Przejście do sekcji:

Treść strony - Ochotnicze Straże Pożarne

Stronicowanie

 • OSP KSRG Kawęczyn oficjalnie w Krajowym Systemie

  OSP KSRG Kawęczyn oficjalnie w Krajowym Systemie

  Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynie oficjalnie przynależy już do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. Decyzję w tej sprawie z rąk Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP odebrali prezes OSP Kawęczyn Janusz Lewandowski i zastępca naczelnika Marcin Czynszak. Decyzję wręczono uroczyście podczas toruńskich obchodów Dnia Strażaka, które odbyły się 31 maja br. Na terenie naszej gminy funkcjonuje sześć jednostek ochotniczych straży pożarnych. Cztery z nich należą do KSRG.

   

 • Dzień dla zdrowia już 4 czerwca

  Dzień dla zdrowia już 4 czerwca

  W sobotę 4 czerwca od godz. 10:00 przy budynku urzędu gminy w Obrowie odbędzie się kolejny Dzień dla zdrowia. To doskonała okazja, aby skorzystać z porad lekarzy specjalistów, kosmetologa, dietetyka i fizjoterapeuty. W programie również pokazy straży pożarnej i ratownictwa medycznego oraz spacery nordic walking. W godz. 9-12 będzie możliwość oddania krwi. Dla dzieci organizatorzy przygotowali zabawy i konkursy, a dla wszystkich uczestników zdrowe przekąski. Zapraszamy!

 • Święto strażaków i motocyklistów za nami. Film, zdjęcia

  Święto strażaków i motocyklistów za nami. Film, zdjęcia

  Dzień Strażaka 2022 za nami. Co to było za święto! Ile radości, wspólnego śpiewania, tańców, konkursów i pysznego jedzenia – przy jednoczesnym poszanowaniu dla tradycji strażackiej i w godnej strażackiej oprawie. Gminny Dzień Strażaka odbył się tradycyjnie w Osieku nad Wisłą. Uroczystości jak zawsze towarzyszyło otwarcie sezonu motocyklowego, toteż szczególnymi gośćmi wydarzenia byli motocykliści, którzy licznie zjechali tego dnia do gminy Obrowo. Tegoroczna impreza dofinansowana była ze środków Unii Europejskiej za pośrednictwem LGD Podgrodzie Toruńskie.

   

 • OSP Kawęczyn w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego

  OSP Kawęczyn w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego

  Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Kawęczyna dołączyła do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej 1 maja podjął decyzję w tej sprawie. - Przynależność do krajowego systemu ratownictwa gaśniczego daje jednostkom większe kompetencje, takie jak prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych i ratownictwa medycznego - wskazuje Sławomir Lewandowski, naczelnik OSP Kawęczyn.

 • Mmiędzynarodowy Dzień Strażaka - życzenia

  Międzynarodowy Dzień Strażaka - życzenia

  Wójt Druhny i Druhowie z terenu gminy Obrowo, Strażacy! Z okazji Waszego Święta składam Wam podziękowania za pracę, działania i obecność w naszej gminie - pisze do strażaków wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński. - Zapewniacie nam bezpieczeństwo, wspomagacie umiejętnościami, jesteście gotowi do pomocy w mniej i bardziej trudnych sytuacjach. Druhny i Druhowie, nie wyobrażamy sobie naszej gminy bez Was. Dziękujemy, że swoje wartości i etos strażaka – bohatera przekazujecie następnym pokoleniom.

 • Młodzież Zapobiega Pożarom - po powiatowych eliminacjach

  Młodzież Zapobiega Pożarom - po powiatowych eliminacjach

  Reprezentanci naszej gminy znakomicie poradzili sobie w powiatowych eliminacjach turnieju „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Mateusz Rutkowski z Obrowa zwyciężył w kategorii klas 1 – 4 i wraz z Patrycją Nowak (klasy 5 – 8) oraz Maciej Politowskim (szkoły ponadpodstawowe) ze Złejwsi Wielkiej będzie reprezentować nasz powiat na etapie wojewódzkim. Gratulacje należą się także Emilii Lewandowskiej i Wojciechowi Korczakowi z Kawęczyna, którzy zajęli miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych.

   

 • Kolejny etap prac remontowych budynku remizy OSP w Dobrzejewicach

  Kolejny etap prac remontowych budynku remizy OSP w Dobrzejewicach

  Prace remontowe budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzejewicach nabierają tempa. W większości zostały zaizolowane i docieplone fundamenty budynku, trwa stawianie jednej z nowych ścian garażu dla wozów bojowych strażaków oraz zostało zdemontowane stare pokrycie dachu. Dzisiaj (28 kwietnia) na placu budowy pojawił się dźwig samojezdny, przy pomocy którego pracownicy ostatecznie zdemontują starą więźbę dachową. Więcej o zaplanowanym zakresie prac pisaliśmy tutaj

 • Gminy Dzień Strażaka 2022 i rozpoczęcie sezonu motocyklowego 

  Zapraszamy na Gminny Dzień Strażaka 2022 i rozpoczęcie sezonu motocyklowego 

  Po dwóch latach pandemii do harmonogramu naszych wspólnych gminnych imprez powraca Dzień Strażaka. Tradycyjnie podczas tego wydarzenia inaugurujemy sezon motocyklowy. Zapraszamy do Osieka nad Wisłą w sobotę 7 maja od godz. 15.00. Zabawa potrwa do późnych godzin nocnych. W programie przemarsz z orkiestrą, Msza Św., parada motocyklowa, występy zespołów muzycznych, liczne atrakcje dla dzieci, żurek, grill, pyszności od Kół Gospodyń Wiejskich. Gwiazda wieczoru: Andre!

   

 • Druhowie z naszej gminy pomagają w pożarze na toruńskim składowisku

  Druhowie z naszej gminy pomagają w pożarze na toruńskim składowisku

  W nocy z 4 na 5 kwietnia br. na toruńskim składowisku odpadów  wybuchł pożar. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Ogień zajął hałdę odpadów o powierzchni 600 m kw. i wysokości 5 m. W akcji udział wzięło 19 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, wśród których było 20 druhów z terenu naszej gminy. Składowisko położone jest daleko od zabudowań i nie ma zagrożenia skażenia powietrza.

   

   

 • 16 kolejnych strażaków z tytułem ratownika

  16 kolejnych strażaków z tytułem ratownika

  16 strażaków ochotników, w tym jedna druhna, zdało egzamin w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Tym samym zdobyli tytuł ratownika.  O tym, że nasi druhowie wezmą udział w szkoleniu, zdecydowali mieszkańcy gminy Obrowo. To bowiem dzięki ich głosom strażacy pozyskali z funduszu obywatelskiego powiatu toruńskiego fundusze na szkolenie. Obecnie ponad połowa strażaków ochotników z terenu gminy Obrowo to profesjonalni ratownicy.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony