Przejście do sekcji:

Treść strony - Kultura

Stronicowanie

 • Miłość rośnie wokół nas - po walentynkowym koncercie

  Miłość rośnie wokół nas - po walentynkowym koncercie

  Artyści z gminy Obrowo przy akompaniamencie muzyków z gminy Obrowo zaśpiewali mieszkańcom gminy Obrowo podczas walentynkowego koncertu Miłość rośnie wokół nas. O słodki poczęstunek zadbały artystki kulinarne z Kół Gospodyń Wiejskich Dzikowianki i Stajenczynki, a nastrojowy, romantyczny wystrój przygotowały artystki dekoratorki – panie ze Szkoły Podstawowej w Obrowie. Koncert zakończył się bisami i owacjami na stojąco.

   

 • Rozmawiamy o współpracy sportowej i kulturalnej z władzami Golubia-Dobrzynia

  Rozmawiamy o współpracy sportowej i kulturalnej z władzami Golubia-Dobrzynia

  3 lutego br. w urzędzie miasta w Golubiu-Dobrzyniu odbyło się pierwsze spotkanie władz miasta Golubia-Dobrzynia i gminy Obrowo. W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Mariusz Piątkowski, Wójt Gminy Obrowo Andrzej Wieczyński, Zastępca Wójta Joanna Zielińska oraz Radny Gminy Obrowo Kazimierz Musiałowski. Przedstawiciele gmin rozmawiali o szerokiej współpracy w dziedzinie sportu, kultury i rekreacji.

 • Zapraszamy na walentynkowy koncert 

  Zapraszamy na walentynkowy koncert 

  W sobotę 11 lutego o godz. 19.00 w auli szkoły podstawowej w Obrowie rozpocznie się koncert walentynkowy „Miłość rośnie wokół nas”. Koncert jest prezentem od gminy i Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie dla mieszkańców – nie tylko tych zakochanych. Podczas koncertu walentynkowego wystąpią – bo jakżeby inaczej! – artyści z naszej gminy. Będą to Zuzanna Mytlewska, Oliwia Kowalska, Adrian Gąsiorowski, Janusz Lewandowski i Jakub Wojke. Koncert talentem kulinarnym wesprą panie z KGW Dzikowianki i Stajenczynki.

 • Uczniowie szkoły muzycznej z kolędami u seniorów

  Uczniowie szkoły muzycznej z kolędami u seniorów

  Aż 31 uczniów Szkoły Muzycznej w Osieku nad Wisłą wystąpiło z koncertem świąteczno – noworocznym w Domu Pomocy Społecznej w Dobrzejewicach. Młodzi artyści: chór szkolny oraz soliści -  wykonali popularne polskie kolędy oraz utwory klasyczne. Uczniowie grali na skrzypcach, wiolonczeli, gitarze klasycznej, akordeonie, pianinie, klarnecie, saksofonie oraz flecie poprzecznym, przy akompaniamencie pań Emilii Szcześniewskiej oraz Miryny Susmarskiej.

   

 • Artyści z naszej gminy na ekumenicznym koncercie

  Artyści z naszej gminy na ekumenicznym koncercie

  Ponad 40 wokalistów z gminy Obrowo: dzieci i młodzież ze scholii Źródło oraz Osiecka Grupa Teatralno – Wokalna wystąpiło na koncercie ekumenicznym w toruńskim ratuszu. - Było to wyjątkowe wydarzenie: łączyło chrześcijan różnych wyznań, łączyło dzieci, młodzież i dorosłych oraz łączyło Toruń z gminą Obrowo. Kultura, muzyka, pieśni mają wielką moc budowania jedności. Dziękuję naszym artystom za godną reprezentację gminy – mówił wójt Andrzej Wieczyński.

   

 • Artyści z gminy Obrowo na ekumenicznym koncercie

  Artyści z gminy Obrowo na ekumenicznym koncercie

  Prawosławni, protestanccy i katoliccy muzycy wystąpią na ekumenicznym koncercie z okazji Tygodnia Jedności Chrześcijan w toruńskim Ratuszu Staromiejskim. Katolickich wykonawców reprezentować będą artyści z naszej gminy: Osiecka Grupa Teatralno-Wokalna z Januszem Lewandowskim i schola Źródło. Koncert obędzie się 21 stycznia 2023 r. o godz. 16:00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu. Wstęp wolny.

   

 • Osiecka schola Źródło zwycięża w Festiwalu Kolęd

  Osiecka schola Źródło zwycięża w Festiwalu Kolęd

  Schola Źródło działająca przy parafii w Osieku nad Wisłą zajęła 1 miejsce w XXV Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych, który odbywał się 7 stycznia w Kowalewie Pomorskim. Wśród solistów 13 – 15 lat wyróżnienia zdobyły Zuzanna Gałka i Amelia Węgrzecka. Sukces naszych młodych mieszkańców zauważalny jest, gdy wiemy, że do tegorocznej edycji konkursu przesłano aż 123 zgłoszenia. Scholę Źródło, Amelię i Zuzannę prowadzi p. Ewelina Mytlewska.

 • Jasełka wróciły do Osieka nad Wisłą

  Jasełka wróciły do Osieka nad Wisłą

  Kilkudziesięciu mieszkańców naszej gminy: osoby dorosłe, młodzież i dzieci, w tym także osoby z niepełnosprawnościami, wystąpiło w tegorocznych jasełkach, które po pandemicznej przerwie wróciły do kościoła w Osieku nad Wisłą. Wieczorem 6 stycznia osiecka świątynia była po brzegi wypełniona widzami. Jasełka organizują Osiecka Grupa Teatralno-Wokalna, zespół Teatrzaki i schola Źródło z osieckiej parafii. OGTW dba, aby w rolę Maryi i Św. Józefa co rok wcielały się inne osoby.

   

 • Chór akademicki UMK wystąpił z koncertem kolęd

  Chór akademicki UMK wystąpił z koncertem kolęd

  Święto Trzech Króli miało w tym roku w naszej gminie niebywałą oprawę muzyczną. Dzień rozpoczęliśmy od wyjątkowego koncertu Chóru akademickiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który odbył się w kościele w Dobrzejewicach, a zakończyliśmy jasełkami w parafii w Osieku nad Wisłą. Chórzyści z Torunia zaśpiewali kilkanaście najpopularniejszych polskich kolęd, a na bis wykonali utwór White Christmas. Chórzyści podzieleni byli na cztery głosy: dwa żeńskie (sopran i alt) i dwa żeńskie (tenor i bas).

 • Chór UMK z koncertem kolęd w Dobrzejewicach 

  Chór UMK z koncertem kolęd w Dobrzejewicach 

  Chór Akademicki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wystąpi z koncertem kolęd w kościele pw. św. Wawrzyńca w Dobrzejewicach. Koncert odbędzie się w Święto Trzech Króli, po mszy świętej o godz. 12.00. Chór uświetni swoim śpiewem tę mszę. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Chór przyjeżdża do naszej gminy na zaproszenie wójta Andrzeja Wieczyńskiego, dzięki zaangażowaniu Adriana Gąsiorowskiego, przewodniczącego Młodzieżowej Grupy Doradczej wójta. A. Gąsiorowski jest chórzystą, śpiewa basem.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony