Przejście do sekcji:

Treść strony - Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Sukces muzyczny naszych młodych

  Sukces muzyczny naszych młodych

  Dzielimy się wielką radością. W sobotę, 16 października zdobyliśmy aż pięć nagród na XXVIII Diecezjalnym Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej w Kowalewie Pomorskim. Dziecięco-Młodzieżowa Schola Parafialna "Źródło" wyśpiewała I miejsce. Soliści zdobyli: w kat. do 12 lat Zuzia Gałka I miejsce, Amelia Węgrzecka II miejsce, w kat. 13-15 lat Julia Wasielewska wyróżnienie, w kat. powyżej 16 lat Zuzia Mytlewska II miejsce. Młodzi reprezentowali Parafię NSPJ w Osieku nad Wisłą oraz GOK Obrowo.

 • Od 2 listopada na trasie Obory – Toruń będzie kursować autobus

  Od 2 listopada na trasie Obory – Toruń będzie kursować autobus

  Od 2 listopada na trasie Obory – Toruń kursować będzie autobus. Autobus odjeżdżać będzie z Obór do Torunia w dni nauki szkolnej z przystanku przy ul. Dębowej trzykrotnie w ciągu dnia: o godz. 04.50, 06.45 oraz po południu o godz. 15.45.  Z Torunia do Obór autobus również będzie jechał trzy razy w ciągu dnia, w dni nauki szkolnej. Z przystanku przy ul. Odrodzenia do Obór autobus odjedzie o godz. 05.50, 15.00 i 16.45. W dniu 27 października 2021 roku, w godz. 16.00 – 18.00, sprzedawane będą bilety na autobus.

   

 • -

  Święto Państwa Hanny i Henryka Grąbczewskich

  W dniu 20 października 2021 roku Państwo Hanna i Henryk Grąbczewscy z Obrowa odebrali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medale przyznał prezydent Andrzej Duda, a wręczył wójt Andrzej Wieczyński. Państwo Grąbczewscy ślub zawarli 17 kwietnia 1971 roku w Dobrzejewicach. Doczekali się trojga dzieci oraz pięciorga wnucząt. Gmina uhonorowała jubilatów kwiatami i prezentem. O oprawę uroczystości zadbała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Obrowie Małgorzata Gerus. Jubilatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy wielu kolejnych lat razem!

   

 • Szkoła w Obrowie uroczyście otwarta po rozbudowie

  Szkoła w Obrowie uroczyście otwarta po rozbudowie

  Zakończyła się rozbudowa i termomodernizacja szkoły podstawowej w Obrowie. Prace kosztowały 2,5 mln zł, z czego 1 mln 52 tys. pozyskaliśmy z UE. W ramach rozbudowy szkoła zyskała od strony południowej nowy budynek, w którym znalazła się m. in. aula, wykorzystywana również jako sala lekcyjna do nauki plastyki i muzyki oraz hall, pełniący funkcję szatni. Z okazji zakończenia inwestycji uczniowie i pracownicy szkoły zorganizowali wzruszającą, podniosłą uroczystość, nawiązującą tematycznie do patrona szkoły – św. Jana Pawła II.

   

 • Trwa kwalifikacja wojskowa 2021

  W dniach 15-25 października 2021 r. odbywa się kwalifikacja wojskowa dla mężczyzn urodzonych w roku 2001 oraz 2002, którzy nie mają orzeczonej zdolności do służby wojskowej. Obowiązek stawiennictwa dotyczy wszystkich mężczyzn z powyższych roczników zamieszkujących na terenie gminy Obrowo. Należy pamiętać, że obowiązek został nałożony Ustawą o powszechnym obowiązku obrony. Kwalifikacja polega na założeniu ewidencji wojskowej oraz sprawdzeniu przez komisję lekarską zdolności do służby wojskowej.

 • Amelia Wierzba najlepszą zawodniczką na Chance for Dance 2021 w Toruniu

  Amelia Wierzba najlepszą zawodniczką na Chance for Dance 2021 w Toruniu

  Nie minęło wiele czasu od ostatnich sukcesów naszej uzdolnionej młodej tancerki. W czerwcu na imprezie "Domówka Dance Competition" w Gdańsku na podium stanęła 4 razy. Na toruńskiej imprezie rozgrywanej w CKK Jordanki Amelia wystartowała w kategorii PAI (Performing Art Improvisation). Rywalizowała z aż sześdziesięcioma innymi tancerkami z terenu całej Polski, ale jury nie miało wątpliwości, że to właśnie przedstawicielka naszej Akademii Zdolnych wypadła najlepiej. 

 • Międzynarodowy Dzień Białej Laski

  Międzynarodowy Dzień Białej Laski

  Widzieć, to więcej niż mieć wzrok. Rozumieć, to więcej niż wiedzieć. To tytuł wczorajszego happeningu, który odbył się na Starówce w Toruniu z udziałem, m.in. naszej teatralnej młodzieży z grupy PoZaMarginesem oraz Teatrzaki. Akcja została zorganizowana przez Dom Harcerza w ramach Kampanii Społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Celem wydarzenia było zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób niewidomych i słabo widzących.

   

   

 • Adam Dondalski podwójnym mistrzem na Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Taekwondo

  Adam Dondalski podwójnym mistrzem na Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Taekwondo

  16. października br. nasz mieszkaniec brał udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Taekwondo Olimpijskim rozgrywanych w Olecku. Adaś zdobył złote medale w walkach oraz w konkurencjach sprawnościowych. Miał spory wkład w wystep jego klubu Centuria Toruń, który na imprezie zdobył 8 złotych medali, 1 srebrny i 3 brązowe. W zawodach brali udział młodzi zawodnicy z województw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

 • Turnieje tenisa stołowego już od najbliższego weekendu

  Turnieje tenisa stołowego już od najbliższego weekendu

  Gorąco zachęcamy wszystkich fanów tenisa stołowego do udziału w cyklu imprez. Każda z imprez rozgrywana będzie w SP w Brzozówce. Pierwszy turniej rozegramy już w najbliższą niedzielę 24. października o godzinie 15:00 systemem radzieckim - do dwóch przegranych. Niezależnie od wieku wszyscy uczestnicy startują razem. W zawodach mogą wziąć udział mieszkańcy naszej gminy i gmin ościennych, warunkiem jest zgłoszenie się w dniu imprezy do organizatora.

 • Gminne szkoły z sukcesami na zawodach powiatowych i wojewódzkich

  Gminne szkoły z sukcesami na zawodach powiatowych i wojewódzkich

  Szachy, biegi przełajowe i piłka nożna - w tych 3 dyscyplinach sukcesy odnieśli uczniowie SP z Brzozówki, Łążyna II i Obrowa. Indywidualny sukces w szachach przypadł Szymonowi Kulasińskiemu, który zwyciężył w powiatowych szachach rozgrywanych 11.09 br. w Czernikowie. Na tej samej imprezie drużynowe zwycięstwo odnieśli uczniowe SP Obrowo. Dzień później w biegach przełajowych i piłce nożnej sukcesy święcili uczniowie z SP w Brzozówce i Łążynie II.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony