Przejście do sekcji:

Treść strony - Oświata

Stronicowanie

 • Stypendyści drugiej edycji „Akademii Zdolnych Wójta Gminy Obrowo”

  Stypendyści drugiej edycji „Akademii Zdolnych Wójta Gminy Obrowo”

  Kolejnych 10 najwybitniejszych. Stypendia „Akademii Zdolnych Wójta Gminy Obrowo” za rok szkolny 2021/2022 przyznane. Gmina Obrowo ma zaszczyt przedstawić stypendystów drugiej edycji „Akademii Zdolnych Wójta Gminy Obrowo” za rok szkolny 2021/2022. Do elitarnego grona od dziś należą: Marta Adamska, Jan Banaszak, Natalia Barańska, Nikola Czmut, Krzysztof Dąbrowski, Witold Gąsiorowski, Jan Kamiński, Olimpia Meszyńska, Bartosz Wąsik i Amelia Wierzba. Gratulujemy!

   

   

 • Odeszła śp. Magdalena Zaidlewicz - Wołoszyk, nauczycielka szkoły w Brzozówce

  Odeszła śp. Magdalena Zaidlewicz - Wołoszyk, nauczycielka szkoły w Brzozówce

  Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o śmierci śp. Magdaleny Zaidlewicz – Wołoszyk, nauczycielki religii i wychowania do życia w rodzinie Zespołu Szkół w Brzozówce. Bliskim, przyjaciołom, a przede wszystkim rodzinie śp. Magdaleny składamy wyrazy szczerego współczucia. Msza św. pogrzebowa w intencji śp. Magdaleny Zaidlewicz-Wołoszyk odbędzie się w środę, 29 czerwca 2022 roku o godz. 12.00 w bazylice konkatedralnej Świętej Trójcy w Chełmży. 

 • Dyrektor Hanna Affelt, pedagog Hanna Kłosowska i polonistka Joanna Karczewska odchodzą na emeryturę

  Dyrektor Hanna Affelt, pedagog Hanna Kłosowska i polonistka Joanna Karczewska odchodzą na emeryturę

  Przy piosence Skaldów Dopóki jesteś ze mną, śpiewanej przez uczniów, siedząc na przygotowanych przez nich czerwonym dywanie i złotym krześle, z setkami kwiatów, czekoladek, upominków, przy morzu łez i niesłabnących oklaskach żegnała się ze swoją szkołą w Łążynie II dyrektor Hanna Affelt. P. Affelt pracowała dla gminnej oświaty 42 lata, w tym 15 lat jako dyrektor łążyńskiej placówki. Razem z nią na emeryturę odchodziła pedagog Hanna Kłosowska i polonistka ze szkoły w Obrowie Joanna Karczewska.

   

 • Ruszyły pierwsze prace przy rozbudowie szkoły i przedszkola w Brzozówce

  Ruszyły pierwsze prace przy rozbudowie szkoły i przedszkola w Brzozówce

  Rozpoczęły się prace przygotowawcze przy rozbudowie szkoły i przedszkola w Brzozówce. Po przejęciu placu budowy wykonawca ogrodził teren i uruchomił monitoring. Na terenie budowy pojawił się ciężki sprzęt, dostarczono pierwsze materiały budowlane. Zostało rozebrane stare betonowe boisko, usunięta podbudowa z żużla oraz zniwelowana wierzchnia warstwa ziemi. Wycięto również rośliny kolidujące z planami. W najbliższych dniach wykonawca usunie kolizje istniejących instalacji podziemnych oraz wytyczy obrys szkoły.

 • 21 uczniów i 9 nauczycieli ze szkół z Portugalii, Włoch, Czech i Hiszpanii gościło w Osieku nad Wisłą

  21 uczniów i 9 nauczycieli ze szkół z Portugalii, Włoch, Czech i Hiszpanii gościło w Osieku nad Wisłą

  W dniach 30 maja – 3 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Osieku nad Wisłą gościło 21 uczniów i 9 nauczycieli ze szkół partnerskich z Portugalii, Włoch, Czech i Hiszpanii. Było to kolejne spotkanie w ramach unijnego programu ERASMUS+ realizowanego w szkole. Dzięki wizycie w Polsce zagraniczni uczniowie i nauczyciele mieli okazję zapoznać się z lokalnymi tradycjami, legendami i wymieniać się doświadczeniami.

