Treść strony - Sport

Stronicowanie

• Awar Cup już 2 kwietnia 2022 r. w Osieku nad Wisłą

Awar Cup już 2 kwietnia 2022 r. w Osieku nad Wisłą

Akademia Karate Tradycyjnego Budo Obrowo zaprasza na turniej, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 11:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. mjra Henryka Sucharskiego w Osieku nad Wisłą. Dzieci i młodzież zaprezentują się w kategoriach pokazowych - kata, kumite oraz kodachi. Imprezę honorwym patronatem objął wójt Obrowa Andrzej Wieczyński. Organizatorami jest nasze AKT Budo oraz Polski Związek Karate KKF. Gorąco zachęcamy kibiców do udziału w imprezie.

• Kolejne sukcesy naszych tancerek

Kolejne sukcesy naszych tancerek

Weekend 27/28.03.2022 r. przyniósł sporo sukcesów. Pierwsze wspaniałe informacje napłynęły z Centrum Sportu w Błoniu , gdzie występowała nasza lauretka Akademii Zdolnych - Amelia Wierzba. Odbył się tam turniej tańca "Time for Dance 2022". Amelia startowała w kategoriach improwizacji PAI (Performing Art Improvisation) w stylach Modern oraz Jazz. Dzień później jej młodsza siostra Maja razem z Mariką Wysakowską wystartowały w turnieju "Moc Tańca" w Bojanie na Kaszubach.

• Orzeł Głogowo remisuje z wiceliderem ligi

Orzeł Głogowo remisuje z wiceliderem ligi

W ramach 16. kolejki "KEEZA" toruńskiej Klasy B nasze orły podejmowały drużynę LZS Świedziebnia. Mecz przy ulicy Sportowej 40 był bardzo dynamiczny i dostarczył prawdziwej huśtawki emocji. Nasi piłkarze nadal mają szansę na zajęcie miejsca w grupie A, w której toczyć się będą zmagania o awans do Klasy A. Niedzielnym meczem udowodnili, że mogą poradzić sobie z każdym rywalem w lidze, po końcowym gwizdku sędziego obie drużyny czuły pewien niedosyt. Remis należy jednak uznać za sprawiedliwy wynik.

• Orzeł Głogowo wygrywa z Opatrunkami Toruń

Orzeł Głogowo wygrywa z Opatrunkami Toruń

W ramach 15. kolejki toruńskiej "KEEZA" Klasy B nasze Orły rozgrywały mecz wyjazdowy przy ul. Świętego Józefa 27 w Toruniu z drużyną Opatrunki Toruń. Piłkarze z Głogowa walczą o miejsce w pierwszej szóstce stawki, czyli znalezienie się w grupie A. Pozwoli to myśleć o awansie i jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Po wygranym zeszłotygodniowym meczu domowym odnieśli kolejne zwycięstwo 3:1 i jak sami piszą dużo zawdzięczają wsparciu kibiców. Liczą również na doping w najbliższą niedzielę.

• Dziewczęta z SP Brzozówce mistrzyniami powiatu w mini piłce ręcznej

Dziewczęta z SP Brzozówce mistrzyniami powiatu w mini piłce ręcznej

17 marca br. w Ostaszewie zostały rozegrane powiatowe igrzyska w mini piłce ręcznej dziewcząt z roczników 2009 i młodszych. Naszą gminę reprezentowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzozówce. Na zawodach rywalizowały z rówieśniczkami z Kończewic, Pigży, Ostaszewa i Lubicza Górnego. Nasze reprezentantki nie miały sobie równych. Zwyciężyły we wszystkich meczach, najbardziej okazałe odniosły nad koleżankami z Lubicza Górnego - zwycięstwo 8:1.

• Wiktor Kowalski i Bartosz Rybacki na międzynarodowym szkoleniu zimowym w Zakopanem

Chłopcy na co dzień trenujący w AKT Budo z Obrowa udali się w dniach 17-20 marca br. pod opieką Sensei Andrzeja Przygody i Sensei Jarosława Mejera do Zakopanego na międzynarodowe szkolenie zimowe. Celem wydarzenia było jak najlepsze przygotowanie młodych adeptów karate do startu w najważniejszych zawodach krajowych i międzynarodowych w 2022 roku. Na wyjazd z naszą zdolną młodzieżą udała się mała grupa widzów. W szkoleniu uczestniczyło ponad 200 zawodników z Polski i z zagranicy.

• Uczennice SP Łążyn II mistrzyniami powiatu toruńskiego w piłce ręcznej

Uczennice SP Łążyn II mistrzyniami powiatu toruńskiego w piłce ręcznej

Jak czytamy na profilu szkoły na portalu społecznościowym Facebook marzyli o tym od kilku lat i w końcu zdobyli upragnione złote medale. Poziom zawodów był bardzo wyrównany i emocje trwały do ostatnich minut imprezy. Dziewczęta z roczników 2007-2008 rywalizowały w Lubiczu Górnym i to właśnie przedstawicielki naszej gminy przygotowane przez nauczyciela wychowania fizycznego Daniela Motykę zostały mistrzyniami. Jak mówi opiekun - zachowanie dziewcząt było wzorowe i włożyły w ten sukces dużo serca.

• Monika Sonnenberg wygrywa Grand Prix Polski Żaczek

Monika Sonnenberg wygrywa Grand Prix Polski Żaczek

Nasza zdolna tenisistka kolejny raz udowodniła, że znajduje się w krajowej czołówce w swojej kategorii wiekowej. W trakcie Grand Prix Polski Żaczek w Bilczy nie pozostawiła rywalkom najmniejszych złudzeń. Wszystkie mecze zakończone rezultatem 3:0, jej rywalkom nie udało się wywalczyć nawet jednego seta. Co więcej, większość setów kończyła rezultatem 11:5. Jedynie ostatnia rywalka postawiła się naszej mistrzyni. W ostatnim secie mieszkanka Szembekowa zwyciężyła 19:17.

• Orzeł Głogowo rozpoczyna 2022 rok od zwycięstwa

Orzeł Głogowo rozpoczyna 2022 rok od zwycięstwa

Nasze Orły przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęły w lutym. Trenowali dwa razy w tygodniu i rozegrali 5 sparingów. Większość z nich zakończyli zwycięstwem, więc nastroje dopisywały. W pierwszym spotkaniu na ulicę Sportową 40 do Głogowa przyjechała drużyna Unislavii Unisław i to właśnie rywale naszych piłkarzy lepiej rozpoczęli mecz. W 9. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Dawid Berej. Orły odpowiedziały w 28. minucie trafieniem Krzysztofa Smolińskiego i tak zakończyła się pierwsza połowa meczu.

• UKS Kometa Obrowo 27 lutego odbierze nagrody za sezon 2021 rok

UKS Kometa Obrowo 27 lutego odebrała nagrody za sezon 2021

Nasi kolarze na co dzień startują w Lidze Uczniowskich Klubów Sportowych. Zajmują wysokie miejsca w swoich kategoriach wiekowych nie tylko indywidualnie, ale i jako drużyna, gdzie w kategoriach wiekowych żakini i młodzik uplasowali się na najniższym stopniu podium. Drugie miejsce przypadło im w kategorii młodziczka. Najniższe, 12. miejsce zajęli żacy. Indywidualnie najlepiej wypadli Krzysztof Gurzyński i Sandra Kaczmarek (3. miejsce) oraz Hubert Gil i Laura Chinc (4. miejsce). Nagrody odebrali na gali zorganizowanej przez Kujawsko-Pomorski Związek Kolarski.