Przejście do sekcji:

Treść strony - Oświata

Stronicowanie

 • Nowy autobus szkolny dla naszych dzieci

  Nowy autobus szkolny dla naszych dzieci

  Od początku stycznia nasi uczniowie jeżdżą do szkół nowym autobusem. To pojazd na podwoziu Iveco z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 3 litrów, spełniający najwyższe normy emisji spalin. Gmina kupiła pojazd w postępowaniu przetargowym. Kosztował 672 tys. złotych. Autobus jest klimatyzowany - to dziś standard, ale dla wygody dzieci nawiew klimatyzacji znajduje się przy każdym pasażerze. Można nim sterować według własnych potrzeb.

 • Na budowie szkoły rozpoczęto już prace na pierwszej kondygnacji budynku

  Na budowie szkoły rozpoczęto już prace na pierwszej kondygnacji budynku

  Na budowie szkoły i przedszkola w Brzozówce mimo chłodu prace nie ustają. Wykonawca zabetonował wieniec żelbetonowy i ułożył prefabrykowane płyty stropowe. Rozpoczęto też już prace na pierwszej kondygnacji budynku. Szalowane są słupy i murowane ścianki nośne. Kontynuowane jest murowanie ścianek działowych na parterze. Widoczne są już zarysy pomieszczeń nowej części szkoły. Inwestycję buduje firma Betpol Bis z Silna. Wartość umowy to 12 mln 200 tys. złotych.

   

   

 • Opaski odblaskowe dla bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszej gminy

  Opaski odblaskowe dla bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszej gminy

  Wszystkie dzieci z przedszkoli i szkół naszej gminy otrzymały od nas opaski odblaskowe. W okresie jesienno – zimowym są one szczególnie potrzebne, a nawet niezbędne dla bezpiecznego poruszania się przy drogach. Pamiętajmy, że zgodnie z prawem, pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używać odblasków w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

   

 • Znamy laureatów 5. Gminnego konkursu recytatorskiego

  Znamy laureatów 5. Gminnego konkursu recytatorskiego

  24 uczniów klas 4 – 8 szkół podstawowych z terenu naszej gminy wzięło udział w 5. Gminnym Konkursie Recytatorskim Kocham Cię, Polsko. Jury miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ wszystkie dzieci wykazały się wyjątkowymi umiejętnościami. Ostatecznie jury uznało, że zwycięzcami są: w kategorii klas 4 - 6 Jan Olszewski, Tymon Mazurkiewicz i Igor Wałasz, a w kat. klas 7 - 8  Maja Kopystecka, Bartosz Rybacki i Wiktoria Majewska. Gratulujemy!

 • Szkoła w Obrowie i przedszkole Za Jordanem Orłami Edukacji

  Szkoła w Obrowie i przedszkole Za Jordanem Orłami Edukacji

  Dwie placówki oświatowe z terenu naszej gminy: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Obrowie oraz Przedszkole Muzyczne i Klubik Dziecięcy „Za Jordanem" otrzymały tytuł Orła Edukacji. Orły Edukacji to bezpłatny plebiscyt dla różnych branż, mający na celu wyróżnienie najlepszych podmiotów. Ranking sporządzany jest na podstawie ocen w najpopularniejszych serwisach z opiniami. Najważniejsze są tu głosy użytkowników internetu, którzy w sieci oceniają daną placówkę. Gratulujemy!

   

   

 • Dzieci i młodzież z gratulacjami u wójta

  Dzieci i młodzież z gratulacjami u wójta

  Co sprawiło, że Andrzej Wieczyński zdecydował się być wójtem? 19 listopada minęło 20 lat, odkąd wójtem gminy Obrowo jest Andrzej Wieczyński. Z życzeniami do wójta przyszli przedstawiciele uczniów wszystkich szkół z terenu gminy wraz z dyrektorami placówek i nauczycielami. Wśród gości był również Adrian Gąsiorowski, przewodniczący Młodzieżowej Grupy Doradczej wójta.Głównym punktem spotkania była rozmowa o gminie i sprawowaniu funkcji wójta.

   

 • O cichociemnych na nietypowej lekcji historii

  O cichociemnych na nietypowej lekcji historii

  Podporucznik Kazimierz Czerwiński, urodzony w 1916 roku w Dobrzejewicach, był głównym bohaterem opowieści o cichociemnych, jakiej wysłuchali w przededniu Święta Niepodległości uczniowie Zespołu Szkół w Dobrzejewicach. Nietypową lekcję historii o tej superjednostce wojskowej, będącej prekursorem dzisiejszych sił specjalnych, prowadziła Elżbieta Skierska z Fundacji gen. Elżbiety Zawackiej.

   

 • Panie nauczycielki z medalem KEN

  Panie nauczycielki z medalem KEN

  Danuta Szwed-Salejko, wicedyrektor Zespołu Szkół w Dobrzejewicach oraz Agnieszka  Koepke, nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie zostały uhonorowane medalem Komisji Edukacji Narodowej. Medal nadawany jest za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez ministra edukacji. Wręczenie odznaczeń odbyło się w auli Uniwersytetu Mikołja Kopernika w Toruniu podczas wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Gratulujemy obu paniom!

   

   

 • Na plac budowy w Brzozówce dostarczane są już płyty stropowe

  Na plac budowy w Brzozówce dostarczane są już płyty stropowe

  Na placu budowy przy szkole w Brzozówce wiele się dzieje. Mury rosną w oczach. Wykonywane są nadproża, trwa szalowanie i zbrojenie słupów żelbetowych i konstrukcyjnych. Dostarczane są już płyty stropowe. Nową część szkoły i przedszkole buduje firma Betpol Bis z Silna. Zgodnie z zawartą umową wykonawca ma zakończyć zadanie do czerwca 2024 roku. Wartość umowy to 12 mln 200 tys. złotych.

   

 • Dziesięcioro nauczycieli szkół gminy Obrowo otrzymało nagrody za wzorową pracę

  Dziesięcioro nauczycieli szkół gminy Obrowo otrzymało nagrody za wzorową pracę

  Okazją do uroczystego spotkania i wręczenia wyróżnień był Dzień Edukacji Narodowej przypadający 14 października. Nauczyciele spotkali się z reprezentantami gminy w świetlicy w Obrowie. Dziękuję Państwu za trud wkładany w edukację naszych uczniów. Doceniam i szanuję Państwa pracę, wiem, że to zadanie jest wyjątkowo odpowiedzialne, z tym większą przyjemnością składam Państwu serdeczne życzenia w dniu Waszego święta - mówił wójt Wieczyński podczas uroczystości.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony