Przejście do sekcji:

Treść strony - Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Weekend w Obrowie

  Weekend w Obrowie

  W weekend 29-31 października 2021 r. będziemy się przygotowywać do obchodów Wszystkich Świętych. Zachęcamy również do skorzystania z oferty wydarzeń kulturalnych i sportowych odbywających się w naszej gminie.
  - W piątek 29.11 o godzinie 12:00 zapraszamy do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie na spektakl Teatru Baj Pomorski pod tytułem "Laboratorium dźwięku". Po spektaklu odbędzie się spotkanie z aktorami. Wstęp jest bezpłatny. Wydarzenie odbywa się w ramach programu Teatr Polska - więcej o wydarzeniu pisaliśmy tutaj.
  - W niedzielę 31 października KS Orzeł Głogowo podejmuje GKS Górsk. Początek meczu o godz. 14:00. Zapraszamy do kibicowania na stadionie przy ulicy Sportowej 47A w Głogowie.

 • Igrzyska dzieci i młodzieży z terenu gminy Obrowo w drużynowym tenisie stołowym

  Igrzyska dzieci i młodzieży z terenu gminy Obrowo w drużynowym tenisie stołowym

  23. października w SP w Brzozówce rozegrano zawody dziewcząt,a w SP w Obrowie chłopców, w których wśród roczników 2007-2008 swoje reprezentacje wystawiły SP Obrowo, Brzozówka i Łążyn II. W rocznikach 2009 i młodszych swoje reprezentacje wystawiły SP Brzozówka i SP Łążyn II. Najlepsi tenisiści w tym roku przyjechali z SP z Łążyna II - zwycięstwa odniosły zarówno dziewczynki z roczników młodszych i starszych oraz starsi chłopcy. W rocznikach 2009+ lepsi okazali się reprezentanci SP z Brzozówki.

 • Szkoła w Brzozówce 2021 rok

  Rozbudujemy szkołę w Brzozówce. Powstanie przedszkole i plac zabaw

  - Z wielką radością mogę dziś potwierdzić: pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 5 mln złotych na rozbudowę szkoły w Brzozówce - mówi wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński. - Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład. Według planów nowa szkoła będzie dwupiętrowa: na parterze ma znaleźć się część przedszkolna ze stołówką, a na piętrze część szkolna wraz z ponad 100-metrową aulą. Dookoła powstaną parkingi oraz plac zabaw.

   

 • Sentymentalne Zaduszki - zaproszenie na koncert

  Sentymentalne Zaduszki - zaproszenie na koncert

  Pamiętacie nasze cykliczne Spotkania z Kulturą w Osieku nad Wisłą? Był: teatr, jazz, blues, kwartety smyczkowe, trio stroikowe. Tym razem serdecznie zapraszamy na wyjątkowe, muzyczne Sentymentalne Zaduszki z cudowną wokalistką Karoliną Orzeł. Koncert odbędzie się 5 listopada o godz. 18. w sali koncertowej Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Osieku nad Wisłą. Wstęp bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy: Ewelina Mytlewska, tel. 697083076

   

 • Teatr "Baj Pomorski" zagra spektakl w Obrowie

  Teatr "Baj Pomorski" zagra spektakl w Obrowie

  Gminny Ośrodek Kultury zaprosił dzieci na wyjątkowe wydarzenie kulturalne. 29 października o godz. 12:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie, Teatr Baj Pomorski w Toruniu zaprezentuje spektakl ,,Laboratorium Dźwięku" w reżyserii Ewy Piotrowskiej. Wydarzy się to za sprawą udziału Baja w programie Teatr Polska, który jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Wydarzenie będzie bezpłatne.

   

 • Orzeł Głogowo punktuje we wszystkich kategoriach wiekowych

  Orzeł Głogowo punktuje we wszystkich kategoriach wiekowych

  W ubiegły weekend 23/24.10.2021 r. swoje mecze rozgrywały grupy żak, młodzik, trampkarz oraz seniorzy. Najlepiej poradzili sobie młodzicy, którzy w meczu domowym z Flisakiem Złotoria odnieśli okazałe zwycięstwo 8:0, trampkarze pokonali LZS Świedziebnia na ich terenie 6:1. Grupa żak udała się na turniej do Złotorii, gdzie pokonała Gwiazdę Toruń i Start Toruń, ale musiała uznać wyższośc Unii Toruń i Flisaka Złotoria. Seniorzy zremisowali w wyjazdowym meczu z Wisłą Pędzewo 1:1.

 • Grzegorz Błotnicki brązowym medalistą misrzostw świata w kickboksingu

  Grzegorz Błotnicki brązowym medalistą misrzostw świata w kickboksingu

  Jeszcze nie skończył dwudziestu jeden lat, a już przeszedł do historii A&W Team Obrowo. Mieszkający na codzień w Kazimierzewie Grzegorz Błotnicki na imprezie rozgrywanej w Jesolo w okolicach Wenecji zajął trzecie miejsce i tym samym zdobył brązowy medal mistrzostw świata. Czempionat rozgrywany w dniach 15-24 października we Włoszech zorganizowało World Association of Kickboxing Organizations. (Światowe Stowarzyszenie Organizacji Kickboxingowych)

 • Dwóch zawodników A&W Team Obrowo na zgrupowaniu kadry narodowej juniorów w Kobyłce

  Dwóch zawodników A&W Team Obrowo na zgrupowaniu kadry narodowej juniorów w Kobyłce

  Michał Błotnicki i Jakub Muchewicz wywalczyli już w tym roku kilka medali dla klubu. Poskutkowało to powołaniem przez Polski Związek Kickboxingu do kadry narodowej. Zgrupowanie w województwie mazowieckim zorganizował trener Grzegorz Engel. Treningi naszych zdolnych kickbokserów prowadzili również trenerzy Bolesław Nowak i Tomasz Janowicz. Treningi w powiecie wołomińskim są dla naszych wojowników ostatnią prostą przed Mistrzostwami Europy w Czarnogórze.

 • 5 pojemników na odpady

  Wszystkich Świętych - zmiana terminu odbioru odpadów

  Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Toruniu informuje, że ze względu na dzień Wszystkich Świętych zmienią się terminy odbioru odpadów. We wtorek 2 listopada odpady będą odebrane tak, jak w każdy poniedziałek oraz dodatkowo wywiezione zostaną odpady z Łążynka, części Dobrzejewic i części Zawał. W środę 3 listopada odpady będą odbierane tak, jak w każdą środę oraz MPO dokończy wywóz z Dobrzejewic i Zawał.

   

 • Mamy w Osieku nad Wisłą leśną ekościeżkę

  Mamy w Osieku nad Wisłą leśną ekościeżkę

  Będą się nią opiekować uczniowie z osieckiej szkoły podstawowej. Przewodniczący klas 4a i 4b: Zosia Nasierowska i Hubert Mazur odebrali z rąk dyrektor Katarzyny Wachowskiej „akt przekazania ścieżki pod zarząd i opiekę”. Ścieżka to efekt współpracy pomiędzy kilkoma instytucjami: osieckiej szkoły, Starostwa Powiatowego w Toruniu, Nadleśnictwa Dobrzejewice, sołectwa w Osieku nad Wisłą oraz gminy. Ścieżka znajduje się w centrum Osieka nad Wisłą, między szkołą a sklepem Lewiatan.

   

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony