Przejście do sekcji:

Treść strony - Gmina okiem mieszkańców

Gmina okiem mieszkańców

Stronicowanie

 • Głosujmy na projekty dla naszego Obrowa

  Głosujmy na projekty dla naszego Obrowa

  Rozpoczęło się głosowanie na projekty, które będą realizowane w 2022 roku ze środków budżetu obywatelskiego Powiatu Toruńskiego. Do głosowania zakwalifikowano siedem projektów przygotowanych przez mieszkańców naszej gminy i dotyczących naszego Obrowa. Byłoby wspaniale, gdyby wszystkie z nich otrzymały fundusze na realizację! Każdy z nas może o tym zdecydować. Jak? Głosując na nie.Głosowanie odbywa się przez internet i trwa od 19 listopada do 13 grudnia 2021 roku.

 • Co słychać jesienią w LOWE?

  Co słychać jesienią w LOWE?

  Gotują, pieką, malują, szyją, wyjeżdżają na wycieczki – uczestnicy zajęć organizowanych w ramach projektu LOWE w gminie Obrowo wspólnie spędzają czas, ucząc się, bawiąc, odpoczywając. Koordynatorki projektu podsumowały właśnie realizację ostatnich zadań: jesienią uczestnicy i uczestniczki zajęć sporo malują, tworzą, gotują dania tradycyjne i wegetariańskie, a także szyją. Święta tuż tuż, więc powiększa się rodzina krasnali, które ozdobią na Boże Narodzenie domy osób spotykających się w LOWE.

 • Zapraszamy do nowej świetlicy wiejskiej w Sąsiecznie

  Zapraszamy do nowej świetlicy wiejskiej w Sąsiecznie

  W dawnej szkole w Sąsiecznie ponownie słychać śmiech i rozmowy. Budynek oficjalnie służy już jako świetlica wiejska i siedziba gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Adaptacja obiektu była możliwa dzięki pozyskaniu przez gminę funduszy z Unii Europejskiej za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Podgrodzie Toruńskie.” Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym niedowidzących.

   

 • Plac zabaw przy szkole w Osieku nad Wisłą coraz bliżej

  Plac zabaw przy szkole w Osieku nad Wisłą coraz bliżej

  Jeśli pogoda pozwoli, do końca roku przy szkole w Osieku nad Wisłą powstanie ogólnodostępny plac zabaw. Wiemy już, jakie elementy i nawierzchnię chciałyby mieć na placu dzieci oraz ich rodzice. Spotkaliśmy się z nimi oraz z dyrekcją i nauczycielami szkoły w tej sprawie. Plac zabaw powstaje w porozumieniu z sołtysem i radą sołecką miejscowości. Plac będzie dostępny dla wszystkich dzieci, również w dni wolne i nie tylko w trakcie godzin pracy szkoły.

   

 • Razem stwórzmy kalendarz Gminy Obrowo - konkurs fotograficzny

  Wspólnie stworzymy kalendarz Gminy Obrowo na 2022 rok - konkurs fotograficzny

  Wójt Gminy Obrowo oraz Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym 4 pory roku - Kalendarz Gminy Obrowo. Zachęcamy mieszkańców - pasjonatów fotografii - do odkrywania i uwieczniania na zdjęciach walorów krajobrazu naszej gminy. Zasady konkursu są proste: każdy uczestnik może przesłać do 2 zdjęć uwieczniających daną porę roku, łącznie można zgłosić więc do 8 prac. Komisja wybierze i nagrodzi 12 fotografii obrazujących poszczególne miesiące w roku i odpowiadające odpowiednim stronom w kalendarzu. 

 • Mamy w Osieku nad Wisłą leśną ekościeżkę

  Mamy w Osieku nad Wisłą leśną ekościeżkę

  Będą się nią opiekować uczniowie z osieckiej szkoły podstawowej. Przewodniczący klas 4a i 4b: Zosia Nasierowska i Hubert Mazur odebrali z rąk dyrektor Katarzyny Wachowskiej „akt przekazania ścieżki pod zarząd i opiekę”. Ścieżka to efekt współpracy pomiędzy kilkoma instytucjami: osieckiej szkoły, Starostwa Powiatowego w Toruniu, Nadleśnictwa Dobrzejewice, sołectwa w Osieku nad Wisłą oraz gminy. Ścieżka znajduje się w centrum Osieka nad Wisłą, między szkołą a sklepem Lewiatan.

   

   

 • Od 2 listopada na trasie Obory – Toruń będzie kursować autobus

  Od 2 listopada na trasie Obory – Toruń będzie kursować autobus

  Od 2 listopada na trasie Obory – Toruń kursować będzie autobus. Autobus odjeżdżać będzie z Obór do Torunia w dni nauki szkolnej z przystanku przy ul. Dębowej trzykrotnie w ciągu dnia: o godz. 04.50, 06.45 oraz po południu o godz. 15.45.  Z Torunia do Obór autobus również będzie jechał trzy razy w ciągu dnia, w dni nauki szkolnej. Z przystanku przy ul. Odrodzenia do Obór autobus odjedzie o godz. 05.50, 15.00 i 16.45. W dniu 27 października 2021 roku, w godz. 16.00 – 18.00, sprzedawane będą bilety na autobus.

   

 • Organizujesz wydarzenie dla mieszkańców? Daj nam znać!

  Organizujesz wydarzenie dla mieszkańców? Daj nam znać!

  Od pewnego czasu przygotowujemy zapowiedzi wydarzeń, które odbywają się w weekend w naszej gminie. Piszemy o tym, dokąd pójść, co zobaczyć, gdzie spędzić czas. Dlatego jeśli chcą Państwo, abyśmy ujęli w zapowiedzi weekendowych imprez i tę, którą Państwo organizują, prosimy o informację. Można do nas pisać: rzecznik@obrowo.pl lub dzwonić: 605 609 168. Z przyjemnością powiadomimy mieszkańców o czekających ich w weekend atrakcjach.

   

   

 • Jesienny numer Kuriera Obrowa już czeka

  Jesienny numer Kuriera Obrowa już czeka

  Opublikowaliśmy elektroniczną wersję jesiennego Kuriera Obrowa. Tradycyjna, papierowa forma czasopisma wkrótce trafi do Państwa domów. W jesiennym numerze mamy dla Państwa stałe działy oraz kilka nowych tematów. O czym piszemy? Podsumowujemy wakacyjne wyjazdy i zajęcia dla naszych dzieci, opowiadamy o zakupach dla szkół i projektach realizowanych w szkołach dla mieszkańców, pokazujemy, jakie ulice zyskały asfalt w ostatnim czasie oraz m. in. podsumowujemy sportowe pół roku naszych zawodników.

   

 • Mamy dla Państwa HIT

  Mamy dla Państwa HIT

  A w zasadzie to aż cztery HITy. Mieszkańcy naszej gminy otrzymali zaszczytny tytuł Gospodarczo – Samorządowego HITu Regionów za kultywowanie regionalnych tradycji przez koła gospodyń wiejskich i zespoły ludowe. W imieniu gminy wraz z wójtem Andrzejem Wieczyńskim nagrodę w Gniewie odbierali: Jadwiga Politowska z zespołu Kawęczynianki, Henryk Kamiński, najstarszy członek Kapeli Ludowej im. Kamińskichoraz Iwona Werner, Agnieszka Narkiewicz i Agnieszka Kwintera, reprezentujące koła gospodyń z terenu gminy.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony