Przejście do sekcji:

 • Sołtys Tomasz Wieczyński z wyróżnieniem w konkursie na Sołtysa Roku

  Sołtys Osieka nad Wisłą Tomasz Wieczyński z wyróżnieniem w konkursie na Sołtysa Roku

  Sołtys Osieka nad Wisłą Tomasz Wieczyński zdobył wyróżnienie w powiatowym konkursie na Sołtysa Roku 2021. Gratulujemy! Wyróżnieniu towarzyszy nagroda finansowa w wysokości 1 000 zł. Sołtys Tomasz Wieczyński jest rdzennym mieszkańcem sołectwa. Tutaj się wychowywał, tutaj kończył szkoły i tutaj pracuje. Od początku pełnienia funkcji sołtysa, tj. od 2014 roku, cieszy się niesłabnącym poparciem mieszkańców.

  Czytaj więcej...
 • Wakacje! 

  Wakacje! 

  1800 uczniów szkół podstawowych naszej gminy właśnie rozpoczęło wakacje. Uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego 2021 / 2022 odbywały się dziś we wszystkich szkołach.- Znów mamy wakacje. Oby dopisała nam pogoda – mówił wójt Andrzej Wieczyński do dzieci i nauczycieli. – A jeśli nawet nie dopisze, to i tak odpoczywajcie, cieszcie się wolnym czasem. Nie zawsze trzeba odpoczywać efektywnie i pożytecznie. Podczas szkolnych uroczystości tradycyjnie gratulowano sukcesów najlepszym uczniom i sportowcom. Zgodnie ze szkolnymi zwyczajami odbyły się też imprezy artystyczne z udziałem szkolnych dzieci.

   

  Czytaj więcej...
 • Weekend w Obrowie

  Weekend w Obrowie

  Pierwszy wakacyjny weekend w gminie Obrowo przed nami. Synoptycy zapowiadają doskonałą letnią pogodę, a my tradycyjnie na zakończenie tygodnia przedstawiamy zestawienie nadchodzących wydarzeń. Co tym razem w harmonogramie? 95-lecie utworzenia OSP w Kawęczynie oraz uroczyste włączenie jednostki do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego, ostatni w sezonie mecz Orła Głogowo oraz spacery nordic walking. Uczniom życzymy fantastycznych wakacji, a wszystkim mieszkańcom udanego weekendu!

  Czytaj więcej...
 • Piotr Kąkol kończy 50. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski ze srebrnym i brązowym medalem

  Piotr Kąkol kończy 50. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski ze srebrnym i brązowym medalem

  Nasz mieszkaniec na czempionacie zorganizowanym w Szczecinie wystartował w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem. W rzucie dyskiem rywalizował w kategorii M F 56/57. Zawodnik Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego w Toruniu prawidłowo wykonał 5 z 6 prób, w których uzyskał wyniki I.31.72, II.34.56, III.35.08, IV.34.09, V.34.65, VI.x. Wynik 35.08 dał mu tytuł II wicemistrza Polski. W kategorii Kula M F56-57 uzyskał: I.10.89, II.11.49, III.11.67 IV.11.70, V.11.48, VI.10.95. Wynik 11.70 dał mu tytuł wicemistrza Polski.

  Czytaj więcej...
 • Bezpłatne porady prawne w piątki w nowych godzinach

  Bezpłatne porady prawne w piątki w nowych godzinach

  W poniedziałki i w piątki w urzędzie gminy dyżurują radczynie prawne. Radczyni Ewelina Frydryszewska, nr tel. 697 176 889, udziela porad w poniedziałki w godz. 14.00 – 18.00, a radczyni Natalia Mordasiewicz, nr tel. 691 239 652, w piątki w godz. 15.30 – 19.30. Z radczyniami telefonicznie można kontaktować się tylko w godzinach dyżuru. Nieodpłatne porady prawne udzielane są w budynku gminy Obrowo przy Alei Lipowej 27, w pokoju nr 25 na pierwszym piętrze.

   

  Czytaj więcej...
 • Rozbudowujemy gminną sieć wodociągową

  Rozbudowujemy gminną sieć wodociągową

  Trwa budowa nowego kolektora wodociągowego do Obór. Magistrala zapewni stabilne ciśnienie wody w sieci również przy zwiększonych poborach w okresie wiosennym i letnim. Obory dotychczas były zaopatrywane przez Z.U.K. w Lubiczu. Niestety w czasie zwiększonego zapotrzebowania, Z.U.K nie był w stanie dostarczać wody w ilości, która zaspokajałaby stale rosnące potrzeby mieszkańców.  Po zakończeniu budowy, od 30 czerwca miejscowość będzie zaopatrywana w wodę z Toruńskich Wodociągów. Długość nowego kolektora to 4,3 km, jego przekrój wynosi 160 mm.

   

  Czytaj więcej...
 • AKT Budo Obrowo z medalami po XXII Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym

  AKT Budo Obrowo z medalami po XXII Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym

  W weekend 18-19 czerwca 2022 r. w hali MOSiR w Łodzi odbył się XXII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym. Startowało w nim prawie 800 zawodników z całej Polski, w 57 konkurencjach drużynowych i indywidualnych. Wśród tej ogromnej liczby uczestników znaleźli się również mieszkańcy naszej gminy - Wiktor Kowalski - 1. miejsce, Franciszek Turalski - 2. miejsce, Witold Rybacki - 3. miejsce i Emilia Lewandowska, również 3 miejsce. Jest to jeden z największych tegorocznych sukcesów naszego klubu.

  Czytaj więcej...
 • Amelia Wierzba rozpoczyna wakacji z kolejnymi medalami

  Amelia Wierzba rozpoczyna wakacje z kolejnymi medalami

  W dniach 17-18 czerwca br. nasza ubiegłoroczna laureatka Akademii Zdolnych ruszyła na ostatnie, przedwakacyjne zawody. Swój start na Mistrzostwach Polski Światowej Federacji Tańca Artystycznego (WADF - World Artistic Dance Federation) w Białych Błotach zakończyła jako wicemistrzyni Polski w kategorii Contemporary Ballet Solo Female Juniors 1 i II wicemistrzyni Polski w kategorii Jazz Dance Solo Female Juniors 1. Wraz ze swoją formacją turniejową zdobyli również tytuł wicemistrzów Polski w kategorii Contemporary Ballet.

  Czytaj więcej...
 • Grzegorz Błotnicki z brązowym medalem Pucharu Świata w Budapeszczie

  Grzegorz Błotnicki ze srebrnym medalem Pucharu Świata w Budapeszczie

  Reprezentanci naszego kraju wystartowali w dniach 01-05.06.2022 r. w WAKO WORLD CUP/WAKO World Cup Hungary (Pucharze Świata Światowego Zrzeszenia Organizacji Kickboxingu). Biało-czerwoni zdobyli, aż 95 medali, co dało im czwarte miejsce spośród wszystkich startujących ekip. Wśród zawodników powołanych przez Polski Związek Kickboxingu był mieszkaniec naszej gminy Grzegorz Błotnicki, który wystartował w kategorii kick light do 69 kilogramów. 

  Czytaj więcej...

Media

Nasze filmy

Młodzież Zapobiega Pożarom - po powiatowych eliminacjach

Gminne obchody Święta Niepodległości 2021

Przejdź do początku strony