Przejście do sekcji:

Treść strony - Oświata

Oświata

Stronicowanie

 • Pamiętajmy o konieczności zgłoszenia dzieci na dyżury wakacyjne w przedszkolach

  Pamiętajmy o konieczności zgłoszenia dzieci na dyżury wakacyjne w przedszkolach

  Pamiętajmy o konieczności zgłoszenia dzieci na dyżury wakacyjne w przedszkolach. W lipcu dyżurować będą przedszkola w Brzozówce i w Dobrzejewicach, a w sierpniu przedszkola w Osieku nad Wisłą, w Łążynie II i w Obrowie. Pamiętajmy o konieczności zgłoszenia dzieci na dyżur wakacyjny. Karty zgłoszenia w tej sprawie składamy w dniach od 4 do 20 maja. Dyżur wakacyjny jest organizowany od dnia zakończenia roku szkolnego do 31 sierpnia.

 • W szkole muzycznej w Osieku nad Wisłą mamy bardzo zdolnych gitarzystów

  W szkole muzycznej w Osieku nad Wisłą mamy bardzo zdolnych gitarzystów

  Dwaj uczniowie szkoły muzycznej w Osieku nad Wisłą: Nikodem Gronowski i Józeft Olberts znakomicie zaprezentowali się podczas konkursu gitarowego „Między progami”, który odbył się 2 kwietnia 2022 roku w Szkole Muzycznej I stopnia w Czernikowie. Nikodem zajął 2. miejsce, a Józef zdobył wyróżnienie. Sukces chłopców jest też sukcesem ich nauczycieli: Magdaleny Hydzik-Bednarek, która uczy Nikodema i Bartłomieja Marczyńskiego, nauczyciela Józefa.

 • Osiecka szkoła muzyczna rekrutuje i zaprasza na drzwi otwarte

  Osiecka szkoła muzyczna rekrutuje i zaprasza na drzwi otwarte

  Podajemy ważne daty dla wielbicieli muzyki, zwłaszcza tej prezentowanej przez dzieci: do 6 czerwca można składać wnioski o przyjęcie do szkoły muzycznej w Osieku nad Wisłą, a 10 czerwca odbędą się przesłuchania wstępne. Szkoła naucza gry na fortepianie, wiolonczeli, skrzypcach, akordeonie, gitarze klasycznej, saksofonie, flecie poprzecznym, klarnecie, fagocie. Z kolei 21 maja w godz. 10.30 – 12.30 odbędą się drzwi otwarte placówki, na które zapraszamy już dziś.

   

   

 • W Osieku nad Wisłą we wrześniu ruszy nowe przedszkole

  W Osieku nad Wisłą we wrześniu ruszy nowe przedszkole

  Od 1 września w Osieku nad Wisłą przy ulicy Osiedlowej 14 będzie działać niepubliczne przedszkole. Do placówki będą mogły uczęszczać dzieci wieku od 2,5 do 6 lat. Obecnie budynek jest adaptowany do potrzeb dzieci. Przy przedszkolu powstanie plac zabaw i nieduży parking. Prowadzący placówkę Katarzyna i Piotr Pietruccy przyjmują już zapisy do przedszkola i zapraszają rodziców do kontaktu telefonicznego: 662 253 985 (Katarzyna) 604 638 770 (Piotr).

   

 • Ogłosiliśmy przetarg na rozbudowę szkoły w Brzozówce

  Ogłosiliśmy przetarg na rozbudowę szkoły w Brzozówce

  Do 21 kwietnia można składać oferty na rozbudowę szkoły w Brzozówce i budowę przedszkola. Wykonawca będzie mieć dwa lata na zakończenie zadania. Nowa szkoła będzie dwukondygnacyjna. Na parterze znajdą się przedszkole z sześcioma salami, kuchnia i stołówka. Na piętrze ulokowana zostanie nowa część szkoły. Powstanie w niej 10 sal lekcyjnych, pokój nauczycielski, gabinet logopedy i gabinet wczesnego wspomagania. Na piętrze znajdą się również aula oraz sala rekreacyjna.

   

   

 • Julianna Przewięźlikowska z wyróżnieniem w ogólnopolskim konkursie skrzypcowym

  Julianna Przewięźlikowska z wyróżnieniem w ogólnopolskim konkursie skrzypcowym

  Julianna Przewięźlikowska, uczennica osieckiej szkoły muzycznej, zdobyła wyróżnienie w VI Ogólnopolskim konkursie skrzypcowym dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia, który odbył się 25 marca w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu. Julianna uczy się w klasie skrzypiec dyrektor szkoły Marioli Majrowskiej.

   

 • Konkurs ofert dla osób chcących prowadzić niepubliczne przedszkole

  Konkurs na zapewnienie dodatkowych miejsc w przedszkolach na terenie gminy

  Ogłaszamy otwarty konkurs ofert nr 2/2022 na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego w gminie Obrowo oraz zapraszamy do składania ofert. Celem zadania jest zapewnienie dostępności do wychowania przedszkolnego dzieciom w wieku przedszkolnym, będącym mieszkańcami gminy Obrowo, na warunkach takich jak w przedszkolach publicznych prowadzonych przez gminę.

 • Twoje dziecko otrzymuje stypendium szkolne? Pamiętaj o oświadczeniu

  Twoje dziecko otrzymuje stypendium szkolne? Pamiętaj o oświadczeniu

  Prosimy rodziców lub opiekunów prawnych dzieci, które mają przyznane szkolne stypendia socjalne, o złożenie oświadczeń o aktualnej sytuacji dochodowej rodziny. Prosimy o kontakt telefoniczny w przypadku pytań i wątpliwości. Na pytania odpowiada Dajana Boniecka z Referatu Oświaty i Sportu, e-mail: edukacja@obrowo.pl, tel.: 56 678 60 22 wew. 159. Stypendium szkolne to świadczenie przydzielane uczniom w trudnej sytuacji materialnej i życiowej na pokrycie wydatków związanych z edukacją.

   

   

   

 • Dzieci z Ukrainy uczą się już w naszych szkołach

  Dzieci z Ukrainy uczą się już w naszych szkołach i przedszkolach

  24 dzieci z Ukrainy uczęszcza od kilkunastu dni do naszych szkół. Pięcioro z nich z nich chodzi do gminnych przedszkoli. Dzieci dołączyły do istniejących klas, powoli przyzwyczajają się do nowych warunków i integrują z grupą. Społeczność szkolna otacza ukraińskie dzieci opieką i szybko reaguje na ich potrzeby. Przybory szkolne czy zabawki znajdują się dla nich w mgnieniu oka. Szkoły organizują też różne zajęcia integracyjne i spotkania, co uczy empatii, tolerancji i otwartości na potrzeby innych.

   

 • Igrzyska młodzieży w indywidualnym tenisie stołowym

  Igrzyska młodzieży w indywidualnym tenisie stołowym

  W tym roku odbyły się wyłącznie zawody pośród chłopców. Wśród dziewcząt do zmagań zgłosiła się wyłącznie SP w Łążynie II, więc uczennice tej szkoły będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym. Do koleżanek ze szkoły dołączyli trzej chłopcy. W rocznikach 2007-2008 najlepsi okazali się Fabian Kowalski, Kacper Kowalski oraz Oskar Dobrzeniecki z rocznika 2009+. Naszą gminę w ostatnich tygodniach marca reprezentować będzie również zwycięzca - Jakub Krzyżanowski z SP w Brzozówce.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony