Przejście do sekcji:

Treść strony - Kultura

Stronicowanie

 • Uroczystość 90. Urodzin Pani Teresy.

  Uroczystość 90. Urodzin Pani Teresy.

  5 grudnia 2023 roku w Świetlicy Wiejskiej w Obrowie odbyło się spotkanie mające na celu świętowanie wyjątkowego jubileuszu 90. urodzin mieszkanki naszej gminy Pani Teresy Celmer.Otworzył je wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński składając serdeczne życzenia. Następnie głos zabrał Pan Grzegorz Filut. Do życzeń dołączyli się koleżanki i koledzy z Klubu Seniora Sami Swoi z Obrowa.

   


   

 • Konkurs NAJPIĘKNIEJSZA BOMBKA CHOINKOWA.

  Konkurs NAJPIĘKNIEJSZA BOMBKA CHOINKOWA.

  Dnia 8 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ BOMBKĘ CHOINKOWĄ. Dostarczono nam 53 bombki choinkowe. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu swoich prac, dlatego też wszystkie bombki biorące udział w konkursie zostały nagrodzone.

 • Wystawa malarstwa Mirosława Michalskiego

  Wystawa malarstwa Mirosława Michalskiego

  1 grudnia 2023 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Osieku nad Wisłą odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Mirosława Michalskiego  To spotkanie było okazją do podzielenia się pasją. Artysta przygotował prace o bardzo zróżnicowanej tematyce. 

   

 • Jan Olszewski na podium Turnieju Słów 2023

  Jan Olszewski na podium Turnieju Słów 2023

  24 listopada 2023 roku w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbył się etap finałowy Turnieju Słowa „Dzieci mają głos” 2023. Turniej Słowa obejmował swym zasięgiem województwo kujawsko-pomorskie i miał charakter otwarty.

   

 • Konkurs Plastyczny na najpiękniejszą bombkę choinkową 

  Konkurs Plastyczny na najpiękniejszą bombkę choinkową 

  Nadszedł czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Jednym z piękniejszych sposobów oczekiwania na ten szczególny moment jest możliwość własnoręcznego wykonania świątecznych ozdób. I właśnie dlatego chcielibyśmy zaprosić wszystkie dzieci z terenu Gminy Obrowo do wspólnej zabawy i udziału w konkursie plastycznym na najpiękniejszą bombkę choinkową .

   

 • VI Gminny Konkurs Recytatorski „Kocham cię Polsko”

  VI Gminny Konkurs Recytatorski „Kocham cię Polsko”

  Dwudziestu uczniów klas 4 – 8 szkół podstawowych z terenu naszej gminy wzięło udział w VI Gminnym Konkursie Recytatorskim „Kocham Cię, Polsko!”. Profesjonalne jury w składzie: Zbigniew Lisowski, Emilia Betlejewska, Agnieszka Zakrzewska miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ wszyscy recytatorzy wykazali się wyjątkowymi umiejętnościami. Usłyszeliśmy wiersze klasyków, a także współczesnych poetów o tematyce patriotycznej.

 • Sztandar Gminy Obrowo jako symbol lokalnego patriotyzmu

  Sztandar Gminy Obrowo jako symbol lokalnego patriotyzmu

  Podczas uroczystości dożynkowych poświęcono i przekazano Sztandar Gminy Obrowo.  Uroczystość miała niezwykle podniosły charakter. Rozpoczęła się od przekazania sztandaru wójtowi gminy Andrzejowi Wieczyńskiemu przez przewodniczącego Rady Gminy Romana Skórskiego, który skierował słowa: „Przekazuję ten sztandar jako symbol ofiarnej służby na rzecz społeczności lokalnej Gminy Obrowo”.

 • Święto Niepodległości w gminie Obrowo

  Święto Niepodległości w gminie Obrowo

  Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszamy 11 i 12 listopada na Gminne Obchody Święta Niepodległości. Każdy znajdzie coś dla siebie szczegóły na plakatach.

 • Moja pierwsza odyseja kosmiczna

  Moja pierwsza odyseja kosmiczna

  W ramach współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Toruniu, zaprosiliśmy naszych najmłodszych mieszkańców wraz z rodzicami na spektakl dla najnajów (dzieci 0-24 miesiąca życia). „Moja pierwsza odyseja kosmiczna” to multisensoryczna podróż po kosmosie.

Stronicowanie

Przejdź do początku strony