Przejście do sekcji:

Treść strony - Oświata

Oświata

Stronicowanie

 • Prorozwojowy i bezpieczny – mamy budżet na 2022 rok

  Prorozwojowy i bezpieczny – mamy budżet na 2022 rok

  Na sesji w dniu 28 grudnia 2022 roku radni gminy Obrowo jednogłośnie, bez uwag, przyjęli budżet na 2022 rok. Dochody gminy wg dzisiejszych planów wyniosą 90 mln złotych, a wydatki 94 mln złotych. Deficyt zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z wolnych środków. Na inwestycje zaplanowaliśmy 13 mln złotych. Wśród inwestycji dominują te oświatowe oraz wodno – kanalizacyjne, które są podstawą nowoczesnej gminy. Dziękuję radnym za zgodne przyjęcie budżetu, za wspólną pracę nad nim i rozmowy - mówi wójt.

   

 • Ewelina Mytlewska z GOK w Obrowie z Teatroteką Szkolną

  Ewelina Mytlewska z GOK w Obrowie z Teatroteką Szkolną

  Teatroteka Szkolna to program, który proponuje nowe spojrzenie na miejsce teatru w szkole. W 2021 roku z Teatroteką współpracowała Ewelina Mytlewska z Gminnego Ośrodka Kultury z Obrowie. Nasza animatorka uczestniczyła w spotkaniach instruktorek teatralnych z całej Polski, a warto podkreślić, że do projektu zostało wybranych zaledwie 15 osób. Uwagi E. Mytlewskiej znalazły się w publikacji „Refleksyjnik – o tworzeniu teatru z uczniami i uczennicami”, przygotowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

   

 • A może na zimowisko do Szklarskiej Poręby?

  A może na zimowisko do Szklarskiej Poręby?

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrowie do 3 stycznia 2022 roku przyjmuje zapisy na zimowisko w Szklarskiej Porębie. Wyjazd zaplanowany jest w dniach 15 – 23 stycznia 2022 roku. W zimowisku mogą wziąć udział dzieci do 16. roku życia. Koszt pobytu to 650 zł w przypadku opłacania składki KRUS i 1400 zł dla pozostałych rodzin. Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt z GOPS: z Pauliną Górzyńską tel. 720 828 673 lub z Anetą Szyplik, tel. 720 828 389.

   

   

 • Odwiedziliśmy ze świątecznymi paczkami 80 podopiecznych GOPS w Obrowie

  Odwiedziliśmy ze świątecznymi paczkami 80 podopiecznych GOPS w Obrowie

  Pracownicy GOPS, strażacy ochotnicy, młodzież, wójt Andrzej Wieczyński i sekretarz Mirosława Kłosińska przez trzy dni rozwozili świąteczne paczki do 80 podopiecznych GOPS. W paczkach są świąteczne potrawy oraz ciepły obiad przygotowany specjalnie na dzień odwiedzin. Pomoc nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów oraz pracy dzieci z gminnych szkół, które przygotowały kartki i ozdoby bożonarodzeniowe.

   

 • Pachnie pierniczkami

  Pachnie pierniczkami

  W gminie Obrowo pachnie pierniczkami, ponieważ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łążynie II piekły je na święta. Foremek do ciastek uczniowie nie kupili jednak w sklepach. Wydrukowali je na drukarkach 3D w ramach projektu EU-geniusz i upiekli według przepisu otrzymanego organizatorów. W ramach projektu prowadzonego przez Starostwo Powiatowe w Toruniu uczniowie zdobywają wiedzę przez eksperymentowanie, a szkoły są doposażane w sprzęt niezbędny w nauczaniu eksperymentalnym.

 • Świąteczny film od pań z przedszkola w Brzozówce

  Świąteczny film od pań z przedszkola w Brzozówce

  Nauczyciele w naszej gminie to nie tylko świetni dydaktycy i fachowcy w swoich dyscyplinach. To także znakomici aktorzy i wokaliści oraz jednocześnie reżyserzy i scenarzyści. Skąd to wiemy? Cztery panie nauczycielki z Przedszkola Samorządowego w Brzozówce przygotowały świąteczny, autorski film z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Film opracowały panie: Julia Adamska – Karpińska, Dominika Myszkowska, Ewelina Przybylska oraz Katarzyna Jaworska.

   

 • Podopieczni GOPS dziękują dzieciom za kartki i ozdoby świąteczne

  Podopieczni GOPS dziękują dzieciom za kartki i ozdoby świąteczne

  Dziesiątki pięknych kartek świątecznych i ozdób wykonały dzieci z naszych szkół dla osób starszych, samotnych i chorych – podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Obrowie. - Kartki i ozdoby bardzo cieszą odwiedzanych. Czytają je, oglądają i stawiają na honorowym miejscu, przy choince. Zawsze proszą o przekazanie podziękowań dzieciom za te piękne prace. W ich imieniu z przyjemnością więc to robię – mówi Renata Kwiatkowska, kierownik GOPS.

   

 • Dodatkowy zasiłek opiekuńczy za okres nauki zdalnej do 9 stycznia

  Dodatkowy zasiłek opiekuńczy za okres nauki zdalnej do 9 stycznia

  Za okres nauki zdalnej od 20 grudnia do 9 stycznia rodzice dzieci do lat 8 lub starszych dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przeznaczony jest zarówno na opiekę nad dziećmi do 8 lat, jak i starszymi dziećmi z odpowiednim orzeczeniem o niepełnosprawności.

 • Święta tuż tuż. Jasełka w szkole w Zębowie

  Święta tuż tuż. Jasełka w szkole w Zębowie

  W ostatni tegoroczny dzień nauki stacjonarnej w szkole w Zębowie odbyły się jasełka. Uroczystość przygotowana przez dzieci i panie nauczycielki, przy wsparciu rady sołeckiej i koła gospodyń wiejskich, wprowadziła widzów w świąteczny nastrój. Jasełka były okazją do obejrzenia zabytkowego, nowo odremontowanego pałacu w Zębowie. W spektaklu, jak to na jasełkach, wystąpiły Święta Rodzina, zastępy aniołków, Trzej Królowie i pastuszkowie. Wśród widzów byli wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński i sekretarz Mirosława Kłosińska.

   

 • Obiady w szkole dla dzieci i młodzieży

  Obiady w szkole dla dzieci i młodzieży

  Dzieci i młodzież z terenu naszej gminy mogą otrzymać  dofinansowanie na zakup posiłku lub żywności. - Wnioski w tej sprawie będziemy przyjmować w styczniu 2022 roku. Świadczenie wypłacane będzie raz w miesiącu, a za obiady trzeba będzie płacić bezpośrednio na konto bankowe szkół i w terminie wskazanym przez ich pracowników – wyjaśnia Renata Kwiatkowska, kierowniczka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Obrowie. 

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony