna II, Brzozówki i Dobrzejewic. Najlepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 2 z 3 meczów. W zawodach młodszych roczników wystartowały szkoły z Obrowa, Dobrzejewic i Brzozówki i to Ci ostatni okazali się najlepsi. Oba mecze wygrali wysoko i to oni będą reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych.

 • Zadaszona wiata rowerowa w Obrowie

  Zadaszona wiata rowerowa w Obrowie

  W Obrowie, przy pętli autobusowej, gmina ustawiła zadaszoną wiatę rowerową. Mieści się pod nią dziesięć jednośladów. Kolejne wiaty planujemy posadowić wkrótce Łążynie II oraz w Osieku nad Wisłą. Sprawdzamy też możliwości montażu wiat w innych miejscowościach. Wiata posłuży mieszkańcom dojeżdżającym na pętlę rowerem i przesiadającym się na autobus. W miastach tego typu funkcje pełnią parkingi samochodowe zwane park&ride (ang. zaparkuj i jedź), ulokowane na obrzeżach osiedli, blisko węzłów komunikacyjnych.

 • Och, życie, kocham cię nad życie!

  Och, życie, kocham cię nad życie!

  Te słowa z piosenki Edyty Geppert doskonale oddają nastrój i emocje, jakie towarzyszyły artystom i uczestnikom V Przeglądu chórów i zespołów senioralnych. Słowa te wybrzmiały również na scenie, fenomenalnie wyśpiewane przez Grażynę Rutkowską-Kusą, aktorkę toruńskiego Baja Pomorskiego, finalistkę The Voice Senior. Wokalistce towarzyszył kompozytor, pianista Krzysztof Zaremba, kierownik muzyczny Baja. Recital artystów otworzył piąty Przegląd chórów i zespołów senioralnych, który po pandemicznej przerwie powrócił do naszej gminy.

   

 • Święto Pani Marianny

  Święto Pani Marianny

  Pani Marianna Stankiewicz, mieszkająca na co dzień w Domu Pomocy Społecznej w Dobrzejewicach, obchodziła dziś setne urodziny. Z kwiatami i upominkami odwiedziły ją m. in. zastępca wójta Joanna Zielińska i skarbnik Joanna Faleńska, reprezentujące gminę Obrowo. Zastępca wójta i skarbnik przekazały jubilatce kwiaty, dyplom gratulacyjny oraz zestaw wysokiej jakości kosmetyków, soków i witamin. Godną oprawę artystyczną uroczystości zapewniło troje uczniów szkoły muzycznej w Osieku nad Wisłą: Jan Kamiński, Nikodem Gronowski i Emilia Rabiasz wraz z akompaniamentem nauczycielki Emilii Szcześniewskiej. 

   

   

 • Weekend w Obrowie

  Weekend w Obrowie

  Przed nami kolejny wrześniowy weekend z imprezami kulturalnymi i sportowymi. Sobotę rozpoczynamy marszem nordic walking z ulicy The Beatles w Smogorzewcu. W szkole w Obrowie trwa w tym czasie do późnych godzin popołudniowych Przegląd chórów i zespołów senioralnych, który inauguruje recital finalistki The Voice Senior, kochanej przez publiczność Grażyny Rutkowskiej-Kusej. W niedzielę zapraszamy natomiast na Międzygminny rajd rowerowy, a wieczorem w Osieku nad Wisłą koncert szanty, wyjątkowy mecz piłki nożnej pracowników urzędu z druhami z Osieka oraz ognisko. Do zobaczenia!

   

 • Rozpoczynamy rozbudowę kanalizacji w Osieku nad Wisłą – utrudnienia w ruchu

  Rozpoczynamy rozbudowę kanalizacji w Osieku nad Wisłą – utrudnienia w ruchu

  W poniedziałek 26 września 2022r. rozpoczynamy rozbudowę kanalizacji sanitarnej w Osieku nad Wisłą. W tej części miejscowości, w której będą trwały prace (południowo – zachodnia część sołectwa: na południe od ulicy Toruńskiej, na odcinku od Silna do wysokości placu przy kościele) będą występować okresowe utrudnienia w ruchu. W najbliższym czasie dla ruchu kołowego całkowicie zamykana będzie ulica Polna. Prosimy o kierowanie się drogami alternatywnymi. Przepraszamy za utrudnienia.

 • Przegląd Chórów i Zespołów Senioralnych z koncertem Grażyny Rutkowskiej-Kusej

  Przegląd Chórów i Zespołów Senioralnych z koncertem Grażyny Rutkowskiej-Kusej

  W sobotę 24 września w szkole w Obrowie odbędzie się piąty już Przegląd Chórów i Zespołów Senioralnych. Weźmie w nim udział piętnaście grup, wśród których nie zabraknie oczywiście naszego chóru Sami Swoi z Obrowa. Przegląd rozpocznie się od recitalu Grażyny Rutkowskiej-Kusej, finalistki The Voice Senior, aktorki toruńskiego Baja Pomorskiego. Wokalistce akompaniować będzie charyzmatyczny pianista Krzysztof Zaremba. Wstęp na przegląd i koncert jest bezpłatny.

   

 • 25 września spędźmy w Osieku nad Wisłą

  Szanty, mecz piłki nożnej i ognisko w Osieku nad Wisłą

  Niedzielny wieczór spędźmy na boisku parafialnym w Osieku nad Wisłą! O godzinie 19:00 koncert zagra tam zespół Kapitan Thorn, który w swoim repertuarze ma muzykę celtycką, tradycyjną muzykę irlandzką, szanty, folk, muzykę akustyczną i filmową. Godzinę później rozpocznie się kolejny mecz drużyny pracowników Urzędu Gminy w Obrowie, którzy tym razem zmierzą się z druhami i druhnami OSP KSRG Osiek nad Wisłą o Puchar Wójta Gminy Obrowo. - Radzę strażakom dobrze przygotować się na ten mecz - sugeruje wójt Andrzej Wieczyński.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony