Przejście do sekcji:

Treść strony - Oświata

Stronicowanie

 • 1 września. Wójt Wieczyński składa życzenia społeczności szkolnej

  1 września. Wójt Wieczyński składa życzenia społeczności szkolnej

  Z okazji nowego roku szkolnego życzę całej społeczności szkolnej dużo spokoju i zdrowia. To bowiem najważniejsze, abyśmy mogli cieszyć się każdym dniem pracy i nauki. Uczniom życzę, aby pamiętali, że uczą się dla siebie, a nie dla ocen (...) Nauczycielom i Pracownikom oświaty życzę natomiast pogody ducha i optymizmu (...) Gdyby jednak przyszło mierzyć nam się ponownie z wyzwaniami, wiem, że sobie poradzimy (...) Razem na pewno damy radę. Wszystkiego dobrego, drodzy Państwo!

   

 • 1 września wmurujemy kapsułę czasu na budowie szkoły w Brzozówce

  1 września wmurujemy kapsułę czasu na budowie szkoły w Brzozówce

  Rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół w Brzozówce będzie miało szczególny charakter. Podczas uroczystości wmurujemy na budowie nowej części szkoły kapsułę czasu. Umieścimy w niej akt erekcyjny oraz rzeczy, które pokażą, co dla nas: mieszkańców Brzozówki i gminy Obrowo, jest dziś ważne. Wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński i dyrektor Zespołu Szkół w Brzozówce Anna Koźlikowska zapraszają wszystkich na to wydarzenie. Początek uroczystości o godz. 10.30.

   

 • W szkole w Brzozówce wkrótce murowane będą ściany parteru

  W szkole w Brzozówce wkrótce murowane będą ściany parteru. Mamy zdjęcia z lotu ptaka

  Często odwiedzamy budowę szkoły w Brzozówce, aby obserwować postęp prac i na bieżąco odpowiadać na potrzeby wykonawcy. Podczas ostatniej wizyty kończono zasypkę fundamentów murowanych oraz ocieplano je styropianem wraz z warstwą siatki i kleju. Kończono również izolację folią kubełkową oraz układano uzbrojenie posadzkowe przyziemia. W nadchodzącym tygodniu wykonawca planuje rozpocząć już murowanie ścian parteru.

 • Sale gimnastyczne w szkołach gminy Obrowo z nowoczesnym oświetleniem LED

  Sale gimnastyczne w szkołach gminy Obrowo z nowoczesnym oświetleniem LED

  Trwają przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego. Z początkiem września wszystkie sale gimnastyczne w szkołach na terenie gminy Obrowo będą posiadały nowoczesne oświetlenie LED. Dzisiaj prowadzone są prace w hali sportowej w Obrowie, w kolejnych dniach pracownicy Energa Oświetlenie Sp. z o.o. zainstalują nowe oprawy oświetleniowe w placówkach w Osieku nad Wisłą, Brzozówce i Dobrzejewicach. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 93 660,92 zł.

 • Wnioski o stypendia szkolne dla uczniów

  Wnioski o stypendia szkolne dla uczniów

  Od 1 września do 15 września można składać wnioski o stypendium socjalne. Stypendium przydzielane jest uczniom w trudnej sytuacji materialnej i życiowej na pokrycie wydatków związanych z edukacją. Należą do nich: zajęcia dydaktyczne, językowe, artystyczne, sprzęt komputerowy, wyposażenie ucznia, podręczniki, odzież sportowa, internet i wiele innych. Trzeba pamiętać o dokumentowaniu wydatków. Stypendium dotyczy uczniów szkół publicznych i niepublicznych (w tym artystycznych), do czasu ukończenia edukacji.

   

 • Marta, Witold i Olimpia z Akademii Zdolnych w odwiedzinach u wójta

  Marta, Witold i Olimpia z Akademii Zdolnych w odwiedzinach u wójta

  Marta Adamska, Witold Gąsiorowski i Olimpia Meszyńska – stypendyści Akademii Zdolnych - odwiedzili dziś wójta gminy Obrowo Andrzeja Wieczyńskiego. Laureaci nie mogli być obecni na gali, która odbyła się w lipcu, toteż dziś odebrali certyfikaty poświadczające przynależność do elitarnego grona oraz upominki. Wszyscy troje otrzymali stypendia w ramach Akademii Zdolnych Wójta Gminy Obrowo za osiągnięcia naukowe. Stypendium wynosi 3 000 zł. Uczniowie odwiedzili wójta wraz z rodzicami.

 • Brzozówka na górskim szlaku

  Brzozówka na górskim szlaku

  Spływają do nas wakacyjne pozdrowienia. Wirtualną pocztówkę przysłały nam dzieci z Zespołu Szkół w Brzozówce, które wypoczywały na koloniach w Podgórzynie w Karkonoszach. Wyjazd zorganizowali im nauczyciele, a przejazd w obie strony zapewniła gmina Obrowo. Za relację i zdjęcia dziękujemy pani Marii Wiercioch ze szkoły w Brzozówce. Uczniowie zwiedzili m. in. zoo we Wrocławiu, zobaczyli wodospady Kamieńczyka i Szklarki, wjechali wyciągiem na Szrenicę i uczestniczyli w warsztatach w Leśnej Hucie. Wędrowali po po Górach Izerskich i Karkonoszach.

   

 • W Brzozówce wykonawca nie zwalnia tempa

  W Brzozówce wykonawca nie zwalnia tempa

  Trwa rozbudowa szkoły w Brzozówce wraz z budową przedszkola - największa w historii gminy inwestycja zarówno pod względem kubaturowym, jak i finansowym. Plac budowy w Brzozówce zmienia się z dnia na dzień. Wykonawca inwestycji – firma Betpol Bis z Silna – nie zwalnia tempa. Prace postępują zgodnie z planem, a pogoda sprzyja ich realizacji. Rozpoczyna się ocieplanie ław fundamentowych styropianem wraz z zabezpieczeniem folią kubełkową, a następnie wykonywane będą wyprowadzenia do instalacji znajdujących się w budynku.

 • Odeszła śp. Halina Szatkowska, była dyrektor i nauczycielka szkoły w Obrowie

  Odeszła śp. Halina Szatkowska, była dyrektor i nauczycielka szkoły w Obrowie

  Z żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Haliny Szatkowskiej, byłej dyrektor Szkoły Podstawowej w Obrowie, wieloletniej nauczycielki matematyki. Śp. Halina Szatkowska zmarła 1 sierpnia br. w wieku 82 lat. Rodzinie, a zwłaszcza Pani Hannie Affelt oraz Pani Elżbiecie Sadowskiej, a także przyjaciołom i bliskim, składamy wyrazy głębokiego współczucia. Łączymy się z Państwem w bólu oraz w modlitwie.
  Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę 3 sierpnia o godz. 11.00 w kościele w Obrowie.

   

 • Dodatkowe, nowoczesne zajęcia dla ponad pół tysiąca naszych uczniów

  Dodatkowe, nowoczesne zajęcia dla ponad pół tysiąca naszych uczniów

  Ponad 1800 godzin dodatkowych, nowatorskich godzin zajęć dla 544 uczniów ze wszystkich szkół naszej gminy, w tym 103 uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi za łączną kwotę 248 000 zł. To efekty trwającego  projektu edukacyjnego, zwiększającego kompetencje naszych uczniów. Wszystkie zajęcia to zajęcia dodatkowe, ponadprogramowe, realizowane poza standardowymi godzinami nauki. Prowadzą je nauczyciele gminnych szkół. W ramach projektu kupiliśmy również nowoczesne materiały dydaktyczne i sprzęt komupterowy do szkół

   

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony