Przejście do sekcji:

Treść strony - Ochotnicze Straże Pożarne

Stronicowanie

 • Postępują prace przy remoncie budynku OSP w Dobrzejewicach

  Postępują prace przy remoncie budynku OSP w Dobrzejewicach

  Prace remontowe budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzejewicach przebiegają zgodnie z harmonogramem. Wykonawcy korzystając ze sprzyjającej pogody przystąpili do odkopania i izolacji ścian fundamentowych budynku, by zabezpiecyć je przed wnikaniem wilgoci w przyszłości. Również wewnątrz budynku widać postępy - częściowo zostały zainstalowane nowe nadproża oraz wymurowane ścianki działowe, widoczny jest już docelowy układ pomieszczeń. 

   

 • Strażacy ochotnicy szkolą się z kwalifikowanej pierwszej pomocy

  Strażacy ochotnicy szkolą się z kwalifikowanej pierwszej pomocy

  16 strażaków ochotników z terenu naszej gminy szkoli się w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.Szkolenie jest finansowane z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. - To ważne szkolenie, gdyż na co dzień strażacy nie tylko gaszą pożary. One stanowią ok. 30 % wszystkich wyjazdów. Działają bardzo często przy ratowaniu osób w wypadkach drogowych czy innych zdarzeniach, podczas których umiejętność udzielenia pierwszej pomocy jest niezbędna - mówi Sławomir Lewandowski, naczelnik OSP Kawęczyn. 

   

 • Strażacy OSP z terenu gminy Obrowo podzielą się sprzętem z Ukrainą

  Strażacy OSP z terenu gminy Obrowo podzielą się sprzętem z Ukrainą

  Nasi druhowie dokonują dziś przeglądu swojego sprzętu pod kątem możliwości podzielenia się nim ze strażakami z Ukrainy. Akcja odbywa się z porozumieniu z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Wójt zdecydował, że jednostki OSP z terenu gminy Obrowo, dysponujące znakomitym wyposażeniem, mają wspomóc ukraińskich przyjaciół. Dziś sprzęt zostanie zebrany i zawieziony do Torunia. Sprządzone będą protokoły przekazywanego sprzętu.

   

 • Po wichurze. Dziękujemy strażakom!

  Po wichurze. Dziękujemy strażakom!

  Ostatni huragan mocno dał się w naszej gminie we znaki. Od czwartku 17 lutego do środy 23 lutego do północy jednostki OSP z terenu gminy Obrowo wyjeżdżały łącznie 104 razy do zdarzeń związanych z silnym wiatrem. Nikomu nic się nie stało, ale dwóm rodzinom należało udzielić pomocy. Jednej z nich zapewniliśmy mieszkanie zastępcze. Specjalne podziękowanie strażakom i mieszkańcom włączającym się w pomoc złożył wójt Andrzej Wieczyński. - Dziękuję za ofiarność i ogromną pracę, za stałą gotowość do pomocy. Gmina Obrowo jak zawsze jest z Was dumna.

   

 • Bilans orkanu Eunice nad Obrowem

  Bilans orkanu Eunice nad Obrowem

  W całej Polsce w sobotę wiał bardzo silny wiatr, powodujący liczne zniszczenia. Huragan spowodował straty także w naszej gminie. Dwie rodziny potrzebowały pilnej pomocy. Jedną z nich, czteroosobową, z dwójką dzieci, umieściliśmy w mieszkaniu zastępczym. - Najważniejsze jest jednak, że nikomu nic się nie stało – podkreśla wójt Andrzej Wieczyński, nadzorujący akcję walki z żywiołem. Łącznie w naszej gminie wiatr poważnie uszkodził cztery dachy oraz powalił kilkadziesiąt drzew i konarów. W wielu miejscowościach nie ma prądu.

   

 • Uważajmy na silny wiatr

  Uważajmy na silny wiatr

  Drodzy mieszkańcy gminy Obrowo! Na dziś i jutro (18 i 19 lutego) ponownie zapowiadany jest bardzo silny wiatr. Możliwe są przerwy w dostawie prądu i trudne warunki na drogach. Proszę, aby zabezpieczyli Państwo rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr i stanowić zagrożenie. Wydałem prewencyjnie dyspozycje gminnym jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej, aby były przygotowane na działania, a druhowie pozostawali w stanie podwyższonej gotowości bojowej. Dbajmy o siebie! 
  Wójt Gminy Obrowo
  Andrzej Wieczyński

 • Postępują prace związane z przebudową remizy OSP w Dobrzejewicach

  Postępują prace związane z przebudową remizy OSP w Dobrzejewicach

  Postępują prace budowlane związane z przebudową i termomodernizacją remizy OSP w Dobrzejewicach. Wykonawca usunął tynki, posadzkę i ściany działowe oraz odsłonił więźbę dachową. Zakres prac jest bardzo szeroki i obejmuje m. in. montaż instalacji fotowoltaicznej, roboty ziemne, betonowe, zbrojarskie, murarskie, a także wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, pełną termomodernizację budynku, roboty posadzkowe i wymianę konstrukcji dachu. Inwestycja warta 2 mln złotych współfinansowana jest ze środków unijnych.

 • OSP Kawęczyn dołączy do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego

  OSP Kawęczyn dołączy do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego

  Na terenie naszej gminy funkcjonuje siedem jednostek ochotniczych straży pożarnych. Obecnie trzy z nich należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Są to: OSP KSRG Dobrzejewice, OSP KSRG Osiek nad Wisłą, OSP KSRG Szembekowo. Wkrótce do krajowego systemu ma dołączyć OSP Kawęczyn. Wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński oraz prezes OSP Kawęczyn Janusz Lewandowski podpisali w Komendzie Miejskiej PSP w Toruniu porozumienie w tej sprawie.

 • Na nowy rok 10 nowych strażaków ochotników 

  Na nowy rok 10 nowych strażaków ochotników 

  Mamy w gminie dziesięcioro nowych strażaków ochotników. To: Janusz Chojnacki, Adrian Muchewicz i Dawid Zakrzewski z OSP Kawęczyn, Eryk Klyszcz, Rafał Knyszyński i Daniel Tarnowski z OSP Dobrzejewice, Agnieszka Narkiewicz i Kamil Konopski z OSP Szembekowo oraz Przemysław Kwintera i Aleksandra Rumińska z OSP Osiek nad Wisłą. Cała dziesiątka właśnie pomyślnie zdała egzamin, do którego przygotowywali się pod czujnym okiem naczelników OSP z terenu naszej gminy. Gratulujemy!

   

 • Prorozwojowy i bezpieczny – mamy budżet na 2022 rok

  Prorozwojowy i bezpieczny – mamy budżet na 2022 rok

  Na sesji w dniu 28 grudnia 2022 roku radni gminy Obrowo jednogłośnie, bez uwag, przyjęli budżet na 2022 rok. Dochody gminy wg dzisiejszych planów wyniosą 90 mln złotych, a wydatki 94 mln złotych. Deficyt zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z wolnych środków. Na inwestycje zaplanowaliśmy 13 mln złotych. Wśród inwestycji dominują te oświatowe oraz wodno – kanalizacyjne, które są podstawą nowoczesnej gminy. Dziękuję radnym za zgodne przyjęcie budżetu, za wspólną pracę nad nim i rozmowy - mówi wójt.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony