Przejście do sekcji:

Treść strony - Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Międzynarodowy Dzień Białej Laski

  Międzynarodowy Dzień Białej Laski

  Widzieć, to więcej niż mieć wzrok. Rozumieć, to więcej niż wiedzieć. To tytuł wczorajszego happeningu na Starówce w Toruniu z udziałem m.in. naszej teatralnej młodzieży z grupy PoZaMarginesem oraz Teatrzaki. Akcja została zorganizowana przez Dom Harcerza w ramach Kampanii Społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Celem wydarzenia było zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób niewidomych i słabo widzących.

   

   

 • Adam Dondalski podwójnym mistrzem na Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Taekwondo

  Adam Dondalski podwójnym mistrzem na Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Taekwondo

  16. października br. nasz mieszkaniec brał udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Taekwondo Olimpijskim rozgrywanych w Olecku. Adaś zdobył złote medale w walkach oraz w konkurencjach sprawnościowych. Miał spory wkład w wystep jego klubu Centuria Toruń, który na imprezie zdobył 8 złotych medali, 1 srebrny i 3 brązowe. W zawodach brali udział młodzi zawodnicy z województw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

 • Turnieje tenisa stołowego już od najbliższego weekendu

  Turnieje tenisa stołowego już od najbliższego weekendu

  Gorąco zachęcamy wszystkich fanów tenisa stołowego do udziału w cyklu imprez. Każda z imprez rozgrywana będzie w SP w Brzozówce. Pierwszy turniej rozegramy już w najbliższą niedzielę 24. października o godzinie 15:00 systemem radzieckim - do dwóch przegranych. Niezależnie od wieku wszyscy uczestnicy startują razem. W zawodach mogą wziąć udział mieszkańcy naszej gminy i gmin ościennych, warunkiem jest zgłoszenie się w dniu imprezy do organizatora.

 • Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej

  Pracownicy GOPS w Obrowie pomogą osobom niepełnosprawnym

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrowie kieruje zapytanie do mieszkańców Gminy Obrowo dotyczące zapotrzebowania na wsparcie w postaci asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej. Prosimy o zgłaszanie się osób chętnych do skorzystania z tego typu wsparcia i skontaktowania się w terminie do dnia 20.10.2021r. z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Obrowie ul. Aleja Lipowa 27.

 • Dyrektor Hanna Affelt z nagrodą kuratora

  Dyrektor Hanna Affelt z nagrodą kuratora

  Hanna Affelt, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łążynie II, otrzymała nagrodę Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. O nagrodę wnioskował wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński. Pani Dyrektor pracuje jako nauczycielka nauczania początkowego i informatyki w gminie Obrowo od 41 lat. Dziękujemy! Gratulujemy! Nagrodę dyrektor Hanna Affelt otrzymała na gali w dniu 18 października 2021 roku.

   

 • -

  Doceniamy pracę naszych nauczycieli

  Dziesięcioro nauczycieli naszych szkół otrzymało wyróżnienia za pracę. Wójt nagrodził ich na wniosek dyrektorów szkół. – Zawsze podkreślam, że oświatę traktujemy w naszej gminie priorytetowo. Edukacja była i jest dla mnie bardzo ważna, a nakłady finansowe na szkoły i ich pracowników wracają zwielokrotnione. Jak? Uśmiechami i sukcesami naszych uczniów - mówił wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński podczas spotkania.

 • Mamy własną, gminną książkę o koronawirusie

  Mamy własną, gminną książkę o koronawirusie

  Właśnie ukazała się książka „O koronawirusie na poważnie i na wesoło”, którą w całości napisali i zilustrowali nasi mieszkańcy. To szczególna pamiątka koronawirusowych czasów i jednocześnie oryginalna promocja talentów mieszkańców gminy Obrowo. Książka wydana z funduszy Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie oraz urzędu gminy to eleganckie wydawnictwo formatu A4. Publikacja w założeniu miała oswajać tematykę koronawirusową. Teraz podkreśla wagę szczepień przeciwko covid-19.

 • Weekend w Obrowie

  Weekend w Obrowie

  Po ubiegłotygodniowych piknikach i festynach, nadchodzący weekend w gminie Obrowo możemy przeznaczyć na spokojny wypoczynek z rodziną i przyjaciółmi.
  Zapraszamy na spacery po gminie i udział w zabawie fotograficznej organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie. Przypominamy o możliwości szczepień przeciw COVID-19. W niedzielę natomiast transmisja mszy świętej z Łagiewnik, którą odprawi proboszcz obrowskiej parafii.
  Szczegóły w dalszej części wpisu.

 • Impact Obrowo zwycięzcą turnieju piłki nożnej dorosłych

  Impact Obrowo zwycięzcą turnieju piłki nożnej dorosłych

  W turnieju udział brały dwie drużyny z Obrowa - Impact Obrowo i Młode Obrowo, Głogowo, Wisła Osiek oraz FC Sąsieczno. Na boisku orlik w Dobrzejewicach zjawiłli się nawet kibice, którzy ochoczo dopingowali swoich reprezentantów. Najlepsi okazali się obrowianie, drugie miejsce przypadło drużynie z Sąsieczna. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna Wisły Osiek, czwartym Młode Obrowo, któremu udało się pokonać kolegów z Osieka. Stawkę zamknęło Głogowo, które po kontuzji jednego z zawodników turniej kończyło w osłabieniu.

 • SP Brzozówka i SP Łążyn II będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym

  SP Brzozówka i SP Łążyn II będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym

  W sobotę 09.10.2021 r. w Osieku nad Wisłą odbyły się igrzyska młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych chłopców i dziewcząt. W rocznikach 2007-2008 zwycięstwo odniosły dziewczynki i chłopcy z SP w Brzozówce. Chłopców przygotowywał Krzysztof Lerch, dziewczynki Dariusz Machajewski. Wśród roczników 2009 i młodszych najlepsi okazali się reprezentanci SP z Łążyna II, za których przygotowanie odpowiadał Daniel Motyka. 

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony