Przejście do sekcji:

Treść strony - Ochotnicze Straże Pożarne

Stronicowanie

 • Szczepimy się w Obrowie i pomagamy strażakom!

  Szczepimy się w Obrowie i pomagamy strażakom!

  Ochotnicza Straż Pożarna w Kawęczynie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji #szczepimysiezosp Akcja premiuje jednostki OSP, które wykonają największą liczbę szczepień. Gdy OSP zaszczepi 50 osób, otrzyma na start 3 000 zł. Za każdą kolejną zaszczepioną osobę są dodatkowe premie finansowe, wynoszące od 5 tysięcy aż do 1 mln złotych. Aby wspomóc OSP Kawęczyn w zdobyciu funduszy na wyposażenie jednostki, podczas szczepienia należy podać kod 0201078.

 • Dwóch strażaków przy wozie strażackim

  Nowy wóz strażacki w naszej gminie

  Do naszej gminy – do Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzejewicach dotarł nowy wóz strażacki. To podnośnik z drabiną o długości 21 metrów na podwoziu Volvo. Pojazd wart ponad 250 000 złotych druhowie z Dobrzejewic pozyskali przy pomocy i zaangażowaniu wójta Andrzeja Wieczyńskiego z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Obecnie posiadamy 11 sprawnych, w pełni wyposażonych, nowoczesnych wozów strażackich.

   

 • Nawałnica w Gminie Obrowo

  Nawałnica w Gminie Obrowo

  W nocy z 14 na 15 lipca przez miejscowości w Gminie Obrowo przeszła nawałnica. Na szczęście nie ma ofiar. Najbardziej poszkodowane zostały miejscowości Skrzypkowo i Zębowo. Zniszczeniu uległy budynki i linie energetyczne, zostało powalonych wiele drzew.
  Pracownicy urzędu wraz z wójtem Andrzejem Wieczyńskim, strażacy OSP oraz służby od wczesnych godzin nocnych zapewniają pomoc poszkodowanym oraz pracują nad usuwaniem skutków burzy. Aktualnie zbieramy szczegółowe informacje o powstałych szkodach.

   

 • wóz strażacki

  Nowe zarządy w ochotniczych strażach pożarnych

  Trwają zebrania sprawozdawczo - wyborcze w OSP z terenu naszej gminy. Nowe władze wybierane są co pięć lat. Spotkania odbyły się już w OSP Łążynek, Kawęczyn, Dobrzejewice i Zawały. Przed nami zebrania w OSP w Osieku nad Wisłą, w Szembekowie i w OSP Nadleśnictwa Dobrzejewice. - Druhowie, gratuluję wyboru na stanowiska. Dziękuję, że zgodziliście się pełnić funkcję członków zarządu. To godne podkreślenia tym bardziej, że te odpowiedzialne zadania pełnicie nieodpłatnie - mówił wójt Andrzej Wieczyński.

 • #ObrowochallengedlaLenki

  #ObrowochallengedlaLenki

  Potrzeba jeszcze 750 tys. zł aby uratować życie dziewczynki. Ruszamy! Strażacy z ochotniczych straży pożarnych z terenu naszej gminy jako pierwsi włączyli się w #ObrowochallengedlaLenki Na czym polega akcja? Robimy 15 przysiadów, nagrywamy z tego film, wrzucamy go do sieci i wpłacamy 100 zł na konto Lenki Borkowskiej z Obrowa. Do wyzwania nominujemy kolejne grupy. Ratujemy życie dziecka, Lenka ma nowotwór nerwu wzorkowego – nie wolno przerwać wyzwania!
  #obrowonaszagmina

   

   

 • Życzenia dla druhen i druhów z okazji Dnia Strażaka 2021

  Życzenia dla druhen i druhów z okazji Dnia Strażaka 2021

  "Z okazji Dnia Strażaka przekazujemy Wam podziękowania za Waszą ofiarność, niesioną pomoc, gotowość do działania. W 2020 roku, roku pandemii, udowodniliście nam, że można na Was liczyć nie tylko wtedy, gdy pojawia się ogień. Takie sytuacje, jak np. opieka nad starszymi i potrzebującymi w czasach, kiedy inni ze względu na covid nie mogli pomagać, transport i roznoszenie środków ochronnych, transport na szczepienie – to nowe czynności, w których jak zawsze znakomicie się sprawdziliście."
  #obrowonaszagmina #razemdlaobrowa

 • Strażacy ochotnicy z terenu naszej gminy po pierwszym szczepieniu

  Strażacy ochotnicy z terenu naszej gminy po pierwszym szczepieniu

  40 strażaków ochotników z terenu naszej gminy OSP chce zaszczepić się przeciwko covid-19 w ramach ogólnopolskiej akcji szczepień strażaków. Piętnaścioro z nich zostało już zaszczepionych. – Większość z nas czuje się dobrze. Przez jeden dzień niektórzy z nas odczuwali lekki ból przedramienia i głowy, ale te objawy minęły - mówi Sławomir Lewandowski, strażak ochotnik OSP Kawęczyn, inspektor ds. zarządzania kryzysowego, obrony cywilnej i przeciwpożarowej w Urzędzie Gminy Obrowo.
  #obrowonaszagmina
  #razemdlaobrowa

   

 • Kosz wielkanocny od GOPS i przyjaciół

  Kosz wielkanocny od GOPS i przyjaciół

  Wiele osób włączyło się w wielkanocną pomoc osobom starszym, samotnym i chorym z naszej gminy. Kosze ze słodyczami, pięknymi kartkami świątecznymi i życzeniami trafiły do najbardziej potrzebujących. Były łzy, wzruszenie, zaproszenia na spotkania w bardziej sprzyjającym czasie. Nie udałoby się sprawić radości bez pomocy dzieci i nauczycieli szkół i przedszkoli, strażaków ochotników, uczestników projektu LOWE w Obrowie, pracowników GOPS i ich dzieci oraz wójta gminy Obrowo Andrzeja Wieczyńskiego.
  #razemdlaobrowa
  #obrowonaszagmina

   

 • OSP w Kawęczynie ma nowy sztandar

  OSP w Kawęczynie ma nowy sztandar

  Fundatorami są mieszkańcy i przedsiębiorcy z terenu gminy Obrowo oraz kilka osób z Torunia. - Sztandar jest dla nas doniosłym symbolem. Używamy go w ważnych chwilach dla naszej jednostki i lokalnej społeczności, a także podczas uroczystości państwowych i kościelnych. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę na zakup sztandaru – mówi Janusz Lewandowski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynie.

 • Nowy sprzęt za 20 000 zł dla OSP Szembekowo

  Nowy sprzęt za 20 000 zł dla OSP Szembekowo

  Pompa pływająca, zestaw ratownictwa medycznego PSP R1, cztery hełmy strażackie z latarkami, pompa elektryczna zanurzeniowa, wytwornica piany, detektor wielogazowy oraz koce gaśnicze – wszystko to warte 20 000 złotych – pozyskali strażacy ochotnicy z Szembekowa ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Zakup współfinansowała gmina Obrowo. Do pozyskania dotacji przyczynił się poseł Mariusz Kałużny.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony