Przejście do sekcji:

Treść strony - Oświata

Oświata

Stronicowanie

 • Majowe sukcesy uczniów Publicznej Szkoły Muzycznej I St. w Osieku nad Wisłą

  Majowe sukcesy uczniów Publicznej Szkoły Muzycznej I St. w Osieku nad Wisłą

  Uczniowie Publicznej Szkoły Muzycznej I St. w Osieku nad Wisłą prezentują swój talent podczas licznych konkursów i festiwali.
  5 maja Nikodem Gronowski z klasy III p. Magdaleny Hydzik-Bednarek zdobył wyróżnienie podczas VI Festiwalu Gitarowego w Golubiu-Dobrzyniu. 14 maja z wyróżnieniem z V Kujawsko–Pomorskiego Konkursu Fletowego w Solcu Kujawskim wróciła Maja Kopystecka. 21 maja  Zuzanna Szyplik z klasy fortepianu p. Emilii Szcześniewskiej zajęłą II – miejsce w VIII Edycji Konkursu Fortepianowego i Twórczości Plastycznej "Co nam w duszy gra" w Chełmży. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 • Dodatkowe, nowoczesne zajęcia dla ponad pół tysiąca naszych uczniów

  Dodatkowe, nowoczesne zajęcia dla ponad pół tysiąca naszych uczniów

  Ponad pół roku gmina realizuje już projekt „Wyższe kompetencje uczniów - sukces w przyszłości. Kompleksowy system wsparcia 5 szkół podstawowych z Gminy Obrowo”. W ramach projektu do szkół dotarł już nowoczesny sprzet edukacyjny oraz odbyło się już ponad 1100 dodatkowych, nowatorskich godzin zajęć. Uczestniczy w nich 544 uczniów ze wszystkich szkół naszej gminy, w tym 103 uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Gmina pozyskała na projekt 1 mln 760 tys. zł z Unii Europejskiej. 

   

 • Umowa na rozbudowę szkoły w Brzozówce i budowę przedszkola podpisana

  Umowa na rozbudowę szkoły w Brzozówce i budowę przedszkola podpisana

  Szkołę i przedszkole w Brzozówce  wybuduje firma Betpol Bis z Silna. Wójt Andrzej Wieczyński i właściciel firmy Dariusz Strzelecki podpisali dziś umowę w tej sprawie. - To historyczna chwila. Rozpoczynamy największą w historii gminy inwestycję zarówno pod względem kubaturowym, jak i finansowym. Szczególne znaczenie ma więc fakt, powstaje właśnie szkoła – obiekt, który posłuży edukacji naszych dzieci. Symbolicznego wymiaru nabiera również to, że firma z gminy Obrowo będzie budować gminną szkołę - podkreślał wójt.

   

   

 • Polubili przedszkole na drzwiach otwartych

  Polubili przedszkole na drzwiach otwartych

  Pracownicy pracownicy Przedszkola Samorządowego im. Króla Maciusia I w Brzozówce zorganizowali drzwi otwarte dla nowo przyjętych dzieci. Aby oczarować je przedszkolem, przygotowali mnóstwo atrakcji w formie fascynujących zabaw. Przy wejściu do budynku goście otrzymywali otrzymały mapę ze wskazówkami prowadzącymi do sal, w których ukryto niespodzianki. Każdy przedszkolak znalazł coś interesującego dla siebie. Nowi przedszkolacy z entuzjazmem deklarowali, że wrócą we wrześniu do „Maciusiowego przedszkola”.

 • Licealiści z Dobrzejewic promowali swoją szkołę 

  Licealiści z Dobrzejewic promowali swoją szkołę 

  Nauka w mało licznych klasach, wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus, możliwość uzyskania darmowego prawa jazdy i dofinansowanie do dojazdów do szkoły – to główne atuty Liceum w Dobrzejewicach, o których opowiadali jego uczniowie podczas Giełdy Szkół Ponadpodstawowych. Stoisko szkoły, kolorowe i pełne smakołyków przygotowanych przez panie ze stołówki, cieszyło się dużym zainteresowaniem. Rekrutacja do szkoły startuje 16 maja i potrwa do 21 czerwca.

 • Radni podjęli decyzję o zwiększeniu wydatków na budowę szkoły w Brzozówce

  Radni podjęli decyzję o zwiększeniu wydatków na budowę szkoły w Brzozówce

  Radni Gminy Obrowo jednogłośnie zdecydowali o zmianie Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy na lata 2022 – 2035 i zwiększeniu wydatków na rozbudowę szkoły w Brzozówce wraz z budową przedszkola do kwoty 12 657 000 zł. Jednocześnie, radni wyrazili zgodę na emisję obligacji w 2023 roku w kwocie 4 200 000 zł na sfinansowanie budowy. Dzięki temu możliwe będzie zawarcie umowy z wykonawcą na realizację przedsięwzięcia.

   

 • Obchody Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Łążynie II

  Obchody Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Łążynie II

  Szkoła Podstawowa w Łążynie II prowadzi innowacyjne zajęcia „Młody Ekolog”, dlatego Dzień Ziemi w dniach 21 – 22 kwietnia uczniowie szkoły obchodzili wyjątkowo – na festynie ekologicznym. Święto naszej planety odbyło się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”. - Warunki lokalowe i otaczający nas park sprzyjają nauce ekologii, toteż zajęcia w Dniu Ziemi były bardzo urozmaicone – relacjonuje Hanna Affelt, dyrektor placówki. Na festynie znalazły się atrakcje nie tylko dla uczniów, ale i dla rodziców.

 • Uczniowie szkoły w Dobrzejewicach uczcili majowe święta

  Uczniowie szkoły w Dobrzejewicach uczcili majowe święta

  Uczniowie naszych szkół pamiętali o godnym uczczeniu święta Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi. Z tej okazji w szkole zorganizowano piękną akademię, która oczywiście rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski. Po hymnie nastąpiła część artystyczna, w której przypomniano  najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. W drugiej części uroczystości przedstawiono genezę polskiej  flagi.

 • Pożegnaliśmy absolwentów dobrzejewickiego liceum

  Pożegnaliśmy absolwentów dobrzejewickiego liceum

  19 uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Dobrzejewicach zakończyło 29 kwietnia rok szkolny. 4 maja rozpoczynają matury. W środę odbędzie się egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, w czwartek z matematyki (poziom podstawowy), a w piątek z języka obcego nowożytnego (poziom podstawowy). W drugim tygodniu nasi maturzyści mają egzaminy pisemne na poziomie rozszerzonym: w poniedziałek angielski, w środę matematykę, w czwartek rosyjski, w piątek wos i niemiecki. Powodzenia, kochani!

Stronicowanie

Przejdź do początku strony