Przejście do sekcji:

Treść strony - Oświata

Stronicowanie

 • Prywatne przedszkole, które ma rozpocząć działanie w Osieku nad Wisłą, zaprasza do zapisów

  Prywatne przedszkole, które ma rozpocząć działanie w Osieku nad Wisłą, zaprasza do zapisów

  We wrześniu w Osieku nad Wisłą przy ulicy Toruńskiej 38 otwarte ma zostać nowe niepubliczne przedszkole. Do placówki będą mogły uczęszczać dzieci wieku od 2,5 do 6 lat. Prowadzący placówkę Katarzyna i Piotr Pietruccy przyjmują zapisy do przedszkola i zapraszają rodziców do kontaktu telefonicznego. Numer telefonu do pani Katarzyny to 662 253 985, a do pana Piotra to 604 638 770. Będzie to czwarte niepubliczne przedszkole w naszej gminie.

   

 • II gala Akademii Zdolnych Wójta Gminy Obrowo za nami

  II gala Akademii Zdolnych Wójta Gminy Obrowo za nami

  14 lipca w Szkole Podstawowej w Łążynie II odbyła się gala wręczenia nagród Akademii Zdolnych Wójta Gminy Obrowo za rok szkolny 2021/2022. Dziesięcioro najwybitniejszych uczniów ze szkół gminy Obrowo odebrało certyfikaty, statuetki oraz nagrody. Podczas uroczystości laureatów oklaskiwali dumni rodzice i opiekunowie oraz zaproszeni goście. W tegorocznej edycji Akademii nagrodzeni zostali: Marta Adamska, Jan Banaszak, Natalia Barańska, Nikola Czmut, Krzysztof Dąbrowski, Witold Gąsiorowski, Jan Kamiński, Olimpia Meszyńska, Bartosz Wąsik, Amelia Wierzba.

   

 • Nowoczesne oświetlenie sal gimnastycznych szkół w gminie Obrowo

  Nowoczesne oświetlenie sal gimnastycznych szkół w gminie Obrowo

  Sale gimnastyczne w gminnych szkołach zyskają nowoczesne i oszczędne oświetlenie LED. Wójt Andrzej Wieczyński przy kontrasygnacie Skarbnik Joanny Faleńskiej podpisał umowę na modernizację oświetlenia wewnętrznego w salach gimnastycznych szkół na terenie Gminy Obrowo. W przeprowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia spośród dwóch złożonych ofert, jako wykonawcę wybrano firmę Energa Oświetlenie Sp. z o.o. Zaproponowana oferta spełniła warunki określone w zapytaniu oraz zawierała najkorzystniejszą cenę.

 • Rozbudowa szkoły i przedszkola w Brzozówce - rozpoczęły się pierwsze prace budowlane

  Rozbudowa szkoły i przedszkola w Brzozówce - rozpoczęły się pierwsze prace budowlane

  Rozpoczęły się pierwsze prace budowlane przy rozbudowie budynku szkoły i przedszkola w Brzozówce. Po przygotowaniu terenu: rozbiórce starego boiska, niwelacji terenu, usunięciu roślin i kolizji przebiegających pod ziemią instalacji, wykonawcy przystąpili do kolejnego etapu robót. Pracownicy firmy Betpol Bis z Silna wykonanli wykop pod fundamenty, trwają prace zbrojarskie i betoniarskie przy wylewaniu ław fundamentowych nowej części budynku - gotowe są już dwie z trzech sekcji ław.

 • Gala wręczenia nagród dla laureatów drugiej edycji Akademii Zdolnych Wójta Gminy Obrowo

  Gala wręczenia nagród dla laureatów drugiej edycji Akademii Zdolnych Wójta Gminy Obrowo

  W czwartek 14 lipca o godz. 11:00 w Szkole Podstawowej w Łążynie II odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród dla laureatów drugiej edycji Akademii Zdolnych Wójta Gminy Obrowo. Do udziału w uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich stypendystów wraz z rodzinami. Laureaci otrzymają stypendia w wysokości 3 000 zł oraz certyfikaty poświadczające przynależność do elitarnego grona stypendystów akademii.

 • Obiekty sportowe w gminie Obrowo są dostępne również w okresie wakacyjnym

  Obiekty sportowe w gminie Obrowo są dostępne również w okresie wakacyjnym

  Zachęcamy do korzystania z ogólnodostępnych obiektów sportowych w gminie Obrowo również w wakacje. Do dyspozycji mieszkańców są boiska wielofunkcyjne, siłownie terenowe, sieć ścieżek rowerowych. Zachęcamy do aktywności indywidualnej, istnieje także możliwość rezerwacji boisk w Dobrzejewicach i Silnie dla zorganizowanych grup. Lista obiektów oraz kontakt do animatorów i opiekunów znajdują się w poniższym zestawieniu.

   

 • Młodzież rozpoczęła wakacje na sportowo

  Młodzież rozpoczęła wakacje na sportowo

  29 czerwca dobrzejewicki orlik stał się areną zmagań dzieci i młodzieży z gminy Obrowo podczas oficjalnego rozpoczęcie wakacji na sportowo. Uczestnicy po solidnej rozgrzewce rywalizowali w konkursach sprawnościowych, zręcznościowych i wytrzymałościowych. Pomimo 30-stopniowego upału wszyscy zawodnicy wykazywali się talentem sportowym i wolą walki w coraz wymyślniejszych konkurencjach proponowanych przez animatorów dobrzejewickiego orlika: Dariusza Rozwadowskiego oraz Krzysztofa Zarębskiego.

 • Stypendyści drugiej edycji „Akademii Zdolnych Wójta Gminy Obrowo”

  Stypendyści drugiej edycji „Akademii Zdolnych Wójta Gminy Obrowo”

  Kolejnych 10 najwybitniejszych. Stypendia „Akademii Zdolnych Wójta Gminy Obrowo” za rok szkolny 2021/2022 przyznane. Gmina Obrowo ma zaszczyt przedstawić stypendystów drugiej edycji „Akademii Zdolnych Wójta Gminy Obrowo” za rok szkolny 2021/2022. Do elitarnego grona od dziś należą: Marta Adamska, Jan Banaszak, Natalia Barańska, Nikola Czmut, Krzysztof Dąbrowski, Witold Gąsiorowski, Jan Kamiński, Olimpia Meszyńska, Bartosz Wąsik i Amelia Wierzba. Gratulujemy!

   

   

 • Odeszła śp. Magdalena Zaidlewicz - Wołoszyk, nauczycielka szkoły w Brzozówce

  Odeszła śp. Magdalena Zaidlewicz - Wołoszyk, nauczycielka szkoły w Brzozówce

  Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o śmierci śp. Magdaleny Zaidlewicz – Wołoszyk, nauczycielki religii i wychowania do życia w rodzinie Zespołu Szkół w Brzozówce. Bliskim, przyjaciołom, a przede wszystkim rodzinie śp. Magdaleny składamy wyrazy szczerego współczucia. Msza św. pogrzebowa w intencji śp. Magdaleny Zaidlewicz-Wołoszyk odbędzie się w środę, 29 czerwca 2022 roku o godz. 12.00 w bazylice konkatedralnej Świętej Trójcy w Chełmży. 

 • Dyrektor Hanna Affelt, pedagog Hanna Kłosowska i polonistka Joanna Karczewska odchodzą na emeryturę

  Dyrektor Hanna Affelt, pedagog Hanna Kłosowska i polonistka Joanna Karczewska odchodzą na emeryturę

  Przy piosence Skaldów Dopóki jesteś ze mną, śpiewanej przez uczniów, siedząc na przygotowanych przez nich czerwonym dywanie i złotym krześle, z setkami kwiatów, czekoladek, upominków, przy morzu łez i niesłabnących oklaskach żegnała się ze swoją szkołą w Łążynie II dyrektor Hanna Affelt. P. Affelt pracowała dla gminnej oświaty 42 lata, w tym 15 lat jako dyrektor łążyńskiej placówki. Razem z nią na emeryturę odchodziła pedagog Hanna Kłosowska i polonistka ze szkoły w Obrowie Joanna Karczewska.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony