Przejście do sekcji:

Treść strony - Oświata

Stronicowanie

 • Życzenia na Dzień Edukacji Narodowej 

  Życzenia na Dzień Edukacji Narodowej 

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w pierwszej kolejności kieruję do Państwa serdeczne podziękowania za codzienną pracę, za zaangażowanie, które bardzo doceniam i którego efekty obserwujemy w uśmiechach uczniów. W gminie Obrowo wiemy, że mamy znakomitą kadrę i że możemy na nią zawsze liczyć. Współpraca z Państwem daje satysfakcję i wiele nomen omen uczy. Bardzo za to dziękuję - wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński kieruje życzenia do pracowników oświaty z okazji ich święta.

   

 • Na budowie szkoły w Brzozówce kończy się budowa murów kondygnacji zerowej

  Na budowie szkoły w Brzozówce kończy się budowa murów kondygnacji zerowej

  Same dobre wiadomości płyną do nas z budowy nowej części szkoły i przedszkola w Brzozówce. Inżynier projektu oraz wykonawca - Firma Betpol Bis z Silna informują, że obecnie kończy się murowanie murów kondygnacji zerowej, wykonywane są nadproża oraz szalowanie i zbrojenie trzpieni betonowych. Szkoła rośnie w oczach!  Zgodnie z zawartą umową wykonawca ma zakończyć zadanie do czerwca 2024 roku. Wartość umowy to 12 mln 200 tys. złotych.

   

 • Wspólnie pomóżmy Weronice - zapraszamy na piknik charytatywny

  Wspólnie pomóżmy Weronice - zapraszamy na piknik charytatywny

  1 października (sobota) o godz. 11:00 przy Zespole Szkół w Dobrzejewicach odbędzie się piknik charytatywny dla Weroniki. Aby wspomóc leczenie i rehabilitację absolwentki szkoły - Weroniki Urbanowicz - organizatorzy poprowadzą aukcje oraz loterię fantową. W programie są również występy dzieci i młodzieży oraz słodki poczęstunek w kawiarence. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc Weronice. Serdecznie zapraszamy! Warto pomagać!

 • Europejski Dzień Języków – konkursy dla uczniów pod patronatem gminy

  Europejski Dzień Języków – konkursy dla uczniów pod patronatem gminy

  Gmina Obrowo objęła patronat nad dwoma konkursami organizowanymi przez Szkołę Podstawową w Brzozówce z okazji Europejskiego Dnia Języków. Konkursy skierowane są do uczniów szkół w naszej gminie. Pierwszy to konkurs plastyczny pt. Znając języki obce, wszędzie czujesz się jak w domu dla uczniów klas I - IV. Drugi zaś jest przeznaczony dla uczniów klas V - VIII, a jego tytuł brzmi: Tego jeszcze nie wiesz o językach. Uczestnicy tego konkursu są proszeni o przygotowanie gry lub quizu online.

   

 • Na budowie szkoły w Brzozówce mury sięgają już 3 metrów

  Na budowie szkoły w Brzozówce mury sięgają już 3 metrów

  Nowa część szkoły w Brzozówce rośnie w oczach. Wykonawca – firma Betpol Bis z Silna kontynuuje roboty murarskie. Mury sięgają już 3 metrów, wykonywane są zbrojenia i trwa szalowanie słupów konstrukcyjnych. Nowa szkoła będzie dwukondygnacyjna. Na parterze znajdzie się przedszkole z sześcioma salami dla dzieci, szatniami, pomieszczeniem na wózki i gabinetem pielęgniarki. Na piętrze ulokowana zostanie nowa część szkoły z dziesięcioma salami lekcyjnymi.

   

 • Barbara Mońko-Juraszek pracowała dla szkoły w Brzozówce 30 lat

  Barbara Mońko-Juraszek pracowała dla szkoły w Brzozówce 30 lat

  Pani Barbara Mońko–Juraszek, dotychczasowa polonistka Szkoły Podstawowej w Brzozówce, przeszła na emeryturę. B. Mońko-Juraszek rozpoczęła pracę w tej szkole 1 września 1992 roku. Nauczała języka polskiego, rosyjskiego, niemieckiego, plastyki i techniki. Wiele lat opiekowała się też szkolną biblioteką, która zawdzięcza jej dużą ilość książek. Profesjonalizm w pracy na różnych polach zapewniał jej szacunek uczniów, rodziców, społeczności szkolnej, a także włodarzy gminy Obrowo.

   

   

 • Podwórkowe gry chodnikowe w osieckiej szkole

  Podwórkowe gry chodnikowe w osieckiej szkole

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Osieku nad Wisłą mogą korzystać z gier chodnikowych na szkolnym dziedzińcu. Gry zamontowano dzięki udziałowi mieszkańców w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim Powiatu Toruńskiego. Zestaw zawiera gry edukacyjne i ruchowe wykonane z prefabrykowanej masy termoplastycznej, w pięknych, żywych kolorach. Dzieci zyskały nowe, atrakcyjne miejsce służące do aktywnego spędzania przerw oraz zajęć ruchowych i świetlicowych na świeżym powietrzu.

   

 • Pożegnaliśmy lato na sportowo

  Pożegnaliśmy lato na sportowo

  W gminie Obrowo trwa tydzień sportu. Z tej okazji 13 września na boisku orlik w Dobrzejewicach do wspólnej sportowej zabawy zaprosiliśmy dzieci i dorosłych. Gry i konkursy dla najmłodszych poprowadzili animatorzy: Dariusz Rozwadowski i Krzysztof Zarębski. Jak zwykle uczestnicy wykazali się wielką sprawnością i duchem walki. Nieco starsi uczestniczyli w zajęciach nordic walking prowadzonych przez Kazimierza Musiałowskiego: zapoznawali się z techniką chodu i sprzętem.

 • Tydzień sportu w gminie Obrowo i pożegnanie lata na sportowo na Orliku w Dobrzejewicach

  Tydzień sportu w gminie Obrowo i pożegnanie lata na sportowo na Orliku w Dobrzejewicach

  W dniach 12-16 września w gminie Obrowo będzie trwał tydzień sportu. Wydarzenie to nawiązuje do Narodowego Dnia Sportu, który w tym roku przypada 18 września. Do akcji włączyły się gminne szkoły. Jedną z imprez towarzyszących będzie pożegnanie lata na sportowo, na którą zapraszamy we wtorek 13.09 o godz. 16:00 na boisko orlik w Dobrzejewicach - mamy propozycję zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Harmonogram wydarzeń w ramach tygodnia sportu publikujemy w dalszej części informacji.

   

 • Kapsuła czasu na budowie szkoły i przedszkola w Brzozówce

  Kapsuła czasu na budowie szkoły i przedszkola w Brzozówce

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2022 / 2023 w szkole podstawowej w Brzozówce miało wyjątkowy charakter. Podczas uroczystości wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński i dyrektor placówki Anna Koźlikowska w towarzystwie przewodniczącego Rady Gminy Romana Skórskiego oraz uczniów szkoły: Adama i Wiktora, a także dziewczynek z przedszkola: Aurelii i Gabrieli osadzili w murach powstającej szkoły kapsułę czasu.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony