Przejście do sekcji:

Treść strony - Kultura

Stronicowanie

 • Regionalny Konkurs Recytatorski Dobrze Ziemio w Czernikowie

  Regionalny Konkurs Recytatorski Dobrze Ziemio w Czernikowie

  W sobotę 23 marca odbyła się kolejna edycja Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Dobrze Ziemio. Adam Strzelecki ze Szkoły Podstawowej im. mjra Henryka Sucharskiego reprezentował gminę Obrowo. Otrzymał NAGRODĘ DYREKTORA. Warto wspomjeć, że Adam od tego roku szkolnego jest uczestnikiem zajęć teatralnych w Osieckim Klubie Kultury.

 • Dzień Kobiet z Gminnym Ośrodkiem Kultury.

  Dzień Kobiet z Gminnym Ośrodkiem Kultury.

  W taki oto sposób w Gminnym Ośrodku Kultury był celebrowany Dzień Kobiet. Wyjątkowe warsztaty, w trakcie których tworzyłyśmy klimatyczne, zapachowe świece sojowe. Na warsztatach nauczyłyśmy się podstawowych technik tworzenia świec, dowiedziałyśmy się jak personalizować  świeczki, aby stały się idealnym dodatkiem do wnętrza. 

 • Sukces w XI Miejskim Konkursie Recytatorskim „Wierszoklepka”

  Sukces w XI Miejskim Konkursie Recytatorskim „Wierszoklepka”

  Siedmioro uczniów klas II-III, uczestników zajęć teatralnych w Osieckim Klubie Kutury wzięło udział  w III – etapowym XI Miejskim Konkursie Recytatorskim „Wierszoklepka” w Ognisku Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza w Toruniu. Czworo z nich zostało finalistami: Nina Olszewska, Sława Błahyj, Bianka Węgrzecka oraz Adam Mazurkiewicz. W finale, który odbył się 12 marca dwoje z nich otrzymało wyróżnienie: Nina Olszewska oraz Adam Mazurkiewicz. 

 • Festiwal Polska od Kuchni - trwają zapisy do konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich

  Festiwal Polska od Kuchni - trwają zapisy do konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich

  Festiwal „Polska od Kuchni” to prawdziwe święto smaków, które zaprasza wszystkich miłośników polskiej kuchni na niezapomnianą podróż po regionalnych tradycjach kulinarnej Polski. Festiwal stanie się areną dla najlepszych kucharzy, pasjonatów kulinarnych oraz wszystkich, którzy pragną poszerzyć swoje kulinarne horyzonty. Na odwiedzających czekają liczne stoiska z regionalnymi przysmakami, warsztaty kulinarno-edukacyjne, degustacje potraw przygotowywanych na żywo oraz wiele innych atrakcji.

   

 • Presley i OGTW wystąpili dla naszych mieszkańców

  Presley i OGTW wystąpili dla naszych mieszkańców

  W sobotę w Osieku nad Wisłą oraz w Obrowie odbyły się kolejne uroczystości z okazji Dnia Kobiet. Na sali gimnastycznej przy szkole w Osieku nad Wisłą  wystąpił zespołu The King’s Friends, który gra muzykę poświęconą pamięci legendarnego Elvisa Presleya. Natomiast Osiecka Grupa Teatralno-Wokalna wystąpiła w Obrowie
 • 8 Marca

  8 marca

  Sukces każdej kobiety powinien być inspiracją dla innej. Trzeba się nawzajem wspierać.

  Serena Willims

   

 • Dni Kobiet w gminie Obrowo

  Dni Kobiet w gminie Obrowo

  Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet serdecznie zapraszamy Panie na wyjątkowe spotkania:

  • Niedziela  3 marca, Szkoła Podstawowa w Obrowie, Świetlica Wiejska w Łążynie II, Świetlica Wiejska w Zębowie
  • Sobota 9 marca Szkoła Podstawowa w Osieku nad Wisłą, Zajazd Rytkówka
 • Wójt gminy Obrowo wspiera wszelkie pasje

  Wójt gminy Obrowo wspiera wszelkie pasje

  W życiu każdego człowieka ważne jest jakieś hobby, pasja, zainteresowanie. Mogliśmy się o tym przekonać podczas Regionalnej Wystawy Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego zorganizowanej w dniach 10-11.02.2024r. przez Toruńskie Stowarzyszenie Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza "PASJONACI" oraz Kujawski Związek Hodowców Gołębi Ras Europejskich – Ptactwa Ozdobnego i Drobnego Inwentarza.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony