Przejście do sekcji:

Treść strony - Oświata

Stronicowanie

 • Od środy na nowej części szkoły w Brzozówce montowany będzie dach

  Od środy na nowej części szkoły w Brzozówce montowany będzie dach

  Zima nie spowalnia prac na budowie nowej części szkoły w Brzozówce. W dniach 8 – 9 lutego montowana będzie już konstrukcja dachowa, dlatego konieczne będzie zamknięcie ulicy Szkolnej. Prosimy kierować się w tych dniach wyznaczonymi objazdami. Na placu budowy trwa obecnie murowanie ścian działowych wewnątrz budynku oraz zalewanie wieńców, belek podciągowych itp. na pierwszej kondygnacji. Wylewane są schody.

 • Stop Clicking, Start Moving

  Stop Clicking, Start Moving

  Szkoła Łążynie II koordynuje międzynarodowy projekt edukacyjny, którego celem jest zwiększenie aktywności uczniów: społecznej i fizycznej. Projekt rozwija umiejętności rozmawiania w obcym języku.

   

 • Uczniowie szkoły muzycznej z kolędami u seniorów

  Uczniowie szkoły muzycznej z kolędami u seniorów

  Aż 31 uczniów Szkoły Muzycznej w Osieku nad Wisłą wystąpiło z koncertem świąteczno – noworocznym w Domu Pomocy Społecznej w Dobrzejewicach. Młodzi artyści: chór szkolny oraz soliści -  wykonali popularne polskie kolędy oraz utwory klasyczne. Uczniowie grali na skrzypcach, wiolonczeli, gitarze klasycznej, akordeonie, pianinie, klarnecie, saksofonie oraz flecie poprzecznym, przy akompaniamencie pań Emilii Szcześniewskiej oraz Miryny Susmarskiej.

   

 • Nowy autobus szkolny dla naszych dzieci

  Nowy autobus szkolny dla naszych dzieci

  Od początku stycznia nasi uczniowie jeżdżą do szkół nowym autobusem. To pojazd na podwoziu Iveco z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 3 litrów, spełniający najwyższe normy emisji spalin. Gmina kupiła pojazd w postępowaniu przetargowym. Kosztował 672 tys. złotych. Autobus jest klimatyzowany - to dziś standard, ale dla wygody dzieci nawiew klimatyzacji znajduje się przy każdym pasażerze. Można nim sterować według własnych potrzeb.

 • Na budowie szkoły rozpoczęto już prace na pierwszej kondygnacji budynku

  Na budowie szkoły rozpoczęto już prace na pierwszej kondygnacji budynku

  Na budowie szkoły i przedszkola w Brzozówce mimo chłodu prace nie ustają. Wykonawca zabetonował wieniec żelbetonowy i ułożył prefabrykowane płyty stropowe. Rozpoczęto też już prace na pierwszej kondygnacji budynku. Szalowane są słupy i murowane ścianki nośne. Kontynuowane jest murowanie ścianek działowych na parterze. Widoczne są już zarysy pomieszczeń nowej części szkoły. Inwestycję buduje firma Betpol Bis z Silna. Wartość umowy to 12 mln 200 tys. złotych.

   

   

 • Opaski odblaskowe dla bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszej gminy

  Opaski odblaskowe dla bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszej gminy

  Wszystkie dzieci z przedszkoli i szkół naszej gminy otrzymały od nas opaski odblaskowe. W okresie jesienno – zimowym są one szczególnie potrzebne, a nawet niezbędne dla bezpiecznego poruszania się przy drogach. Pamiętajmy, że zgodnie z prawem, pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używać odblasków w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

   

 • Znamy laureatów 5. Gminnego konkursu recytatorskiego

  Znamy laureatów 5. Gminnego konkursu recytatorskiego

  24 uczniów klas 4 – 8 szkół podstawowych z terenu naszej gminy wzięło udział w 5. Gminnym Konkursie Recytatorskim Kocham Cię, Polsko. Jury miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ wszystkie dzieci wykazały się wyjątkowymi umiejętnościami. Ostatecznie jury uznało, że zwycięzcami są: w kategorii klas 4 - 6 Jan Olszewski, Tymon Mazurkiewicz i Igor Wałasz, a w kat. klas 7 - 8  Maja Kopystecka, Bartosz Rybacki i Wiktoria Majewska. Gratulujemy!

 • Szkoła w Obrowie i przedszkole Za Jordanem Orłami Edukacji

  Szkoła w Obrowie i przedszkole Za Jordanem Orłami Edukacji

  Dwie placówki oświatowe z terenu naszej gminy: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Obrowie oraz Przedszkole Muzyczne i Klubik Dziecięcy „Za Jordanem" otrzymały tytuł Orła Edukacji. Orły Edukacji to bezpłatny plebiscyt dla różnych branż, mający na celu wyróżnienie najlepszych podmiotów. Ranking sporządzany jest na podstawie ocen w najpopularniejszych serwisach z opiniami. Najważniejsze są tu głosy użytkowników internetu, którzy w sieci oceniają daną placówkę. Gratulujemy!

   

   

 • Dzieci i młodzież z gratulacjami u wójta

  Dzieci i młodzież z gratulacjami u wójta

  Co sprawiło, że Andrzej Wieczyński zdecydował się być wójtem? 19 listopada minęło 20 lat, odkąd wójtem gminy Obrowo jest Andrzej Wieczyński. Z życzeniami do wójta przyszli przedstawiciele uczniów wszystkich szkół z terenu gminy wraz z dyrektorami placówek i nauczycielami. Wśród gości był również Adrian Gąsiorowski, przewodniczący Młodzieżowej Grupy Doradczej wójta.Głównym punktem spotkania była rozmowa o gminie i sprawowaniu funkcji wójta.

   

 • O cichociemnych na nietypowej lekcji historii

  O cichociemnych na nietypowej lekcji historii

  Podporucznik Kazimierz Czerwiński, urodzony w 1916 roku w Dobrzejewicach, był głównym bohaterem opowieści o cichociemnych, jakiej wysłuchali w przededniu Święta Niepodległości uczniowie Zespołu Szkół w Dobrzejewicach. Nietypową lekcję historii o tej superjednostce wojskowej, będącej prekursorem dzisiejszych sił specjalnych, prowadziła Elżbieta Skierska z Fundacji gen. Elżbiety Zawackiej.

   

Stronicowanie

Przejdź do początku strony