Przejście do sekcji:

Treść strony - Oświata

Oświata

Stronicowanie

 • Mamy przy urzędzie piękną choinkę

  Mamy przy urzędzie piękną choinkę

  Dorodny 8-metrowy świerk z ogrodu sekretarz Mirosławy Kłosińskiej stanął dziś przy urzędzie gminy. Drzewo posadowili strażacy ochotnicy, a przystroiły dzieci ze szkoły w Obrowie z pomocą m. in. wójta gminy Andrzeja Wieczyńskiego. Choinkę zdobi stumetrowy świetlny łańcuch oraz 50 kokard i gwiazd. Drzewko jest widoczne zarówno od strony Alei Lipowej, jak i drogi krajowej nr 10. To z pewnością jedna z najpiękniejszych urzędowych choinek w powiecie.

 • Zimowy, świąteczny Kurier Obrowa już w sieci

  Zimowy, świąteczny Kurier Obrowa już w sieci

  Na gminnej stronie internetowej, w zakładce Kurier Obrowa, dostępny jest już najnowszy, zimowy numer naszej gazety. Podsumowujemy w nim ostatnie inwestycje, udzielamy głosu seniorom, wspominamy Piotra Madeja z Zębówca, trębacza słynnej niegdyś, lubianej, kapeli Madejów. Poza tym u nas tradycyjnie mnóstwo informacji kulturalnych i sportowych. Cieszymy się sukcesami naszych mieszkańców, podziwiamy ich ambicje, zapał i kreatywność. Czytajmy!

 • Legendy o miejscowościach powiatu na mikołajki

  Legendy o miejscowościach powiatu na mikołajki

  Święty Mikołaj pamiętał o dzieciach z Powiatu Toruńskiego. Przysłał do nas swoją pomocniczkę, Joasię Zielińską, która czytała dzieciom legendy związane z miejscowościami powiatu. Pani Joasia zastąpiła Starostę Toruńskiego Marka Olszewskiego i Mirosławę Kłosińską, sekretarz gminy Obrowo, wiceprzewodniczącą Rady Powiatu, którzy nie mogli dziś odwiedzić przedszkola w Obrowie, gdzie odbywało się spotkanie. Wkrótce na profilu facebookowym Powiatu zapis transmisji.

   

   

   

 • Na Mikołajki poczytamy bajki

  Na Mikołajki poczytamy bajki

  W poniedziałek 6 grudnia o godz. 9.00 na profilu facebookowym Powiatu Toruńskiego rozpocznie się transmisja z mikołajkowego czytania bajek. Wysłanniczka Świętego Mikołaja, Joasia Zielińska z urzędu gminy, będzie czytać dzieciom z gminnego przedszkola w Obrowie. Na mikołajkowe czytanie zaprasza Starosta Toruński Marek Olszewski, który miał spotkać się z dziećmi i sekretarz naszej gminy, wiceprzewodniczącą Rady Powiatu, Mirosławą Kłosińską. Niestety, nie mogą oni wziąć udziału w zabawie, więc poprosili o zastępstwo pomocniczkę Mikołaja, panią Joasię.

 • Czy masz uwagi do oferty? Spotkanie w Sąsiecznie i Brzozówce

  Czy masz uwagi do oferty? Spotkanie w Sąsiecznie i Brzozówce

  Zgodnie z wymogami prawa zamieszczamy informację o ofercie na realizację zadania publicznego „Spotkanie wigilijne dla osób samotnych, niepełnosprawnych i seniorów z terenu gminy Obrowo w Obrowie”. Ofertę złożyło Stowarzyszenie Pomoc Osobom Niepełnosprawnych „Podaj Rękę” w Obrowie. Uwagi można zgłaszać do 10 grudnia br. Każdy może zgłosić uwagi dotyczące złożonej oferty do dnia 10.12.2021 r. Uwagi należy wnosić pocztą elektroniczną na adres obrowo@obrowo.pl lub pisemnie na adres urzędu.

   

 • Czy masz uwagi do oferty? Spotkanie w Obrowie

  Czy masz uwagi do oferty? Spotkanie w Obrowie

  Zgodnie z wymogami prawa zamieszczamy informację o ofercie na realizację zadania publicznego „Spotkanie wigilijne dla osób samotnych, niepełnosprawnych i seniorów z terenu gminy Obrowo w Obrowie”. Ofertę złożyło Stowarzyszenie Pomoc Osobom Niepełnosprawnych „Podaj Rękę” w Obrowie. Uwagi można zgłaszać do 10 grudnia br. Każdy może zgłosić uwagi dotyczące złożonej oferty do dnia 10.12.2021 r. Uwagi należy wnosić pocztą elektroniczną na adres obrowo@obrowo.pl lub pisemnie na adres urzędu.

   

   

 • Zawały zapraszają dzieci gminy do konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną

  Zawały zapraszają dzieci gminy do konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną

  To już potwierdzone. W tym roku Święty Mikołaj odwiedzi Zawały i zostawi tam upominki dla tych dzieci, które przygotują wyjątkowo ładne i kolorowe kartki świąteczne. Prosił, aby zostawiać je do 4 grudnia u sołtyski Zawał Alicji Tarkowskiej. Pani Alicja mieszka w Zawałach pod numerem 64. Kontaktować się z nią można przez messenger lub telefonicznie 608 525 412. Sołtyska zna dobrze Świętego Mikołaja. – Przekażę mu kartki, a on wybierze i nagrodzi najpiękniejsze z nich – zdradza.

   

   

 • Świadczenie Dobry Start - pamiętaj o złożeniu wniosku

  Świadczenie Dobry Start - pamiętaj o złożeniu wniosku

  Rodzice dzieci uczących się! Przypominamy, że 30 listopada upływa termin składania wniosków o świadczenie z programu Dobry Start (300+). Świadczenie Dobry Start przysługuje raz w roku na ucznia w wieku do 20 lub 24 lat - w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Od 2021 roku program Dobry Start obsługuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wniosek o świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

 • Mamy już promesę na rozbudowę szkoły w Brzozówce

  Mamy już promesę na rozbudowę szkoły w Brzozówce

  5 mln złotych - tyle wynosi rządowa dotacja dla naszej gminy na rozbudowę szkoły w Brzozówce. Dziś wójt Obrowa Andrzej Wieczyński odebrał promesę na tę inwestycję. Zgodnie z wymagami programu Polski Ład, gmina w ciągu pół roku ogłosi przetarg na przebudowę placówki. Według planów nowa szkoła będzie dwupiętrowa: na parterze znajdzie się część przedszkolna ze stołówką, a na piętrze część szkolna wraz z ponad 100-metrową aulą. Dookoła powstaną parkingi oraz plac zabaw.

   

   

 • Zapraszamy do nowej świetlicy wiejskiej w Sąsiecznie

  Zapraszamy do nowej świetlicy wiejskiej w Sąsiecznie

  W dawnej szkole w Sąsiecznie ponownie słychać śmiech i rozmowy. Budynek oficjalnie służy już jako świetlica wiejska i siedziba gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Adaptacja obiektu była możliwa dzięki pozyskaniu przez gminę funduszy z Unii Europejskiej za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Podgrodzie Toruńskie.” Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym niedowidzących.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony