Przejście do sekcji:

Treść strony - Ochotnicze Straże Pożarne

Stronicowanie

 • Młodzi druhowie z promesami na umundurowanie i sprzęt

  Młodzi druhowie z promesami na umundurowanie i sprzęt

  Druhna Laura Szuprycińska z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP KSRG Szembekowo oraz druh Norbert Auguściński z MDP OSP KSRG Kawęczyn odebrali w imieniu swoich drużyn promesy na doposażenie jednostek. W uroczystości w OSP Pędzewo towarzyszyli im opiekunowie: druhna Anna Lewandowska z Szembekowa i druh Marcin Czynszak z Kawęczyna. Promesy zostaną one przeznaczone na sprzęt i umundurowanie naszych młodzieżowych drużyn. Gratulujemy.

   

 • W remontowanej remizie trwają prace tynkarskie 

  W remontowanej remizie trwają prace tynkarskie 

  W remontowanej remizie strażackiej w Dobrzejewicach zamontowano już nowe, profesjonalne bramy garażowe. Są one w czerwonym - strażackim - kolorze. Aktualnie wykonawca układa płytki na podłogach i ścianach, trwają także prace tynkarskie na zewnątrz i wewnątrz budynku. Koszt inwestycji to 1 mln 983 tysiące złotych, w tym 422 tysiące zł na termomodernizację pochodzą ze środków unijnych. Przebudowa remizy jest natomiast całkowicie finansowana z budżetu gminy.

   

 • Odszedł śp. Józef Tarkowski, prezes OSP Zawały

  Odszedł śp. Józef Tarkowski, prezes OSP Zawały

  Z żalem przyjęliśmy wiadomość o niespodziewanej śmierci Śp. Józefa Tarkowskiego, wieloletniego prezesa jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawałach, członka Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Obrowie. Odszedł człowiek, dla którego służba w OSP i pomoc drugiemu człowiekowi były prawdziwą pasją. Na szczęście, przekazał ją swojej rodzinie. Dzięki temu śp. Józef Tarkowski - jego aktywność i ofiarność – są i będą z nami. Jesteśmy za to wdzięczni. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną w piątek 14 października o godz. 13.15 w kościele w Dobrzejewicach.

   

   

   

 • Urząd gminy kontra OSP Osiek nad Wisłą: 6 do 5

  Mecz piłki nożnej urząd gminy kontra OSP Osiek nad Wisłą: 6 do 5

  To był bardzo wyrównany mecz! 6 do 5 – takim wynikiem zakończył się mecz piłki nożnej Urzędu Gminy w Obrowie kontra druhowie OSP KSRG Osiek nad Wisłą. Drużynie urzędu przewodził wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński, a drużynie strażaków proboszcz oseickiej parafii ks. Rafał Bogus. Znakomitą muzykę zapewnił zespół Kapitan Thorn, który w swoim repertuarze ma m. in. szanty. Niemałą atrakcją była salwa armatnia na cześć gości pikiniku, którą wykonał Henryk Łangowski z Łążyna II.

   

 • W remontowanej remizie trwają roboty elewacyjne i tynkarskie 

  W remontowanej remizie trwają roboty elewacyjne i tynkarskie 

  Gmina remontuje remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzejewicach. Aktualnie na budowie trwają roboty elewacyjne oraz tynkarskie. W garażu wykonano ścianki działowe oraz posadzkę betonową z wyłączeniem garażu. Układane są płytki w pomieszczeniach sanitarnych. Wykonawca kontynuuje również roboty elektryczne i prowadzi prace polegające na montażu obróbek blacharskich. Koszt inwestycji to niemal 2 mln zł, w tym 422 tys. zł to środki zewnętrzne.

 • Sportowa rywalizacja strażaków ochotników

  Sportowa rywalizacja strażaków ochotników

  Cztery jednostki OSP z terenu naszej gminy brały udział w zawodach sportowo – pożarniczych. Wydarzenie przyciągnęło wielu widzów – pasjonatów pożarnictwa i członków rodzin zawodników. Doping i oklaski pomagały więc druhom rywalizować w dwóch nieprostych konkurencjach. Były to: bieg sztafetowy, w którym strażacy zamiast tradycyjnej pałeczki przekazywali sobie prądownicę oraz ćwiczenia bojowe, polegające na sprawianiu linii ssawnej, linii głównej i dwóch linii gaśniczych. A to jeszcze nie był koniec konkurencji!

 • W remontowanej remizie wykonawca rozprowadza instalacje wodkan, co i elektryczną

  W remontowanej remizie wykonawca rozprowadza instalacje wodkan, co i elektryczną

  Trwa remont i termomodernizacja remizy OSP w Dobrzejewicach. Wykonawca położył pod posadzką instalację wodno-kanalizacyjną i grzewczą, a obecnie rozprowadza instalację elektryczną. Równocześnie postępuje docieplanie ścian zewnętrznych. Koszt inwestycji to 1 mln 983 tysiące złotych, w tym 422 tysiące  zł na termomodernizację pochodzą ze środków unijnych. Przebudowa remizy jest natomiast całkowicie finansowana z budżetu gminy.

   

 • Prace remontowe i termomodernizacyjne budynku remizy OSP w Dobrzejewicach zgodnie z haromonogramem

  Prace remontowe i termomodernizacyjne budynku remizy OSP w Dobrzejewicach zgodnie z haromonogramem

  Trwają prace remontowe i termomodernizacyjne w budynku remizy OSP w Dobrzejewicach. Po wymurowaniu części nowych ścian nośnych wykonawcy wzmocnili całość betonowym wieńcem. Najbardziej widoczną zmianą jest nowa więźba dachowa, która na teren budowy została dostarczona w formie prefabrykowanych elementów. W garażu dla pojazdów strażaków została wylana nowa posadzka betonowa. Widoczne są również postępy prac termomodernizacyjnych - na zewnątrz budynku pracownicy montują docieplenie ze styropianu.

   

 • Nasze jednostki ochotniczej straży pożarnej są absolutnym HIT-em!

  Nasze jednostki ochotniczej straży pożarnej są absolutnym HIT-em!

  Na zamku w Gniewie, przy wtórze fanfar, nasi druhowie otrzymywali certyfikaty HIT Regionów. Każda z naszych OSP otrzymała HIT za kultywowanie chlubnych tradycji ruchu strażackiego w niesieniu bezinteresownej pomocy ludziom i służeniu Ojczyźnie oraz wspieranie różnorodnych form pracy sportowo - społeczno - oświatowej. Instytut nagrodził też gminę Obrowo za tworzenie sprzyjających warunków i działania na rzecz wszechstronnej poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy. Naszych strażaków reprezentowali: druhna Alicja Tarkowska, dh Krzysztof Zamojski i dh Dariusz Mytlewski.

   

   

 • Święto Kawęczyna i OSP KSRG Kawęczyn

  Święto Kawęczyna i OSP KSRG Kawęczyn. Film, zdjęcia

  W piękne, czerwcowe popołudnie, przy udziale wielu znakomitych gości, OSP KSRG Kawęczyn obchodziła swoje święto. Okazją do świetowania były cztery historyczne wydarzenia: 95-lecie powołania jednostki, włączenie jej do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego, nadanie sztandaru jednostce w Kawęczynie oraz odsłonięcie postumentu upamiętniającego pułkownika Władysława Gnysia, byłego mieszkańca wsi, bohatera II wojny światowej. Pułkownik jako pierwszy pilot myśliwski zestrzelił niemiecki samolot podczas wojny.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony