Treść strony - Sport

Stronicowanie

• Chłopcy z Brzozówki wygrywają zawody halowej piłki nożnej

Chłopcy z Brzozówki wygrywają zawody halowej piłki nożnej

W kalendarzu zawodów sportowych naszej szkolnej młodzieży przyszła pora na halową piłkę nożną. Do zawodów swoje reprezentacje wystawiły Szkoły Podstawowe z Obrowa, Łążyna II, Brzozówki oraz Dobrzejewic. Uczniowie klas 5 i 6 rywalizowali na hali Zespołu Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dobrzejewicach. Najlepiej zaprezentowali się chłopcy z Brzozówki, którzy z bilansem 12:1 i kompletem punktów zajęli pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Łążyna, a 3. młodzież z Obrowa.

• Drugi szachowy turniej za nami

Drugi szachowy turniej za nami

Szachy coraz bardziej zyskują w naszej gminie na popularności. Na drugim turnieju królewskiej gry zjawiło się w sumie 20 osób. Najlepszy wynik osiągnął Tomasz Janik, który wygrał 6 partii i zdobył 6,5 punktu. Drugi był Patryk Barcikowski, który po wygraniu 6 partii uzyskał 6 punktów. Trzeci był Wojciech Rumiński, zwycięzca 5 partii, zdobywca 5 punktów. W pierwszej piątce znaleźli się również Hubert Kowalski i Lena Lewandowska. Oboje zdobyli 4,5 punkta i zwyciężyli w 4 partiach.

• W najbliższy weekend nie zabraknie sportowych emocji

W najbliższy weekend nie zabraknie sportowych emocji

W najbliższą sobotę od godziny 9:00 w Dobrzejewicach chłopcy z klas V-VI naszych gminnych szkół będą rywalizowali w zawodach halowej piłki nożnej. W niedzielę od godziny 10:00 zapraszamy drużyny seniorów do Osieka nad Wisłą, na kolejny, trzeci turniej halowej piłki nożnej dorosłych. Równolegle w świetlicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie odbędzie się turniej szachów szybkich (tempo 15 minut). Zapisy do zawodów rozpoczną się o godzinie 9:30. Zachęcamy do udziału i dopingowania uczestników.

• Blisko 7000 osób wzięło udział w projekcie Lokalny Animator Sportu

Podsumowanie projektu Lokalny Animator Sportu

Wraz z końcem 2022 r. zakończyła się kolejna edycja projektu „Lokalny Animator Sportu”. Zajęcia realizowane były przez dwóch animatorów sportu na gminnym Orliku w Dobrzejewicach. Animatorami w tym roku byli panowie Dariusz Rozwadowski i Krzysztof Zarębski. W ramach projektu panowie przeprowadzili 1000 godzin zajęć. Uczestnicy najchętniej grali w piłkę nożną i uprawiali lekką atletykę.

• Nowe siłownie plenerowe na nowy rok

Nowe siłownie plenerowe na nowy rok

W Brzozówce, Głogowie, Oborach, w Skrzypkowie, Zawałach i Zębowie powstały nowe siłownie plenerowe. Miejsca są już dostępne, możemy z nich korzystać. Każda siłownia składa się z sześciu urządzeń do ćwiczeń o wdzięcznych nazwach: narciarz, wioślarz (2 sztuki), biegacz, prasa i orbitrek. Przy siłowaniach zamontowano tablice informacyjne. Na budowę siłowni gmina pozyskała pieniądze z Unii Europejskiej za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Podgrodzie Toruńskie.

• Puchar Świata Dzieci dla Witolda Rybackiego z AKT Budo Obrowo

Puchar Świata Dzieci dla Witolda Rybackiego z AKT Budo Obrowo

W dniach 10-11 grudnia w Hali Globus w Lublinie odbył się Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym WTKU. Z okręgu toruńskiego startowali zawodnicy z AKKT Toruń oraz naszej Akademii Karate Tradycyjnego Budo. Na imprezie odnieśli ogromny sukces. Witold Rybacki zdobył Puchar Świata Dzieci w kata indywididualnym oraz srebrny medal w kumite indywidualnym. Z medalami do swoich domów wrócili również Wiktor Kowalski i Franciszek Turalski.

• Druga edycja Festiwalu Sztuk Walki za nami

Druga edycja Festiwalu Sztuk Walki za nami

10. grudnia br. w Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Brzozówce odbyła się druga edycja Festiwalu Sztuk Walki organizowanego przez Toruński Klub Karate Do "RONIN". W tym roku w naszej gminie gościliśmy trenerów i zawodników z Bogatyni, Lwówka Śląskiego, Lubania, Dąbrowy Górniczej, Nysy i Torunia. Celem imprezy była promocja karate jako dyscypliny sportu, nauki samoobrony czy też rekreacji fizycznej. Głównymi prowadzącymi byli Zbigniew Wojtkowiak 8 dan i Tadeusz Wójcik 8 dan karate Shotokan.

• Amelia Wierzba 17. na Mistrzostwach Świata IDO

Amelia Wierzba 17. na Mistrzostwach Świata IDO

Nasza laureatka Akademii Zdolnych notuje kolejny świetny występ na imprezie rangi światowej. Miesiąc temu otrzymała powołanie do Reprezentacji Polski na MŚ International Dance Organization, które odbyły się w weekend 2-4 grudnia br. w Słowenii. Amelka reprezentowała nasz kraj jako jedna z trzech Polek w wieku 13-14 lat. Tańczyła w kategorii solo female Modern&Contemprorary junior 1. Swoim występem w gronie 39. najlepszych tancerek na świecie wywalczyła 17. miejsce.

• Pierwszy turniej szachowy za nami

Pierwszy turniej szachowy za nami

Królewska gra staje się coraz bardziej popularna w naszej gminie. W pierwszych zawodach szachowych udział wzięło dziesięcioro zawodników z naszej gminy. Rywalizacja odbyła się 4. grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie. Pierwsze miejsce zajał Patryk Barcikowski, który wygrał 5 partii. Dalej na podium znaleźli się Wojciech Rumiński i Wojciech Boniecki. Obaj zawodnicy zwyciężyli w dwóch partiach, ale tutaj zdecydowały punkty, których więcej zdobył pierwszy z nich.

• Mikołajkowy turniej halowej piłki nożnej wygrywa Impact Obrowo

Mikołajkowy turniej halowej piłki nożnej wygrywa Impact Obrowo

Do trzech drużyn występujących na poprzednim turnieju HPN, czyli Wisły Osiek, Impactu Obrowo i Asfaltu Obrowo, na mikołajkowym turnieju dołączył zespół FC Sąsieczno. Drugi Puchar Wójta Gminy Obrowo trafił do Impactu, który w klasyfikacji generalnej ma już 10 punktów. Całe podium wyglądało identycznie jak w listopadzie. Drugie miejsce zajęła Wisła Osiek, trzecie Asfalt Obrowo. Ostatnia, czwarta lokata, przypadła zawodnikom z Sąsieczna. Był to ostatni tegoroczny turniej.