 • Wakacje! 

  Wakacje! 

  1800 uczniów szkół podstawowych naszej gminy właśnie rozpoczęło wakacje. Uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego 2021 / 2022 odbywały się dziś we wszystkich szkołach.- Znów mamy wakacje. Oby dopisała nam pogoda – mówił wójt Andrzej Wieczyński do dzieci i nauczycieli. – A jeśli nawet nie dopisze, to i tak odpoczywajcie, cieszcie się wolnym czasem. Nie zawsze trzeba odpoczywać efektywnie i pożytecznie. Podczas szkolnych uroczystości tradycyjnie gratulowano sukcesów najlepszym uczniom i sportowcom. Zgodnie ze szkolnymi zwyczajami odbyły się też imprezy artystyczne z udziałem szkolnych dzieci.

   

 • Ogólnopolski sukces akordeonisty Janka Kamińskiego z osieckiej szkoły muzycznej

  Ogólnopolski sukces akordeonisty Janka Kamińskiego z osieckiej szkoły muzycznej

  Jan Kamiński z klasy akordeonu p. Radosława Stolarczyka szkoły muzycznej w Osieku nad Wisłą zajął 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wy-Grajcie Razem. Konkurs organizowała szkoła muzyczna w Nowym Dworze Mazowieckim. Poziom konkursu we wszystkich grupach wiekowych był bardzo wysoki, toteż jesteśmy bardzo dumni, że doceniono ciężką pracę włożoną w zaprezentowane programy, jak i wyjątkowy talent muzyczny Jasia.
   

   

 • Młodzi muzycy zagrali w Dworze Artusa

  Młodzi muzycy zagrali w Dworze Artusa

  9 czerwca 2022 roku w Dworze Artusa w Toruniu odbył się Koncert Najlepszych Uczniów Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Osieku nad Wisłą: laureatów nagród zdobytych podczas konkursów szkolnych, międzyszkolnych, ogólnopolskich, a także festiwali muzycznych. Repertuar koncertu był bardzo zróżnicowany i obejmował kompozycje od barokowych utworów Jana Sebastiana Bacha po utwory współczesnych twórców XX i XXI wieku.

   

 • -

  See you in a year!

  Irlandia była tematem piątych Gminnych Warsztatów Języka Angielskiego, które organizuje Szkoła Podstawowa w Obrowie. W zajęciach udział wzięło 20 uczniów ze szkół z terenu gminy. Gościem specjalnym tegorocznych warsztatów był pochodzący z Irlandii Daniel Clarkson, nauczyciel języka angielskiego. Wszystkie szkoły przygotowały prezentacje Irlandii, a na zakończenie uczniowie i nauczyciele sprawdzili swoją wiedzę w quizach na platformie blooket. Uczestnicy bawili się wyśmienicie i już czekają na przyszłoroczne spotkanie.

 • Najlepsi uczniowie szkoły muzycznej zagrają w Toruniu

  Najlepsi uczniowie szkoły muzycznej zagrają w Toruniu

  Szkoła muzyczna w Osieku nad Wisłą zaprasza na koncert swoich najlepszych uczniów. Występ jest okazją do podziwiania ich talentu oraz do docenienia umiejętności dydaktycznych szkolnych nauczycieli. Koncert odbędzie się w czwartek 9 czerwca o godz. 17.00 w majestatycznych, pięknych wnętrzach toruńskiego Dworu Artusa. Budynek mieści się na starówce przy ul. Rynek Staromiejski 6. Wstęp na uroczystość jest bezpłatny. W imieniu społeczności szkolnej zapraszamy na tę wspaniałą ucztę dla ducha!

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony