Przejście do sekcji:

Treść strony - Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Szczepionek brak, są nowe narzędzia rejestracji seniorów

  Szczepionek brak, są nowe narzędzia rejestracji seniorów

  Dziś rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów 80+ i 70+, którzy zarejestrowali się na szczepienie i dla których starczyło szczepionek. Rząd informuje, że szczepionek brakuje obecnie w całej w Polsce i apeluje o rezygnację w wizyt w przychodniach w celu rezerwacji terminu na szczepienie.  Wprowadzono nowe narzędzia, które poinformują seniorów o możliwości szczepień. Jakie?

   

   

   

 • Już dziś o g. 18.30 transmisja koncertu kolęd i pastorałek

  Już dziś o g. 18.30 transmisja koncertu kolęd i pastorałek

  Zatrzymajamy atmosferę świąt jak najdłużej! Dzięki artystom i gościom naszej gminy będzie to możliwe. O godz. 18.30 rozpocznie się transmisja tradycyjnego w gminie Obrowo koncertu kolęd i pastorałek. Koncert, który co rok odbywał się w parafii w Osieku nad Wisłą, zawsze gromadził tłumy słuchaczy. Organizatorzy postanowili więc mimo pandemii podtrzymać piękny zwyczaj i przenieść koncert do internetu. Spotkajmy się z naszymi artystami pod adresem https://www.parafianspjosiek.pl/

   

 • Zbyt mała ilość szczepionek przyznanych punktom szczepień w naszej gminie

  Zbyt mała ilość szczepionek przyznanych punktom szczepień w naszej gminie

  W naszej gminie, tak jak w wielu innych miejscowościach w Polsce, brakuje już wolnych terminów na szczepienia przeciwko COVID-19. Rząd tłumaczy, że producent szczepionki zmienił harmonogram dostaw. To spowodowało, że ilość szczepionek jest niewystarczająca dla wszystkich seniorów w wieku 70+, którzy chcieliby się zaszczepić. 

   

 • 252 tysiące złotych dla uczniów w naszej gminie

  252 tysiące złotych dla uczniów w naszej gminie

  Zakończyliśmy wypłaty stypendiów i zasiłków szkolnych za okres wrzesień – grudzień 2020 roku. W tym okresie dla uczniów przeznaczyliśmy łącznie 252 377,34 zł. Stypendia szkolne otrzymało 115 uczniów z terenu gminy Obrowo. Dodatkowo 19 dzieciom wypłaciliśmy jednorazowe zasiłki szkolne. Przypominamy, że nie ma potrzeby składania nowego wniosku na okres styczeń – czerwiec 2021, ponieważ decyzje o przyznaniu stypendiów były wydane na okres wrzesień 2020 - czerwiec 2021.

   

 • Bus czeka na pasażerów

  Gmina pomoże dotrzeć na szczepienie przeciw COVID-19

  Gmina Obrowo zorganizuje dowóz na szczepienie przeciwko koronawirusowi osobom do tego uprawnionym. Są to osoby z niepełnosprawnościami, seniorzy 70+ w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, którzy nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień, a także osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu na szczepienie.

 • Pomagamy! Życie Matildy z Silna kosztuje 8 mln złotych!

  Pomagamy! Życie Matildy z Silna kosztuje 8 mln złotych

  - Paraliżuje mnie strach, który nie pozwala spać, jeść, myśleć o czymkolwiek innym. Moja kochana córeczka, taka dobra, mądra, śliczna, jest chora, a ja nie mogę nic zrobić! – pisze mama. Wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński prosi o wsparcie zbiórki dla chorej Matildy. W urzędzie gminy Obrowo już zbieramy pieniądze na ten cel. Rodzina założyła konto na portalu Siepomaga.pl gdzie  można w prosty sposób dokonać przelewu. W treści artykułu podajemy link do zbiórki dla naszej Matildy.

 • dzieci śpiewają w kościele

  Niedziela 24 stycznia: gminny koncert kolęd i pastorałek w tym roku online 

  Wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński oraz proboszcz parafii w Osieku nad Wisłą Rafał Bogus zapraszają w niedzielę 24 stycznia na godz. 18.30 na gminny koncert kolęd i pastorałek. Koncert, który obywał się co rok w styczniu, zawsze gromadził tłumy słuchaczy. Aby tradycja nie została przerwana i aby na jak najdłuższy czas zachować w pamięci klimat świąt, organizatorzy zdecydowali o przygotowaniu wydarzenia w internecie. Koncert będzie na żywo transmitowany na stronie parafii.

   

   

 • Plebiscyt na młodego sportowca i trenera roku 2020

  Plebiscyt na młodego sportowca i trenera roku 2020

  Do 31 stycznia można zgłaszać kandydatów w plebiscycie na młodego sportowca (do 18. roku życia) i trenera (bez ograniczeń wiekowych) 2020 roku. W naszej gminie na pewno nie brakuje zawodników i trenerów, którzy zasługują na ten tytuł! Plebiscyt organizuje poseł Mariusz Kałużny. Ogłoszenie wyników nastąpi do 7 lutego br. Do wygrania są rowery, vouchery o wartości 500 zł, odzież sportowa i sprzęt sportowy. 

   

 • Nowoczesny defibrylator w urzędzie

  Nowoczesny defibrylator w urzędzie

  Gmina kupiła nowoczesny, wyjątkowo prosty w obsłudze defibrylator. Urządzenie zamontowaliśmy w holu, przy głównym wejściu do urzędu. Dzięki temu, że aparat ma wbudowany program, który prowadzi ratującego przez cały proces ratunkowy, praktycznie każdy będzie potrafił go użyć. Defibrylator, który kupiliśmy, jest przeznaczony dla ratowania życia dzieci i dorosłych. Aparat ma ośmioletnią gwarancję.

   

   

   

   

 • Kometa Obrowo i Feniks Obrowo na feriach

  Kometa Obrowo i Feniks Obrowo na feriach

  Czy ktoś wie co to jest pasta dla słonia? Dzieci, które uczestniczyły w półkoloniach zorganizowanych przez klub  Feniks Obrowo już wiedzą. Na zajęciach robiły też m. in. chemiczne parowozy, tęczowy deszcz, sprawdzały pojemność płuc. Oraz gotowały! Z kolei sportowcy z Komety trenowali na sali gimnastycznej, w terenie, na siłowni, ćwiczyli na ergometrach wioślarskich i na linach. Mimo pandemii, działo się!

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony