Przejście do sekcji:

Inwestycje

Aktualności:

 • Wycieczki za ponad 200 tysięcy złotych

  Wycieczki za ponad 200 tysięcy złotych

  Szkoły zorganizują dla uczniów wycieczki w ramach programu „Podróże z klasą”. Nasza gmina otrzyma ponad 170 tysięcy złotych dofinansowania – najwięcej w regionie!

   

  Czytaj więcej...
 • Stawka za odpady nadal taka sama

  Stawka za odpady nadal taka sama

  W odpowiedzi na liczne pytania mieszkańców informujemy, że stawka za odpady komunalne od 1 kwietnia 2022 roku nie zmieniła się, a więc obowiązuje nadal uchwała nr XXXI/286/2022 Rady Gminy Obrowo z dnia 24 lutego 2022 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w gminie Obrowo oraz ustalenia stawki tej opłaty od nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy.

   

  Czytaj więcej...
 • Informacja

  Informacja

  W związku z wpięciem nowego odcinka sieci wodociągowej oraz wymiana hydrantu ppoz. w m. Łążynek nastąpi przerwa w dostawie wody w m. Dobrzejewice, Łążyn, Kuźniki, Zębowo, Łążynek, Głogowo (ul. Radosna, Kościelna, Wesoła) dnia 17.07.2024r. w godz. 9.30-14.30. Za utrudnienia przepraszamy. 

  Czytaj więcej...
 • Nie zawsze ZUS ponownie przeliczy emeryturę 

  Nie zawsze ZUS ponownie przeliczy emeryturę 

  Z wnioskiem o ponowne przeliczenie emerytury może wystąpić emeryt, jeśli są ku temu podstawy.  Jest to możliwe na przykład, gdy emeryt dysponuje nowymi dokumentami dotyczącymi dodatkowego stażu pracy czy dodatkowych zarobków uzyskanych przed lub po przyznaniu świadczenia emerytalnego.

  Czytaj więcej...
 • XV Przegląd Tradycyjnych Kapel Weselnych

  XV Przegląd Tradycyjnych Kapel Weselnych

  Piękna pogoda, piękne stroje, a przede wszystkim muzyka w pięknej aranżacji… XV Przegląd Tradycyjnych Kapel Weselnych już za nami. Przegląd to ważne dla kultury wydarzenie. Dzięki niemu od lat udaje się dokumentować i upowszechniać repertuar ludowy, tradycyjny styl muzykowania i śpiewu.

  Czytaj więcej...
 • Plakat informacyjny

  Plakat informacyjny

  Plakat informacyjny dotyczący ochrony zwierząt gospodarskich i towarzyszących przed upałami. 

  Czytaj więcej...
 • UWAGA!!! ZAKAZ WSTĘPU DO LASU

  UWAGA!!! ZAKAZ WSTĘPU DO LASU

  Informujemy, że w związku z wystąpieniem dużych szkód od wiatru, wprowadzony został okresowy zakaz wstępu do lasu. Na podstawie Decyzji nr 18/2024 Nadleśniczego Nadleśnictwa Dobrzejewice z dnia 15 lipca 2024 roku od dnia 15 lipca do 31 sierpnia 2024 roku, Wszelkie informacje będą na bieżąco publikowane na naszej stronie internetowej (www.dobrzejewice.torun.lasy.gov.pl) oraz mediach społecznościowych.

  Czytaj więcej...
 • Rehabilitacja z ZUS dla osób pracujących głosem 

  Rehabilitacja z ZUS dla osób pracujących głosem 

  Osoby, dla których głos jest głównym narzędziem pracy, np. nauczyciele często są narażone na zaburzenia funkcji narządu głosu i tym samym grozi im utrata zdolności do pracy. By temu zapobiec, mogą skorzystać z rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej ZUS w schorzeniach narządu głosu.

   

  Czytaj więcej...
 • Informacja

  Informacja

  W związku z wpięciem nowego odcinka sieci wodociągowej oraz wymiany hydrantu ppoz. w m. Obrowo nastąpi przerwa w dostawie wody w m. Obrowo (kolonia Obrowska) i m. Sąsieczno dnia 16.07.2024r. w godz. 9.30-14.30.

  Za utrudnienia przepraszamy. 

  Czytaj więcej...
Przejdź do początku strony