Przejście do sekcji:

Treść strony - wrzesien

Weekend w Obrowie

Przed nami kolejny wrześniowy w weekend, podczas którego w naszej gminie odbywa się kilka interesujących imprez kulturalnych i sportowych. Oto szczegóły:

Sobota 24 września 

Od godz. 11.00 szkoła w Obrowie, Przegląd Chórów i Zespołów Senioralnych z koncertem Grażyny Rutkowskiej-Kusej

W sobotę 24 września w szkole w Obrowie odbędzie się piąty już Przegląd Chórów i Zespołów Senioralnych. Weźmie w nim udział piętnaście grup, wśród których nie zabraknie oczywiście naszego chóru Sami Swoi z Obrowa.

Przegląd rozpocznie się od recitalu Grażyny Rutkowskiej-Kusej, finalistki The Voice Senior, aktorki toruńskiego Baja Pomorskiego. Wokalistce akompaniować będzie charyzmatyczny pianista Krzysztof Zaremba.

Wstęp na przegląd i koncert jest bezpłatny.

Więcej informacji o przeglądzie znajduje się pod tym linkiem

Godz. 11.00 Smogorzewiec, bezpłatny marsz Nordic walking za uśmiech

Na cosobotnie tradycyjne wędrówki po gminie zaprasza jak zawsze maratończyk, marynarz (i radny) Kazimierz Musiałowski. Zbiórka w Smogorzewcu przy ul. The Beatles 2.

Niedziela 25 września

Godz. 11.00 Brzozówka, przy leśniczówce, początek Międzygminnego Rodzinnego Rajdu Rowerowego

Trasa rajdu wiedzie trzema gminami: Obrowo, Lubicz i Czernikowo. Punkty startowe znajdują się w następujących lokalizacjach:

  • godz. 11.00 Brzozówka, przy leśniczówce
  • godz. 11.00 Złotoria, przy szkole podstawowej, ul. Pomorska 11
  • godz. 12.00 Czernikowo, na placu 700-lecia przy pomniku
  • godz. 12.00 Dzikowo, przy mostku, skrzyżowanie ulic Leśnej i Sadowej
  • godz.12.30 Obrowo, przy szkole, ul. Szkolna 4.

Meta i piknik z atrakcjami odbędą się w Sąsiecznie w Daglezjowym Dworze. Gmina Obrowo zapewnia uczestnikom rajdu wodę oraz jednorazowe sztućce i tacki.

Godz. 19.00 boisko parafialne w Osieku nad Wisłą Szanty, mecz piłki nożnej i ognisko w Osieku nad Wisłą

Niedzielny wieczór spędźmy na boisku parafialnym w Osieku nad Wisłą! O godzinie 19:00 koncert zagra tam zespół Kapitan Thorn, który w swoim repertuarze ma muzykę celtycką, tradycyjną muzykę irlandzką, szanty, folk, muzykę akustyczną i filmową. Godzinę później rozpocznie się kolejny mecz drużyny pracowników Urzędu Gminy w Obrowie, którzy tym razem zmierzą się z druhami i druhnami OSP KSRG Osiek nad Wisłą o Puchar Wójta Gminy Obrowo. - Radzę strażakom dobrze przygotować się na ten mecz - sugeruje wójt Andrzej Wieczyński.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się pod tym linkiem

 

Wróć

Przejdź do początku strony