Przejście do sekcji:

Treść strony - Kultura

Stronicowanie

 • Artystycznie i twórczo.

  Artystycznie i twórczo.

  19 lutego 2024r. Gminny Ośrodek Kultury zorganizował warsztaty z ceramiki dla dzieci. To doskonała okazja do rozwijania kreatywności i zdolności manualnych. W Świetlicy Wiejskiej w Obrowie odbyły się zajęcia, podczas których dzieci miały możliwość stworzenia własnych doniczek.

   

 • Warsztaty z Gminnym Ośrodkiem Kultury

  Warsztaty z Gminnym Ośrodkiem Kultury

  Ferie zimowe - w tym czasie, w dniach wolnych od nauki Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie organizował zajęcia dla dzieci. W programie znalazły się zajęcia plastyczne, kulinarne oraz wyjazdy. Na uczestników warsztatów zimowych czekały atrakcje w postaci sali zabaw, parku liniowego, gdzie aktywnie spędziły czas oraz warsztaty, uwielbiane przez dzieci - slime („glutek”)

 • Już niebawem… po raz 32. zagra WOŚP.

  Już niebawem… po raz 32. zagra WOŚP.

  28 stycznia gramy i zbieramy środki na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie, Szkoły Podstawowej im. mjra Henryka Sucharskiego w Osieku nad Wisłą, Zespołu Szkół w Dobrzejewicach oraz do Świetlicy Wiejskiej w Silnie. Wspólnie gramy dla dzieci i dorosłych! Do zobaczenia!

 • Wspólne kolędowanie w gminie 

  Wspólne kolędowanie w gminie 

  Koncerty kolęd to wyjątkowe wydarzenia, które pozwalają wspólnie celebrować piękno polskiej tradycji. W gminie Obrowo odbyły się trzy koncerty,  To doskonała okazja do wspólnego przeżywania tradycji i cieszenia się piękną muzyką bożonarodzeniową. Na wszystkich koncertach zebrani śpiewali razem tworząc wspólnie niesamowity klimat.

   

 • Zapraszamy na piękny koncert. Wystąpią dwa nasze zespoły.

  Zapraszamy na piękny koncert. Wystąpią dwa nasze zespoły.

  Fundacja „Światło” w Toruniu, po raz czwarty, organizuje w Tygodniu Modlitw o Jedności Chrześcijan Koncert Ekumeniczny „Chrystus mówi do Ciebie”. Koncert obędzie się dnia 21 tycznia 2024 r. o godz. 17:00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu (wstęp wolny).

   

 • Tradycyjnie w Święto Trzech Króli w Osieku nad Wisłą

  Jasełka w Osieku nad Wisłą

  6 stycznia br. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Osieku nad Wisłą odbyły się Jasełka. Osiecka Grupa Teatralno Wokalna, Grupa teatralna „Teatrzaki”, Dziecięco-Młodzieżowa Schola Parafialna „Źródło” Parafia NSPJ Osiek nad Wisłą, grupa teatralna ZMELONe i Zespół Sygnalistów Myśliwskich przedstawili historię narodzin Dzieciątka Jezus

 • Kolędnicy wędrownicy

  Kolędnicy wędrownicy

  Grupa Teatrzaki z Osieckiego Klubu Kultury kolejny już rok pielęgnuje piękną, polską tradycję. Kolędnicy zawitali z życzeniami do Urzędu Gminy Obrowo, szkoły w Osieku nad Wisłą, a także do Rytkówki, sklepów i domów prywatnych. Spotkali się z ogromną sympatią i życzliwością.

 • Przemysław Piotrowski wśród nominowanych

  Ewelina Mytlewska i Przemysław Piotrowski wśród nominowanych

  Miło jest nam poinformować, że p. Przemysław Piotrowski, dyrektor SP w Obrowie znalazł się wśród dziewięciu osób nominowanych do konkursu „Społecznik Roku Powiatu Toruńskiego 2023”.  W konkursie na „Najciekawszą Inicjatywę Społeczną”  wyróżnienie – i bon o wartości 500 zł zdobyła Osiecka Grupa Teatralno-Wokalna „Dzieci-dzieciom. Dzieciaki-Talenciaki”

 • II Regionalny Konkurs Pianistyczny 

  II Regionalny Konkurs Pianistyczny 

  Na II Regionalny Konkurs Pianistyczny do Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Osieku nad Wisłą przyjechało dwudziestu trzech uczniów z siedmiu szkół muzycznych.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony