Przejście do sekcji:

 • Nowe wnioski o zakup węgla (II transza)

  Nowe wnioski o zakup węgla (II transza)

  Do 17 lutego przyjmujemy wnioski o zakup preferencyjny węgla w ramach drugiej transzy w sezonie grzewczym 2022/2023. Tona węgla kosztuje 1950 zł. Wnioski przyjmujemy w świetlicy przy Urzędzie Gminy w Obrowie oraz w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej filia Dobrzejewice 54 A w godzinach pracy urzędu. Ze względu na konieczność organizacji całego procesu dystrybucji węgla, termin 17 lutego jest ostateczny. W treści informacji publikujemy certyfikaty jakości węgla, który kupujemy od spółki PGE Paliwa.

   

  Czytaj więcej...
 • Inwestycje światłowodowe w gminie Obrowo – spotkanie dla mieszkańców z przedstawicielami firmy NEXERA

  Inwestycje światłowodowe w gminie Obrowo – spotkanie dla mieszkańców z firmą NEXERA

  Operator światłowodu NEXERA zaprasza mieszkańców: tych, których domy znajdują się już w zasięgu sieci oraz zainteresowanych usługą internetu światłowodowego na spotkanie informacyjne. Spotkanie odbędzie się 15.02.2023 r. (środa) o godz. 17.00  w świetlicy wiejskiej w Obrowie. NEXERA buduje światłowód na terenie całej Polski, a zainteresowanie mieszkańców gminy Obrowo może sprawić, że będzie u nas inwestować więcej.

  Czytaj więcej...
 • Od środy na nowej części szkoły w Brzozówce montowany będzie dach

  Od środy na nowej części szkoły w Brzozówce montowany będzie dach

  Zima nie spowalnia prac na budowie nowej części szkoły w Brzozówce. W dniach 8 – 9 lutego montowana będzie już konstrukcja dachowa, dlatego konieczne będzie zamknięcie ulicy Szkolnej. Prosimy kierować się w tych dniach wyznaczonymi objazdami. Na placu budowy trwa obecnie murowanie ścian działowych wewnątrz budynku oraz zalewanie wieńców, belek podciągowych itp. na pierwszej kondygnacji. Wylewane są schody.

  Czytaj więcej...
 • Zapraszamy do pszoku w Osieku nad Wisłą

  Zapraszamy do pszoku w Osieku nad Wisłą

  W środę 8 lutego otwieramy punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych w Osieku nad Wisłą. Pszok znajduje się przy ulicy Agrestowej i będzie czynny od środy do piątku w godz. 8-16 oraz w soboty w godz. 9-12. To drugi nasz pszok. Pierwszy znajduje się w Dobrzejewicach przy oczyszczalni ścieków. Punkty przeznaczone są wyłącznie dla mieszkańców. Nie są w nich przyjmowane odpady od firm, ponieważ gminny system gospodarowania odpadami obejmuje tylko posesje zamieszkałe.

  Czytaj więcej...
 • Dziewczęta z SP Brzozówce mistrzyniami powiatu w piłce ręcznej

  Dziewczęta z SP Brzozówce mistrzyniami powiatu w piłce ręcznej

  Uczennice klas VII-VIII ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzozówce w ubiegłą środę (25.01.2023 r.) udały się do Lubicza Górnego, by reprezentować naszą gminę w powiatowej rywalizacji piłki ręcznej. Forma z gminnej rywalizacji została podtrzymana - zwyciężyły we wszystkich meczach pokonując kolejno rówieśniczki z Chełmży, Lubicza, Zelgna i Czernikowa. Najbardziej okazałe były zwycięstwa w półfinale i finale (9:0 z Zelgnem i 7:1 z Czernikowem).

  Czytaj więcej...
 • Jubileusz Pani Sekretarz 

  Jubileusz Pani Sekretarz 

  3 lutego 1993 roku – 30 lat temu - pracę w Urzędzie Gminy Obrowo rozpoczęła Mirosława Kłosińska. Przeszła wszystkie szczeble kariery urzędniczej. W 2010 roku została sekretarzem gminy Obrowo i tę funkcję pełni do dziś. Z okazji jubileuszu życzenia pani sekretarz złożył wójt Andrzej Wieczyński wraz z pracownikami. Z gratulacjami przyjechał m. in. Starosta Toruński Marek Olszewski. Życzenia składali też radni z Przewodniczącym Rady Gminy Romanem Skórskim na czele, sołtysi, dyrektorzy szkół, strażacy ochotnicy i panie bibiliotekarki.

  Czytaj więcej...
 • Weekend w Obrowie

  Weekend w Obrowie

  Przed nami pierwszy weekend lutego. Synoptycy zapowiadają lekki mróz i niewielkie opady śniegu, w zatem będzie to idealna pogoda na nordic walking. Na marsz z kijkami w sobotę zaprasza maratończyk, marynarz i radny Kazimierz Musiałowki, a w niedzielę na wspólny spacer i morsowanie można się wybrać z Szembekowiankami. W sobotę odbywają się także gminne rozgrywki w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Do zobaczenia!

   

  Czytaj więcej...
 • Nowe certyfikaty jakości węgla od PGE Paliwa

  Nowe certyfikaty jakości węgla od PGE Paliwa

  Otrzymaliśmy nowe certyfikaty dotyczące jakości węgla kupowanego od spółki PGE Paliwa dla mieszkańców, zgodnie z ustawą o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Publikujemy je w treści informacji. Jednocześnie przypominamy, że wnioski o zakup preferencyjny węgla w ramach drugiej transzy w sezonie grzewczym 2022/2023 przyjmujmy do 17 lutego. Ze względu na konieczność organizacji całego procesu dystrybucji węgla, termin 17 lutego jest ostateczny.

  Czytaj więcej...
 • Zapraszamy na walentynkowy koncert 

  Zapraszamy na walentynkowy koncert 

  W sobotę 11 lutego o godz. 19.00 w auli szkoły podstawowej w Obrowie rozpocznie się koncert walentynkowy „Miłość rośnie wokół nas”. Koncert jest prezentem od gminy i Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie dla mieszkańców – nie tylko tych zakochanych. Podczas koncertu walentynkowego wystąpią – bo jakżeby inaczej! – artyści z naszej gminy. Będą to Zuzanna Mytlewska, Oliwia Kowalska, Adrian Gąsiorowski, Janusz Lewandowski i Jakub Wojke. Koncert talentem kulinarnym wesprą panie z KGW Dzikowianki i Stajenczynki.

  Czytaj więcej...
Przejdź do początku strony